Farklı dinler Mevlana sergisinde buluştu

Beyoğlu Belediyesi, büyük İslam alimi ve mutasavvıfı Mevlânâ Celâleddîn-i Rûmî’yi 742. vuslat yıl dönümünde ünlü Türk ressam, enstalasyoncu ve illüstrasyoncu İsmail Acar eserlerinden oluşan sergide andı.

Beyoğlu Belediyesi Başkanlık Binası'nda düzenlenen sergiye, Beyoğlu Belediye Başkanı Ahmet Misbah Demircan’ın yanı sıra farklı dinlere mensup dini cemaat liderleri de katıldı. Sergiyi düzenleyen İsmail Acar’ın tablolarını güzel bulduklarını dile getiren Başkan Demircan, “İsmail Acar’ın bütün tabloları harika, özellikle arzu ettik. Biliyorsunuz kendisi Galata’da oturuyor. Uzunca bir zamandır böyle bir şey yapmayı düşünüyorduk. Ama kısmet vuslatın 742. yıl dönümü münasebetileymiş. Dolayısıyla ressamımıza gerçekten müteşekkiriz. Çok güzel ve anlamlı bir sergi yaptı. Eline sağlık. Tablolarının hepsi birbirinden güzel. Hepsi yerine göre ağırlığı olan eserler. Hazreti Mevlana’nın evrensel bir çağrısı var. Bütün dünyada ne olursan ol yine de gel çağrısı var. Bu çağrısıyla Beyoğlu’nun çok büyük bir ilişkisi var. Çünkü biz Beyoğlu’nu bütün dinlerin, bütün dillerin, bütün kültürlerin buluştuğu yer olarak anlıyor ve anlatıyoruz. Bu özelliğimizle de ön plana çıkartıyoruz” dedi.

  • Kültür-Sanat 15 Aralık 2015 12:07
  • SİTENE EKLE
  • PAYLAŞ fb tw gp

YORUM YAZIN Farklı dinler Mevlana sergisinde buluştu videosuna yorum yapın

adınız ve soyadınızla doğrudan da yorum yapabilirsiniz
BU VİDEOYA YAPILAN YORUMLAR0 YORUM

İNTERNET HABER MOBİL

iPhone iPad Android
İnternethaber Yayın Grubu Tüm Hakları Saklıdır © 2000-2018 - İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz ! Tel : +90 212 266 99 99  /  Faks : +90 212 266 98 98 Yazılım Geliştirme ve Sistem Destek: Bilgin Pro