04 Ağustos 2015
 • İstanbul
  31°C

   
 • Ankara
  35°C

   
 • İzmir
  39°C

   
Piyasalar
 • USD2,77
 • EURO3,04
 • ALTIN648,00
 • BIST 10078638,26

MEDYA

Güncelleme :11-02-2014 09:01|Haber Tarihi :10-02-2014 21:0132 Yorum

Fatih Altaylı istifa edecek mi?

Habertürk gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Fatih Altaylı, internete düşen ses kayıtları sonrası istifa tartışmalarını değerlendirdi.

Fatih Altaylı istifa edecek mi? Fatih Altaylı istifa edecek mi? Fatih Altaylı istifa edecek mi?

Habertürk gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Fatih Altaylı, istifa tartışmalarını değerlendirdi. Medya grubu olarak baskı altında inim inim inlediklerini söyleyen Altaylı, grubun sahibi Turgay Ciner'in de ayakta kalmaya çalıştığını anlattı. Altaylı, istifa çağrılarına ise "ben gidersem havuz medyasından gazeteciler gelir o zaman daha mı iyi olur" sözleriyle cevap verdi.

Fatih Altaylı, CNN Türk'te Cüneyt Özdemir'in, internete düşen ses kayıtlarıyla ilgili ilk kez bu kadar açık konuştu. Altaylı, Habertürk grubu olarak büyük baskı altında olduklarını; ancak buna elinden geldiği kadar direndiğini söyledi. İstifa tartışmalarını da değerlendiren Altaylı, istifa etmesi halinde "havuz medyası" olarak nitelendirdiği hükümete yakın bir ismin gelebileceğini söyledi. İşte Altaylı'nın Cüneyt Özdemir'in ifadesiyle son yılların medya anlayışını anlatan o çok önemli sözleri;

"İNTERNETE DÜŞEN SES KAYITLARI"
 
Ben hayatta başbakanla bir kere konuştum kayınpederim öldüğünde. Kimin kimi arayacağına ben mi karar vereyim? Bu olay aynen böyle yaşanmış bir olaydır. Bu haber çıktı gazetede. Her başlığı görmem mümkün değil. Bir çocuğu hastane hastane dolaştırmışlar. İsyan eden bir babanın lafı başlığa çıkarılmış. Bu haber olunca Fatih Saraç’ın sözü üzerine bizde kötü niyet olmaz, arkadaşlar haberi okutmak için böyle bir başlık atmışlar dedim. Kayıtların tamamı yayınlansa benim ne dediğim anlaşılacak. Bu çocukları ben tanıyorum, gazetecilik heyecanıyla yapmışlar diyorum. Sağlık Bakanı’nı ararım diyorum. Nitekim aradım. Bunu bir komplo olarak algılamayın diyorum. Ben işten atmadım ama daha sonra bu arkadaşlar daha üst otoriteler tarafından işten atılmış. İsyan etmekten başka ne yapabilirsin.

"MUTLU OLACAKLARSA İSTİFA EDEYİM"

Çok mutlu olacaklarsa istifa edeyim. Ne için yerimde duruyorum. Gazetecilik için. Her şeye rağmen bir nebze habercilik yapmak için. Her dediklerini yapsak niçin fırça yiyelim? Bizim ne pahasına ne haberler yaptığımızı bilmediğimiz için bizi şerefsiz ve haysiyetsiz sanıyorlar. Ben her şeye rağmen o haberleri yapabilmek için buradayım. Birileri birilerine tecavüz ediyor. Tecavüze uğrayanı suçlu göstermekten amaç nedir? Anladığım kadarıyla beni konuşmayı seviyorlar. Benim başıma gelenden şikayetçi olmamamın sebebi o, Türkiye’deki medyaya baskı ortaya çıktı. 
 
"MİRGÜN ATILMADI, MOTOSİKLETİYLE TÜRKİYE TURU YAPTI"
 
Mirgün Cabas gibi yalan mı söyleyeyim? Mirgün’ün ayrılma sebebini sen de biliyorsun ben de biliyorum. Mirgün, Ruşen NTV’de program yapıyordu. Bir gecede görevden alındılar. İstifa mı ettiler? Motosiklet üstünde Türkiye turu yaptı. GQ Dergisi’nin başına getirildi. Sonra ayrıldı. Ben şimdi desem ki ben artık Habertürk’te yeme içme mevzusu yazacağım desem bu istifa mı olur? 
 
fft16_mf2801974.jpegYALANCI DEDİĞİ MİRGÜN CABAS'TAN FATİH ALTAYLI'YA SERT TEPKİ TIKLAYIN

"İSTİFA EDEYİM HAVUZCULAR MI GELSİN"
 
Tapeler yayınlanmadıkça yaşananları kimse bilemez. Hangi gazeteci abi şahane gazetecilik yapıyorum, istediğimi de yazıyorum diyebilir. Ben hiç mutluyum dedim mi? İstifa et istifa et. Ne olsun, medyanın başında sadece havuzcular mı olsun? Ben ne cemaatçiyim ne hükümetçiyim. Ne yaşam tarzımın bunlarla alakası var. O yüzden muhalefet partileri niye var. Nasıl olsa iktidar olamıyorlar. Kılıçdaroğlu da bıraksın gitsin. Ben zorluklara rağmen bu gazeteyi yapmaya çalışıyorum. Gidelim yerleşelim bir balıkçı köyüne. Hayatımda benle muhatap olmasını istemediğim insanlarla da muhattap olmam. Sen mutlu musun Cüneyt? Ortada başka bir hedef var. Ben de arada meze olarak kullanılıyorum. Tüm arkadaşlarım bilirler ben bu baskılara karşı direniyorum. Beni bu gazeteden ötürü yargılasınlar. Adam kovmuşum? Ben kimseyi kovmadım. O arkadaşları sonuna kadar savundum.
 
"BIRAKMAK İSTEMEDİĞİMİ NERDEN BİLİYORLAR"
 
 “Ben bırakırsam ne olur? Ben bu çocukların ev taksitlerini biliyorum, masraflarını biliyorum. Benle kader birliği yapmış 400 tane arkadaşımın sıkıntılarını nasıl karşılayacağım? Benim yerime Mehmet geldi. Ben bu arkadaşla çalışmam dedi. 400 tane onurlu, şerefli, düzgün gazeteci işsiz kalmayacak mı? Yoksa elbette bırakmak kolay. Ayrıca bırakmak istemediğimi nereden biliyorlar? Onun da mı kaydı var
 
BAŞBAKAN İLE TV PROGRAMI
 
Madem ben bu kadar uslu çocuğum neden başbakanın uçağında yokum. Bunu soruyorlar mı? Başbakan’ın katıldığı program için teklif benden gelmedi. Onlardan geldi. Orada istifa edebilirdim. Belki de etmeliydim. ‘Herkese alkolik diyemezsiniz dedim.’ Size oy veriyorlar bazıları dedim. ’Bana oy veriyorlarsa alkolik değiller’ dedi. ‘İki ayyaş’ derken Atatürk ve İnönü’yü mü kastediyorsunuz dedim. ‘Hayır’ dedi.

"HEPİMİZE BASKI VAR"

Hiçbirimizin birbirimizden farkı yok. Hepimize baskı var. Özel sohbetlerimizde bunları birbirimize ifade etmiyor muyuz. Medyaya baskı nedir başka türlü? Rica ederiz bunları kullanmaz mısınız mı diyorlar sanıyorlardı. Ben kürsüden fırça yerken neden kimse arayıp sormuyordu? Ben kürsüden fırça yiyorum suçlu oluyorum. Telefon dinlemelerinde baskı yapıldığında yine suçlu oluyorum. Bir karar versinler.

"İNİM İNİM İNLİYORUZ"

Biz Türkiye’de inim inim inleyen bir grubuz. Türkiye’nin bugün içinde bulunduğu total rezaletin sorumlusu ben miyim? Ben olabildiğince onurlu bir şekilde bu gazeteyi çıkarmaya çalışıyorum. Bugün gazetecilik onuru ayaklar altındadır, her gün bir yerlerden talimatlar yağıyor. Sen her istediğini yazabiliyor musun? Herkesin içerisinde bir korku var. Var olduğu söylenen bir şeyin somut kanıtıdır. Bu olay zaten bilinen medyaya baskının ortaya çıkmasıdır. Neil Amstrong’un aya ayak basması gibidir. Ben yıllarca Türk basınındaki en deli adam olarak bilindim. Az da olsa herkes gazetecilik yapmaya çalışıyor dedim. Ben gidersem gazete kalır mı emin değilim. Benim olmamla halk rahatlayacaksa gidip kendimi uçurumdan atayım.Haberi Yazdır
 
Yorum Ekle
1000
   

  Bu habere yapılan yorumlar

  32 Yorum

  Sırala : Son Yorumlar |

  Onay Bekleyen Yorumlar (0)

  • s.aksaya
   / @ Asalet Sancakdaroglu

   11 Şubat 2014 Salı 20:59

   sen dersin tabi. kemiklerden pay alıyorsan herşeyi dersin. kafanı çalıştırsana giden paralar bizim vergilerimiz. giden ülke bizim ülkemiz.
   Cevapla

  • selim akay

   11 Şubat 2014 Salı 16:56

   Bırak git kardeşim,kendini daha fazla rezil etme.
   Cevapla

  • geziyorum

   11 Şubat 2014 Salı 16:26

   İLK ÇIKTIĞI GÜNDEN BERİ EVİME HABERTÜRK GAZETESİ ALIYORDUM. YARINDAN İTABAREN AMK ALACAĞIM. EN AZINDAN BU GAZETENİN NİYETİ BELLİ.
   Cevapla

  • Asalet Sancakdaroglu

   11 Şubat 2014 Salı 13:01

   Ben Basbakan olarak canla basla sagligi dünya capinda bir noktaya getirecegim. Sen kalkip kücük bir olayda (olmasa daha iyi tabi) kalkip koca bir manset atacak ve "iste Türkiye diyeceksin". Ayiptir. Ben basbakan olsam, degil Fatihe, alayina aciktan tel acar "Bu ne utanmazlik, bu ne nankörlük" derdim.
   Cevapla

  • USTAD

   11 Şubat 2014 Salı 09:57

   altaylının köşesini hergün okuyorum. pek çok muhalif yazısına şahidim. hatta kızdığım için bir ara okumama kararıda almıştım.
   Cevapla

  • ramazan

   11 Şubat 2014 Salı 09:12

   onu gözlemliyen biri olarak fatih altaylıson derece haklı malesef gazetecilik asıl görevini yapmıyor cahil bir okur olarak bir gazeteci halktan yana yayın yapması halkı aydınlatması gerekirken malesef her gazete bir tarafa taraf olmuş halkı bir kenara atmışlardır
   Cevapla

  • karagonis

   11 Şubat 2014 Salı 09:04

   bı delıkanlı olda istifa et o zaman başkalarının kuklası olmaktan belki çıkarsın
   Cevapla

  • REHA

   11 Şubat 2014 Salı 08:55

   ALTAYLI YARANAMAZSIN. ERKEKÇE BAS İSTİFAYI,GEÇ SABAHIN BAŞINA. HAVUZ VAR, GÜÇ VAR. SERVİS GELİR, ÇAY KAHVE HEPSİ.
   Cevapla

  • masal

   11 Şubat 2014 Salı 08:37

   ekmeğemi yoksa suyamı ihtiyacın var o görevi yapamasan evladı iyal açmı kalacak kime masal anlatıyorsun
   Cevapla

  • BÜYÜK TÜRKİYE

   11 Şubat 2014 Salı 08:37

   ÇOK AYIP GAZETELERE SANSÜR VE BASKI YAPILMASI GAZETELER YALAN HABER YAAPARSA ZATEN ONLRINDA YOLU BELLİ YARGISI VAR TEKZİBİ VAR TAZMİNATI VAR YANİ.
   Cevapla
   Bu elma her derde deva!
   Işın Karaca yeni haliyle tatilde
   MAGAZİN04 Ağustos 20151143 Kez İzlendi!
   Işın Karaca yeni haliyle tatilde Bodrum’da ailesiyle tatil yapan Işın Karaca, önceki gün sevgilisi Tuğrul Odabaş, kızı Sasha Mia ve büyük oğlu Arda ile Yalıkavak’taki Dodo Beach’te görüntülendi.
   Kaçan arılar caddeyi sardı
   GÜNCEL04 Ağustos 20151425 Kez İzlendi!
   Kaçan arılar caddeyi sardıKahramanmaraş'ın Elbistan ilçesinde kovanlarını terk eden arılar, en işlek caddeyi sardı.
   İzmit Körfez Köprüsü açılış tarihi belli oldu
   GÜNCEL03 Ağustos 2015
   İzmit Körfez Köprüsü açılış tarihi belli oldu3193 Kez İzlendi!
   İnsan zekası geriliyor!
   SAĞLIK03 Ağustos 2015
   İnsan zekası geriliyor!2725 Kez İzlendi!
   Torununu görmek için 100 km pedal çevirdi
   GÜNCEL03 Ağustos 2015
   Torununu görmek için 100 km pedal çevirdi2280 Kez İzlendi!
   Diğer Siteler İnternethaber Yayın Grubu Tüm Hakları Saklıdır © 2000-2011 - İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz
   Tel : +90 212 266 99 99  /  Faks : +90 212 266 98 98
   Yükleniyor...