Evlerinin yıkılmasına karşı çıkan aktivist kendini ateşe verdi!

Kırım’ın başkenti Akmescit’in Strelkovaya sokağında yaşayan Kırım Tatarları, “Krımskaya Roza” (Kırım Gülü) isimli bir konut kompleksi inşa etmeyi planlayan şirketin eylemlerini protesto etmek için aktivistler Akmescit’in Valilik binası önünde toplandı.

Krımskaya Roza isimli bir konut kompleksi inşa etmeyi planlayan şirket geçtiğimiz gece işçileri ve iş makinaları getirerek Kırım Tatarların evlerini inşaat alanına dahil ederek evlerin etrafını çitle çevirdi. Çitle çevrilen ve içinde Kırım Tatar ailelerin yaşadığı evleri inşaat şirketi daha sonra yıkmayı planladığı ortaya çıkmıştı. Evlerin yıkılmasına karşı gelen aktivistlerinden Vatan Karabash yönetimi protesto etmek amacıyla kendini ateşe vermeye çalıştı. Üzerine benzin dökerek kendini ateşe veren eylemci Karabash'a hemen müdahale edildi. Vücudunda yanıklar oluşan eylemcinin doktorlar tarafından muayene edildiği bildirildi.

  • Dünya 04 Ağustos 2018 21:55
  • SİTENE EKLE
  • PAYLAŞ fb tw gp

YORUM YAZIN Evlerinin yıkılmasına karşı çıkan aktivist kendini ateşe verdi! videosuna yorum yapın

adınız ve soyadınızla doğrudan da yorum yapabilirsiniz
BU VİDEOYA YAPILAN YORUMLAR0 YORUM

İNTERNET HABER MOBİL

iPhone iPad Android
İnternethaber Yayın Grubu Tüm Hakları Saklıdır © 2000-2018 - İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz ! Tel : +90 212 266 99 99  /  Faks : +90 212 266 98 98 Yazılım Geliştirme ve Sistem Destek: Bilgin Pro