eposta yazdır zoom+ zoom-

Fetullahçılar Baykal’ı neden devirdi!

Fetullahçılar Baykal’ı neden devirdi!

Kaset kumpasıyla devrilen Deniz Baykal olayına ilişkin hazırlanan iddianamede çarpıcı ayrıntılar yer alıyor. Hürriyet yazarı Sedat Ergin, bugünkü yazısında FETÖ'nün Baykal'ı neden devirdiği sorusuna yanıt verdi.

PAYLAŞ tw fb gp
Eklenme Tarihi: 13-10-2017 07:39 - Güncelleme: 13-10-2017 07:39

Eski CHP Genel Başkanı Baykal ile eski MHP'li yöneticilerin özel hayatlarına ilişkin görüntülerle ilgili FETÖ/PDY elebaşı Gülen'in de arasında bulunduğu 171 şüpheli hakkındaki iddianamenin teknik detaylarını, Hürriyet yazarı Sedat Ergin köşesine taşıdı.

Fetullahçılar Baykal’ı neden devirdi" başlıklı yazısında Ergin, yanıtını ayrıntılardan yola çıkarak veriyor:

27 MART'TA ÇALIŞMA BAŞLAMIŞ
"(...)Bu bilgiler, Emniyet Genel Müdürlüğü İstihbarat Dairesi Başkanlığı bünyesindeki çetenin Baykal’ı hedef alan operasyonda mekâna dönük teknik çalışmaya 27 Mart 2010 tarihinde başladığını, bu çalışmanın tam dört aşamadan geçtiğini ve yaklaşık bir ay sonra 30 Nisan 2010 tarihinde hedeflenen görüntünün elde edildiğini gösteriyor.

Bu görüntülerin internete sızdırılmasının tarihi ise 7 Mayıs’tır. Baykal, üç gün sonra 10 Mayıs tarihinde genel başkanlıktan istifa etmiştir.

Olayların sıralaması şöyledir: Anayasa teklifi TBMM Genel Kurulu’ndan 6 Mayıs’ta geçmiş, kaset 7 Mayıs tarihinde dolaşıma sokulmuş, Baykal 10 Mayıs’ta istifa etmiş, teklif Resmi Gazete’de 13 Mayıs’ta yayımlanmıştır.

ANAYASA DEĞİŞİKLİĞİ TEKLİFİNİN SUNULMASINDAN ÜÇ GÜN ÖNCE
İddianamenin ilk kez açığa çıkardığı bir olgu, cemaatin Deniz Baykal operasyonu için düğmeye bastığı tarihin 27 Mart olmasıdır. Yani anayasa değişikliği teklifinin TBMM Başkanlığı’na sunulmasından tam üç gün önce...

MÜKEMMEL ZAMANLAMA
Bu tarihler yan yana getirilip bakıldığında, FETÖ/PDY’nin Baykal’ın CHP liderliğini bitirmeye dönük operasyonu ile AK Parti’nin anayasa paketinin TBMM’ye gelişi ve Genel Kurul’dan geçişinin zamanlama olarak “mükemmel” bir şekilde iç içe geçtiğini görüyoruz.

Bu verilerden yola çıkarsak varacağımız mantıki sonuç şu olacaktır: Anayasa değişikliğini yargıyı ele geçirebilmek için kendisi açısından hayati bir hedef olarak gören ve o noktada AK Parti iktidarı ile tam bir fikir birliği içinde hareket eden Fetullahçı organizasyon, bütün bir 2010 yazına yayılacak olan referandum tartışmasında kendisine en önemli engellerden biri olarak -belki de en önemlisi- Deniz Baykal’ı görmüştür."

Sedat Ergin'in yazısının tamamı

PAYLAŞ tw fb gp

YORUM YAZIN Fetullahçılar Baykal’ı neden devirdi! haberine yorum yapın

adınız ve soyadınızla doğrudan da yorum yapabilirsiniz
BU HABERE YAPILAN YORUMLAR2 YORUM
  • Hakkı ARAR 13 Ekim 2017 08:56 Baykal AKP'yi çok fena silkeliyordu, devirdiler. Kılıçdarın oğlu her ne kadar eleştirir gibi görünse de AKP'nin Halk desteği ne zaman düşüşe geçse yükseltmek için hemen bir girişimde bulunmaktadır.

    CEVAP YAZ 3 0
KİMDİR ?
Deniz Baykal
DENİZ BAYKAL KİMDİR?

Deniz Baykal kimdir , eşi Olcay Baykal ve çocukları hakkında bilinmeyenler neler? Deniz Baykal'ın hayat öyküsü 20 Temmuz 1938 yılında Antalya'da dünyaya gelmesi ile başlıyor. 1959 yılında Ankara Üniversitesi Hukuk Fak&

DEVAMI »

İNTERNET HABER MOBİL

iPhone iPad Android
İnternethaber Yayın Grubu Tüm Hakları Saklıdır © 2000-2018 - İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz ! Tel : +90 212 266 99 99  /  Faks : +90 212 266 98 98 Yazılım Geliştirme ve Sistem Destek: Bilgin Pro