eposta yazdır zoom+ zoom-

Eylül vahşetinden sonra hükümetten flaş 'hadım' açıklaması

Eylül vahşetinden sonra hükümetten flaş 'hadım' açıklaması

8 yaşındaki Eylül Yağlıkara'nın cinsel istismara uğrayıp boğularak öldürülmesinin ardından Hükümet Sözüsü Bekir Bozdağ'dan son dakika 'hadım etme cezası' açıklaması geldi. Bozdağ hadımın devreye sokulacağını duyurdu.

PAYLAŞ tw fb gp
Eklenme Tarihi: 01-07-2018 11:02 - Güncelleme: 01-07-2018 13:13

BAŞBAKAN Yardımcısı ve Hükümet Sözcüsü Bekir Bozdağ, Ankara'nın Polatlı ilçesinde 8 yaşındaki Eylül Yağlıkara'nın öldürülmesine ilişkin, "Cinsel kastrasyon (hadım) dediğimiz tedbiri de bütün yönleriyle yeni dönemde devreye sokacağız." ifadelerini kullandı. Küçük Eylül'ün öldürülmesini "vahşice bir cinayet" olarak nitelendiren Bozdağ, şunları kaydetti:

CEZALAR DAHA DA ARTIRILACAK... Öncelikle bu çok büyük bir vahşet. Bu cinayeti işleyen bir insan da olsa ama insanlıktan nasibini almamış birisi. Vahşice bir cinayet. Türkiye hükümet olarak bu tür cinayetleri önleme konusunda ciddi tedbirler aldık. Önümüzdeki dönemde bu tedbirleri tekrar gözden geçirip, cezaları daha da artıracak adımlar atacağımızı daha önce de açıklamıştık. Ancak seçimin araya girmesiyle bu düzenlemeler yapılamamıştı.

- Yeni dönemde bu konularda cezaları daha da artıran adımları atacağımızı buradan bir kez daha ifade etmek isterim. Bu insanlığı utandıran, insanlıktan nasibini almayan bu tür kişilerin toplum içerisinde toplum ve insanlar için daha fazla tehdit ve tehlike arz etmemesi için ayrıca önleyici tedbirleri de artıracağımızı bir kez daha ifade etmek isterim.

- Cinsel kastrasyon dediğimiz tedbiri de bütün yönleriyle yeni dönemde devreye sokacağız, kararlı adımları devreye sokacağız. Cezaların artırılması konusunda da gene dediğim gibi adımlar atılacaktır.

- Esasında Adalet Bakanlığımız bu konuda bir taslak hazırlamıştı, Bakanlar Kurulumuza da sunulmuştu. Ben de sözcü olarak bu taslakla ilgili kamuoyuna bilgi aktarmıştım ancak maalesef erken seçim nedeniyle bu tasarı yasalaşamadı.

- Yeni dönemde Meclisimiz inşallah bu tasarıyı daha doğrusu teklif olacak, bundan sonra bu teklifi hızla yasalaştıracaktır.

Eylül cinayetinde kan donduran ayrıntı! İşkence ve istismar edip boğmuşEylül cinayetinde kan donduran ayrıntı! İşkence ve istismar edip boğmuşEylül cinayetinde kan donduran ayrıntı! İşkence ve istismar edip boğmuşEylül cinayetinde kan donduran ayrıntı! İşkence ve istismar edip boğmuşHABERİN FOTOĞRAFLARI İÇİN TIKLAYIN

PAYLAŞ tw fb gp

YORUM YAZIN Eylül vahşetinden sonra hükümetten flaş 'hadım' açıklaması haberine yorum yapın

adınız ve soyadınızla doğrudan da yorum yapabilirsiniz
BU HABERE YAPILAN YORUMLAR36 YORUM
  • Düzceli 04 Temmuz 2018 01:13 Şiddet, taciz, tecavüz, istismar konularıyla ilgili bunca yıldır rakamlar git gide arttığına göre doğru yöntem henüz uygulanmamış demektir. Yıllarca aynı yöntemi uygulayıp farklı sonuçlar beklemek ne kadar mantıklı??? Ne demişler ayni şeyi yapıp farklı sonuç beklemek deliliğin bir diğer tanımıymıs...Hakedene hakettiği verilmediği sürece daha çok eve ateş düşer :(

    CEVAP YAZ 0 1
KİMDİR ?
Bekir Bozdağ
BEKİR BOZDAĞ KİMDİR?

64. ve 65. hükümette Adalet Bakanı olan Bekir Bozdağ, aslen Yozgatlı. 1 Nisan 1965'te Yozgat Akdağmadeni'nde doğan Bekir Bozdağ'ın babasının ismi Mehmet Duran , annesinin adı ise Nuriye. Asıl mesleği avukatlık olan Bekir Bozdağ Uludağ &Uum

DEVAMI »

İNTERNET HABER MOBİL

iPhone iPad Android
İnternethaber Yayın Grubu Tüm Hakları Saklıdır © 2000-2018 - İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz ! Tel : +90 212 266 99 99  /  Faks : +90 212 266 98 98 Yazılım Geliştirme ve Sistem Destek: Bilgin Pro