YAZARLAR

Hadi ÖZIŞIK

Hadi ÖZIŞIK

hadi.ozisik@internethaber.com @hadiozisik rss Eklenme Tarihi: 26 Kasım 2016 11:20 - Güncelleme: 25 Kasım 2016 16:35

FETÖ silahını Ahmet Davutoğlu'na doğrulttular iyi mi?

FETÖ silahını, iki gündür eski Başbakan Ahmet Davutoğlu'na doğrultan hâyâ ve haysiyet yoksunu kişiler, Erdoğan'ın izniyle yapılan bir ziyareti, pişirip pişirip önümüze koyuyorlar. 

2013 yılında yapılan bir ziyaret.. 

17-25 yok ortada... 

MİT krizinin patladığı bir zamanda, Ahmet Davutoğlu, Pensilvanya'nın yolunu tutuyor. Dışişleri Bakanı olarak, "MİT krizi" konusunda Pensilvanya'ı gözdağı verip dönüyor. Başbakan olduktan sonra da, Tayyip Bey'le birlikte, FETÖ'ye karşı en kararlı tavrını sergiliyor. 

Bir yıl geçmiş ya, o ziyaretin üstünden...

FETÖ, şeytani plânlarından birini devreye sokuyor ve bu ziyareti Türkiye'nin gündemine getiriyor. Amaç belli; Davutoğlu'nu yıpratmak, AK Parti'yi parçalamak.. 

Tayyip Erdoğan bu tuzağa düşmedi tabii:

“Ahmet Bey’in Pensilvanya’ya gitmesinden benim bilgim var. Benim iznim ve bilgim dahilinde gerçekleşmiştir. Ve oraya gitmiştir. Hatta Zafer Çağlayan Bey de gitmiştir. Bunlar benim bilgim dahilinde gerçekleşti. Ahmet Bey ziyaret sonrası görüşmenin içeriğini anlattı. İyi niyetli girişimimiz bir karşılık bulmadı. Görüşmenin içeriğini söyleyemem. O tarihten sonra da arkadaşlarımıza ‘Pensilvanya’ya gitmeyeceksiniz’ demeye başladım.”

Hal böyleyken...

Haysiyet cellatları dünden itibaren harekete geçti ve FETÖ silahını Ahmet Davutoğlu'na doğrultmaya başladı. Ahmet Davutoğlu'na sahip çıkanları da "AKP'li fırıldaklar" olarak yaftaladılar... 

 yazımda, yapılan yanlışları bir bir sıralamıştım hatırlayın. O yazının mürekkebi kurumadan, Tayyip Erdoğan'ın "Kutlu mücadelesi"ne zarar veren, kirli bir oyun daha oynandı. Az önce de ifade ettiğim gibi, haysiyet cellatları, bu sefer Ahmet Davutoğlu'nu FETÖ bohçasına koydular. 

Davutoğlu'nu FETÖ ile ilişkilendirmeye çalışan bu zavallıların kardeşleri, 15 Temmuz sonrasında Türkiye'nin dört bir yanında, canlar yakıyor, ocaklar yıkıyor.

Kalpler pas tutmuş, başı secdedeyken, ayağını kaydıracağı kişiyi nasıl yakacağını hesaplayacak kadar çılgınlaşmış bir güruh... İktidar nimetleriyle tanışmadan evvel, çirkin iftiralara uğrayanlar, zulme maruz kalanlar, şimdilerde zulmediyor, iftira atıyor.

Çok örnek var, onlardan sadece biri...

Kars Kafkas Üniversitesi'nde görevli Muhammet Şakiroğlu, 15 Temmuz gecesini sokaklardaki kahramanlarla geçirdikten sonra, sabah 10'da evine giriyor. FETÖ alçaklığına dair attığı twitleri ortada... 

AK Parti Kars İl Başkanı Adem Çalkın da, Şakiroğlu'nun o gece ki yol arkadaşı... Sabaha kadar birlikte mücadele ediyorlar FETÖ darbesine karşı... 

Bir kaç gün geçtikten sonra, Muhammet Şakiroğlu'nun da içinde bulunduğu 27 kişi gözaltına alınıyor. 22 günlük gözaltı süresinin ardından Şakiroğlu, FETÖ'den tutuklanıyor. 

Muhammet Şakiroğlu'nu FETÖ ile ilişkilendirip, 15 Temmuz'un üzerinden üç ay geçtikten sonra içeri atıyorlar. 

FETÖ ile nasıl bir bağlantısı vardı Muhammet Şakiroğlu'nun... 

ByLock kullanmış mı?

Hayır.

Bankasya'da parası var mı?

Hayır. 

Okulları ile bağlantısı olmuş mu?

Hayır. 

Peki niye tutuklu bu adam?

FETÖ ile hiç bir bağlantısı yok madem, niçin içeri atıldı? 

Cevap:

FETÖ'nin Kafkas Üniversitesi'nin imamı, "O da bizden" dediği için. İçerideki adamın iftirası ile içeride tutulan Muhammet Şakiroğlu'nu dışarıda tanıyan herkes, farklı şeyler söylüyor. Bu adamın haksız yere içeride tutulduğunu belirtiyor. Kavgalı olduğu kişiler dahil.. 

Niye içerideki kişilerin sözü geçerli oluyor da,  dışarıda Şakiroğlu'nu aklayan kişilerin şehadeti ciddiye alınmıyor?

Niye?

Çok örnek var... Saymakla, yazmakla bitmez... Hak, adalet, insaf, izan, FETÖ silahını makineli tüfek gibi kullanan haysiyet cellatlarına yenik düşmemeli... 

Bu konuya devam edeceğim..


Hadi Özışık | Sayfanızı Da Tanıtın


PAYLAŞ tw fb gp

YORUM YAZIN FETÖ silahını Ahmet Davutoğlu'na doğrulttular iyi mi? yazısına yorum yapın

adınız ve soyadınızla doğrudan da yorum yapabilirsiniz
BU YAZIYA YAPILAN YORUMLAR61 YORUM
  • Ahmet Kaya 11 Aralık 2016 22:13 Muhammet Şakiroğlunu çok iyi tanıyorum FETÖ alçağıyla hiçbir alakasının olmadığını aksine onlarla mücadele etmeye çalışan bir kişi.Ama maalesef akademi dünyası çok acımasız.Birileri onun ileride onlara köstek olacağını ve bilimsel çalışmalar anlamında beceriksiz olanların bilimsel olarak çok başarılı bir insana attığı bir iftiradır. Ben bu iftardan kurtulup işinin başına döneceğine inanıyorum.

    CEVAP YAZ 0 2
REKLAM
Hadi ÖZIŞIKDİĞER YAZILARIHadi ÖZIŞIK
TÜMÜ

GÜNCEL YAZILAR TÜMÜ

Dilediğiniz platformdan Bizi izlemeye devam edin! tw gp fb rs
REKLAM
REKLAM

İNTERNET HABER MOBİL

iPhone iPad Android
İnternethaber Yayın Grubu Tüm Hakları Saklıdır © 2000-2018 - İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz ! Tel : +90 212 266 99 99  /  Faks : +90 212 266 98 98 Yazılım Geliştirme ve Sistem Destek: Bilgin Pro