eposta yazdır zoom+ zoom-

FETÖ'nün son oyunu! Seçime sayılı günler kala...

FETÖ'nün son oyunu! Seçime sayılı günler kala...

Sözde 15 Temmuz darbe girişimine ait olduğu iddia edilen sahte bir belge son günlerde FETÖ mensupları tarafmdan sosyal medyada yayılmaya çalışılıyor.

PAYLAŞ tw fb gp
Eklenme Tarihi: 17-06-2018 07:24 - Güncelleme: 17-06-2018 07:45

Cumhurbaşkanlığı'ndan MİT'e gönderildiği iddia edilen sözde belgede, darbe girişiminde görev almış FETÖ'cülerin önde gelen asker/sivil elemanları isim isim sayıldıktan sonra bunların usulen yargılanıp itibarsızlaştırıldıktan sonra MİT tarafından kimlikleri değiştirilerek gizlice yeni bir hayata hazırlanacakları, ayrıca bu kişilerin ihtiyaç duydukları her türlü harcama ve maddi desteğin MİT kaynakları yanısıra Cumhurbaşkanlığı örtülü ödeneğinden karşılanacağı öne sürülüyor.

GÜLÜNÇ VE ACEMİCE: Güvenlik birimlerine yakın kaynaklar belgeyi 'Gülünç ve acemice hazırlanmış' sözleriyle değerlendirirken, FETÖ'nün son oyunu olduğuna da dikkat çekiyorlar.

DEZENFORMASYON:
Üst düzey bürokrasi kaynakları, FETÖ ile ilişkili sosyal medya hesaplarınca yayılan bu ve benzeri dezenformasyonların, 15 Temmuz Destanını itibarsızlaştırmayı da amaçlamakta olduğuna dikkat çekiyorlar. Aynı kaynaklar FETÖ elamanlarınca seçimlere bir hafta kala sosyal medyadan buna benzer montaj belge, ses ve görüntüler paylaşma yoluna gidebileceklerine de vurgu yapıyorlar.

GÖZALTINA ALINDI
: Öte yandan İçişleri Bakanlığından yapılan yazılı açıklamada, sosyal medyada, bu paylaşımlan yaptığı belirlenen kişinin gözaltına alındığı duyuruldu. Bu kişinin 1991 Ermenek doğumlu İzzet Aşkar olduğu, Aşkar'ın emniyetteki işlemlerinin ardından adliyeye sevk edildiği belirtildi.

PAYLAŞ tw fb gp

YORUM YAZIN FETÖ'nün son oyunu! Seçime sayılı günler kala... haberine yorum yapın

adınız ve soyadınızla doğrudan da yorum yapabilirsiniz
BU HABERE YAPILAN YORUMLAR37 YORUM
  • Misafir 17 Haziran 2018 12:17 Bu ülkede adalet yerini bulsun diye düşünüyorum feto ve şuanki hükümet hiçbir zaman ayrı dusmediklerini düşünüyorum bunlar yine oy hesaplarinda

    CEVAP YAZ 36 16

İNTERNET HABER MOBİL

iPhone iPad Android
İnternethaber Yayın Grubu Tüm Hakları Saklıdır © 2000-2018 - İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz ! Tel : +90 212 266 99 99  /  Faks : +90 212 266 98 98 Yazılım Geliştirme ve Sistem Destek: Bilgin Pro