eposta yazdır zoom+ zoom-

FETÖ'cü subaylar şehit yakının NATO iddiasına gülünce

FETÖ'cü subaylar şehit yakının NATO iddiasına gülünce

Akıncı Üssü davasında daha önceki ifadesinde FETÖ'cü olduğunu itiraf eden eski Yüzbaşı Mete Kaygusuz'un savunması duruşmayı karıştırdı.

PAYLAŞ tw fb gp
Eklenme Tarihi: 11-09-2017 13:08 - Güncelleme: 11-09-2017 13:08

DARBE girişiminin komuta merkezi olan Akıncı Üssü'ndeki eylemlere ilişkin 486 sanık hakkında açılan davada, 15 Temmuz gecesi Akıncı Üssü Harekat eski Komutanı Kurmay Albay Ahmet Özçetin'den aldığı emirleri uçaklara ilettiği iddia edilen eski Kurmay Yüzbaşı Mustafa Mete Kaygusuz savunma yaptı.

Kaygusuz'un savunması sırasında 'NATO' ifadesini kullanmasına tepki gösteren bir şehit yakınıyla Mahkeme Başkanı Selfet Giray'ın diyaloğu salonda gülüşmelere neden oldu.

Ankara 4. Ağır Ceza Mahkemesi'nce, Sincan Ceza ve İnfaz Kurumları yerleşkesindeki duruşma salonunda görülen davada savunmasını yapan eski Pilot Kurmay Yüzbaşı Kaygusuz, görev aldığı birlikleri anlatırken, 'NATO' ifadesini kullandı.

SANIKLAR GÜLDÜ

Bu sırada bir şehit yakını "NATO'yu neden vurgulayarak, söylüyor Bu adam NATO'yu yardıma çağırıyor. Tekrar darbe yapmaya çağırıyor" diye bağırdı.

Bu sözler karşısında sanıklar, gülmeye başladı. Mahkeme Başkanı Giray, sanıkların gülmemesini isteyerek, "Biz ne yaptığımızı biliyoruz. Bırakın NATO'yu, NATO kimmiş" dedi. Başkanın bu sözlerine de salonda bulunanların çoğu güldü.

ÇARK ETTİ

Savunmasına devam eden sanık Kaygusuz, iddianamede yer alan ifadesini işkence altında verdiğini iddia ederek, kabul etmediğini söyledi. Bu ifadelerde FETÖ üyesi olduğunu kabul eden sanık Kaygusuz, savunmasında bunu da kabul etmediğini ve bu ifadenin de baskı alındığını ileri sürdü.

Pilotlara emirleri ilettiği ses kayıtlarını da kabul etmeyen sanık Kaygusuz, öğretmen pilot olduğunu ve daha önce yaptığı konuşmaların kopyalanarak, bu tapelerde kullanılmış olabileceğini iddia etti.

PAYLAŞ tw fb gp

YORUM YAZIN FETÖ'cü subaylar şehit yakının NATO iddiasına gülünce haberine yorum yapın

adınız ve soyadınızla doğrudan da yorum yapabilirsiniz
BU HABERE YAPILAN YORUMLAR1 YORUM
  • MUSTAFA TURAN 11 Eylül 2017 14:00 Fetöcülerin çıkarttığı terörle mücadele kanunlarıyla FETO culerle mücadele edilmeye çalışırsan böyle olur

    CEVAP YAZ 1 0

İNTERNET HABER MOBİL

iPhone iPad Android
İnternethaber Yayın Grubu Tüm Hakları Saklıdır © 2000-2018 - İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz ! Tel : +90 212 266 99 99  /  Faks : +90 212 266 98 98 Yazılım Geliştirme ve Sistem Destek: Bilgin Pro