eposta yazdır zoom+ zoom-

FETÖ'nün kara kutusu 'Osmanım' konuştu

FETÖ'nün kara kutusu 'Osmanım' konuştu

Danıştay davasının Ergenekon davasıyla birleşmesinde etkili olan ve firari Zekeriya Öz'ün "Osmanım" diye hitap ettiği Osman Yıldırım Türkiye'ye geldi.

PAYLAŞ tw fb gp
Eklenme Tarihi: 03-11-2017 09:02 - Güncelleme: 03-11-2017 09:02

Firari Zekeriya Öz'ün "Osmanım" diye hitap ettiği FETÖ'nün kara kutusu Osman Yıldırım, "Devletin istemesi halinde tüm bildiklerimi anlatacağım" dedi. 

 Ankara 23. Ağır Ceza Mahkemesi'nde görülen davanın ilk duruşmasında, Yıldırım'a, 27 Ekim'de Yargıtay 16. Ceza Dairesi'nin Ergenekon örgütüyle ilgili yerel mahkeme hükmünü bozma kararı soruldu.

'HER ŞEYİ ANLATIRIM'
SEGBİS sistemi ile Ankara 23. Ağır Ceza Mahkemesi'ne bağlanan Yıldırım, Ergenekon davasına bakan İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesi'nde verdiği ifadelere katıldığını ve Yargıtay'ın bozma kararına katılmadığını söyledi. Mahkeme de, hakkında yakalama kararı çıkmasının ardından kendi isteğiyle ifade veren Yıldırım hakkındaki yakalama kararını düşürdü.

Sabah gazetesinden Kenan Kıran'a konuşan Yıldırım, 15 Temmuz darbe girişiminin ardından, hakkında yakalama kararı çıkmasına rağmen kendi isteğiyle Türkiye'ye dönüş yaptığını belirterek "Paris Başkonsolosluğu'ndan 21 Mayıs 2017'de geçici pasaport alıp uçakla dönüş yaptım. 15 Temmuz darbe girişiminden rahatsız oldum. Devletin istemesi halinde tüm bildiklerimi anlatacağım" dedi. Osman Yıldırım'ın, 2016'da Bulgaristan'a geçtiği ve sınırı kaçak yollarla geçtiği gerekçesiyle Bulgaristan'da 3 ay hapis yattığı öğrenildi. Yıldırım, Bulgaristan'da cezaevinden çıktıktan sonra Fransa'ya geçmiş ve bir yıl kadar Paris'te yaşamıştı. Osman Yıldırım, Ergenekon davasının temelini oluşturan Danıştay saldırısında sanık, tanık ve gizli tanık olarak ifade vermişti.

YARGITAY ERGENEKON KARARINI BOZMUŞTU
Ergenekon davasının temyiz incelemesini yapan Yargıtay 16. Ceza Dairesi, İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesi'nin kararını, usulden ve esastan bozarak, yerel mahkemenin "Ergenekon Terör Örgütü" kabulünde isabet görmedi. 16. Ceza Dairesi Başkanı Eyüp Yeşil örgütün, kim tarafından ne zaman kurulduğunun, suçlarının, hiyerarşik yapısının ortaya konulmaması, liderinin belli olmaması gibi nedenlerle yerel mahkemenin kabulünde isabet bulunmadığına karar verdiklerini açıkladı.

PAYLAŞ tw fb gp

YORUM YAZIN FETÖ'nün kara kutusu 'Osmanım' konuştu haberine yorum yapın

adınız ve soyadınızla doğrudan da yorum yapabilirsiniz
BU HABERE YAPILAN YORUMLAR3 YORUM
  • Misafir 03 Kasım 2017 10:33 EVEEET BU FETÖCÜDE BİRİLERİNDEN GÜVENCE ALMIŞKİ, AZILI FETÖCÜ AYNEN GÜLERCE GİBİ,İTİRAFÇI OLUP YARĞILANMAKTAN CEZA ALMAKTAN KURTULACAK, AKPNİN ADAMI OLACAKTIR VAH MEMLEKETİM VAAAAH

    CEVAP YAZ 2 2

İNTERNET HABER MOBİL

iPhone iPad Android
İnternethaber Yayın Grubu Tüm Hakları Saklıdır © 2000-2018 - İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz ! Tel : +90 212 266 99 99  /  Faks : +90 212 266 98 98 Yazılım Geliştirme ve Sistem Destek: Bilgin Pro