eposta yazdır zoom+ zoom-

Fatih Altaylı'dan rahip Brunson anketi! Şaşırtan sonuçlar

Fatih Altaylı'dan rahip Brunson anketi! Şaşırtan sonuçlar

Habertürk yazarı Fatih Altaylı, köşesinde "Amerikalı rahip tutuklu mu kalsın yoksa memleketine yollansın mı" diye anket yaptı. Altaylı, şaşırtan sonuçları bugünkü yazısında paylaştı.

PAYLAŞ tw fb
Eklenme Tarihi: 16-08-2018 07:44 - Güncelleme: 16-08-2018 07:44

Rahip Brunson krizi gündemin ilk sırasında. ABD'nin Türkiye'yi cezalandırma için bahane ettiği misyoner din adamını kamuoyu konuşuyor. Gazeteci Fatih Altaylı Brunson krizine dair vatandaşın nabzını ölçtü. "Amerikalı rahip tutuklu mu kalsın yoksa memleketine yollansın mı" diye köşesinde mini bir referandum düzenleyen Altaylı, sonuçları aktardı:

YÜZDE 97 İADE EDİLMESİN: "6 bini biraz aşkın yanıt olduğunda saymaya başladım. Benim saydığım süreçte yanıtlar 10 bini aştı. Şu anda kaç bilmiyorum. Çünkü saymayı bıraktım. İçinden çıkamayacağımı anladım.  Şöyle yaptım: Rastgele seçtiğim 4 bin yanıtı değerlendirdim.

Diğerlerine de hızlı bir biçimde göz atıp, farklı bir durum yaratırlar mı diye baktım. Sonuca inanamayacaksınız ama gerçekten inanılmaz. Yüzde 97 oranında “İade falan edilmesin” görüşü hakim. Üstelik de benim okur kitlem öyle büyük çoğunluğu iktidar yanlısı ya da büyük çoğunluğu iktidar karşıtı kişilerden de oluşmuyormuş onu da gördüm.

Türkiye’nin makul çoğunluğu gibi ortalama bir okur kitlesi. Genç okur sayısı da çok fazla. Yaş aralığı 16 ila 87 arasında gelen yanıtlarda yaşını belirtenlerin iki ucu bu. Saydığım yanıtlarda 123 kişi “Rahip verilsin” demiş.

Ancak bunların çoğunluğu da “ABD’nin rahibi bahane olarak kullandığı ortaya çıksın” diyor. Pek azı “Çektiğimiz sıkıntıya değmez” ya da “ABD ile bir papaz yüzünden bu kadar papaz olmayalım” diyor.

Birkaçı da papaz Brunson’a pek de hoş olmayan şeyler yaptıktan sonra “Verelim” diyenler. Ki bu öneriler arasında “Sünnet” de var, başka şeyler de. “Verilmesin” diyenlerin önemli bir bölümü “Yargı karar versin, siyaseten verilmesin” görüşünü zikrederken, küçük bir bölümü de “Asla verilmesin” diyenler.

Görülen o ki, ABD’nin tavrı ve bunun için kullandığı papaz, Türkiye’de muazzam bir “Birliktelik” sağlamış. 15 Temmuz’da oluşandan bile daha büyük bir “Milli mutabakat” olduğunu söyleyebilirim.

Boykotlanan ABD ürünleri hangisi? İşte sektöre göre ABD boykot listesi

ABD'den Türkiye ve Brunson açıklaması! Serbest kalsa bile...

PAYLAŞ tw fb

YORUM YAZIN Fatih Altaylı'dan rahip Brunson anketi! Şaşırtan sonuçlar haberine yorum yapın

adınız ve soyadınızla doğrudan da yorum yapabilirsiniz
BU HABERE YAPILAN YORUMLAR22 YORUM
  • SAMET 16 Ağustos 2018 13:43 SAYIN ALTAYLI O PAPAZ BOZUNTUSUNUN İŞLEDİĞİ HALTLARI SEN ABD DE İŞLESEN BAŞINA NELER GELİRBİLMEZ MİSİN.BİLİRSİN BİLİRSİN.AMA O ANKETİ YAPARAK SENİN NE KADAR ABD SEVİCİSİ OLDUĞUNU CÜMLE ALEM BİLMEZ Mİ SANIRSIN.SİZ AHİR VAKTİNDEN BERİ BÖYLESİNİZ

    CEVAP YAZ 2 9
KİMDİR ?
Fatih Altaylı
FATİH ALTAYLI KİMDİR?

Galatasaray Lisesi mezunudur. Gazeteciliğe Cumhuriyet gazetesinde spor muhabirliği yaparak başlayan Fatih Altaylı 1993 yılında Türkiye'nin en popüler radyolarından biri olan Best FM'i kurdu. 1994'te girdiği Show TV ve Show Radyoda radyo ya

DEVAMI »

İNTERNET HABER MOBİL

iPhone iPad Android
İnternethaber Yayın Grubu Tüm Hakları Saklıdır © 2000-2019 - İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz ! Tel : +90 212 266 99 99  /  Faks : +90 212 266 98 98 Yazılım Geliştirme ve Sistem Destek: Bilgin Pro