eposta yazdır zoom+ zoom-

Etekli teröristler Meclis'i karıştırdı

TBMM Genel Kurulu'nda etekli teröristlerle ilgili tartışma tansiyonu yükseltti.

PAYLAŞ tw fb gp
Eklenme Tarihi: 24-02-2016 16:06 - Güncelleme: 24-02-2016 16:06

TBMM Genel Kurulu'nda "Çöktürme Harekat Planı"nın doğru olup olmadığını soran HDP İzmir Milletvekili Ertuğrul Kürkçü ile AK Partili vekil Bülent Turan arasında tartışma yaşandı.

Konuşmacının ahlak dışı söylemlerde bulunduğunu savunan AK Parti Grup Başkanvekili Bülent Turan, şunları söyledi:

"Bak, sen orada niye bağırıyorsun bilmiyorum da ben değil, biz, 317 AK Partili vekil sizin o etek giyen erkek arkadaşınıza benzemeyiz. Biz 317 arkadaş sizin bağırmanızdan korkmayız, bağırmayacaksınız.

Burası Kandil değil, milletin kürsüsü. Biz, 317 arkadaş dağda tetik çekip şehirde saz çalmanıza benzemeyiz, kimseden korkmuyoruz Allah'tan başka. Ne bağırıyorsunuz. Bağırmayacaksınız. Konuştun, dinleyeceksin. Burası Kandil değil, milletin Meclisi. Bağırmayacaksın. Haddini bileceksin. Konuşacaksan bağırarak olmaz. Önergelerde sahip çık önergene. Sessizliğimiz edebimizden, işi bilmediğimizden değil. Sen bana, arkadaşlarıma soykırımcı diyeceksin, IŞİD diyeceksin ve cevap almayacaksın. Utan be, utan"

PERVİN BULDAN'DAN ETEK TEPKİSİ: CİNSİYETÇİ BİR YAKLAŞIM

Meclis Başkanvekili Pervin Buldan da Turan'ın 'Etek giyme' ifadesine tepki gösterdi. "Etek giyme meselesini cinsiyetçi bir yaklaşım olarak gördüğünüzü ifade etmek istiyorum" diyen Buldan, "Bu tanımı kadınlara yapılmış bir hakaret olarak nitelendiriyorum. Dolayısıyla böyle bir tanımın bundan sonra Genel Kurulda kullanılmaması gerektiğini ifade etmek istiyorum" şeklinde konuştu.

PAYLAŞ tw fb gp

YORUM YAZIN Etekli teröristler Meclis'i karıştırdı haberine yorum yapın

adınız ve soyadınızla doğrudan da yorum yapabilirsiniz
BU HABERE YAPILAN YORUMLAR6 YORUM
  • Misafir 24 Şubat 2016 16:43 Şeriatçı diktatör mursi ile aynı kafadaki AKP beslemeleri yaygaraya kalktı... Çünkü Tayyip sırada .....

    CEVAP YAZ 5 0

İNTERNET HABER MOBİL

iPhone iPad Android
İnternethaber Yayın Grubu Tüm Hakları Saklıdır © 2000-2018 - İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz ! Tel : +90 212 266 99 99  /  Faks : +90 212 266 98 98 Yazılım Geliştirme ve Sistem Destek: Bilgin Pro