eposta yazdır zoom+ zoom-

Fazıl Say: Ülkemde sanatımı yapmak istiyorum

Fazıl Say: Ülkemde sanatımı yapmak istiyorum

Dünyaca ünlü piyanist Fazıl Say, Instagram aracılığıyla yayınladığı mesajında, bazı belediyeler ve üniversitelerde konser veremediğini savunarak, 'Sanatımı tüm dünyada olduğu gibi kendi ülkemde de icra etmek istiyorum' ifadelerini kullandı.

PAYLAŞ tw fb
Eklenme Tarihi: 14-07-2018 09:37 - Güncelleme: 14-07-2018 09:37

Fazıl Say, sosyal paylaşım platformu Instagram aracılığıyla yazılı bir açıklama yaptı. ''Memleketimi çok seven bir insanım'' diyen Fazıl Say, ''Sanatımı tüm dünyada olduğu gibi kendi ülkemde de icra etmek istiyorum'' şeklinde konuştu.

Sadece bazı belediyelerde konser imkanı bulduğunu söyleyen Fazıl Say, ''Benimle konser organizasyonu için çalışan bir belediye suç mu işlemiş olur? Lütfen, bu yanlışlardan dönelim'' ifadelerini kullandı. 

Açıklamasında üniversitelerden uzun yıllardır davet almadığını da vurgulayan Fazıl Say, ''Üniversitelerde tekrar konserler vermek istiyorum. Gençlerle buluşamıyorum'' dedi.

Fazıl Say'ın mesajında ''Bu kapıların da ardına kadar açılması için gayret edeceğim. Şansımı tekrar ve tekrar deneyeceğim'' ifadeleri yer aldı.

Kendisine yönelik ''defolsun gitsin'' algısının kimseye fayda getirmeyeceğini dile getiren Fazıl Say, açıklamasını şu sözlerle bitirdi:

''Tekrar diyalog ve uzlaşı elimi uzatıyorum. Memleketimde sanatımı pürüzsüz icra etmek istiyorum. Burada herkesten de destek bekliyorum. Sonuna kadar Atatürkçüyüm. Bununla gurur duyuyorum. Düşünceler, duruşlar ve kültürler farklı olabilir. Ama dost olunmayacak diye bir şey yoktur. Gelin bu hatalardan dönelim.''

PAYLAŞ tw fb

YORUM YAZIN Fazıl Say: Ülkemde sanatımı yapmak istiyorum haberine yorum yapın

adınız ve soyadınızla doğrudan da yorum yapabilirsiniz
BU HABERE YAPILAN YORUMLAR6 YORUM
  • bir dost 14 Temmuz 2018 11:21 Eğer ülkemde sanatını yapmak istiyorsan sadece sanatını yap. Siyasete karışma. Sarhoş uyuşuk beyninle insanların seçtiklerine hakaret etmeyi bırak. O zaman kimse sana dokunmaz.

    CEVAP YAZ 3 6

İNTERNET HABER MOBİL

iPhone iPad Android
İnternethaber Yayın Grubu Tüm Hakları Saklıdır © 2000-2019 - İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz ! Tel : +90 212 266 99 99  /  Faks : +90 212 266 98 98 Yazılım Geliştirme ve Sistem Destek: Bilgin Pro