eposta yazdır zoom+ zoom-

Esnaf ve sanatkarlar 3D yazıcı ile tasarım eğitimi alacak

Esnaf ve sanatkarlar 3D yazıcı ile tasarım eğitimi alacak

Geleneksel terzilik anlayışını değiştirmek amacıyla hayata geçirilen “Geleceğini Kendin Tasarla” projesi kapsamında binlerce esnaf ve sanatkar 3 boyutlu yazıcı ile tasarım eğitimi alacak.

PAYLAŞ tw fb gp
Eklenme Tarihi: 22-11-2018 06:00 - Güncelleme: 22-11-2018 06:00

İstanbul Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği ve İstanbul Kadın ve Erkek Terziler Sanatkarlar Odası tarafından hayata geçirilen “Geleceğini Kendin Tasarla” projesinin tanıtımı Akademi Beyoğlu’nda gerçekleştirildi. İstanbul Kalkınma Ajansı Çocuklar ve Gençler Mali Destek Programı kapsamında gerçekleştirilen projenin tanıtım toplantısına; Beyoğlu Belediye Başkanı Ahmet Misbah Demircan, İstanbul Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği (İSTESOB) Başkanı Faik Yılmaz, İstanbul Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Özgül Özkan Yavuz, İstanbul Kadın Erkek Terziler Sanatkarlar Odası Başkanı Turan Aydoğdu ve meslek odası temsilcileri katıldı.

"Terziler yeni teknolojiyle tanışacak"
Geleneksel terzilik anlayışını değiştirmek amacıyla hayata geçirilen projeyle binlerce esnaf ve sanatkar geleceğin tasarım dili 3D yazıcıyla tanışacak. 19-29 yaş arasındaki gençlere 3 boyutlu yazıcı ile tasarım eğitimi verilecek proje kapsamında açılacak Tasarım Okulu’nda, ilk önce 3D tasarım konusunda bilgili eğitmenler yetiştirilecek. Ardından bu eğitmenler, gençlere 12 ay boyunca 3 boyutlu tasarım ve baskı eğitimi, kişisel gelişim, girişimcilik eğitimi verecek.

"Bir adım önde olacağız"
Projenin açılış toplantısında konuşan Beyoğlu Belediye Başkanı Ahmet Misbah Demircan, “Bu işi, projeyi yapanları alkışlıyoruz. Endüstri 4.0 hamlesinde başarılı olunması için tasarım diline hakim gençlerin yetişmesi gerekiyor. Çünkü artık robotların hakim olduğu bir dünyada yaşıyoruz. İnsanlar artık robotlar mı dünyaya yönetecek diye bir endişeye kapılıyor.  Fakat böyle bir endişeye gerek yok.Çünkü makinenin meydana gelmesi için yine bir insan faktörüne ihtiyaç var. Bu sebeple tasarım diline hakim olan ülkeler günümüzde hep bir adım önde olacak” diye konuştu.

"Gençlerin istihdamına destek olacağız"
İSTESOB Başkanı Faik Yılmaz, gençlere güvendikleri için böyle bir projeyi hayata geçirdiklerini ve projede eğitim alan gençlerin istihdamına destek olacaklarını söyledi. Başkan Yılmaz,” Her zaman gençlerin yanında olacağız.  Onlar da gösterecekleri azim ve çalışkanlıkla kendileri ve ülkemiz için çok kıymetli başarılar elde edecekler.  Buna yürekten inanıyorum" dedim

PAYLAŞ tw fb gp

YORUM YAZIN Esnaf ve sanatkarlar 3D yazıcı ile tasarım eğitimi alacak haberine yorum yapın

adınız ve soyadınızla doğrudan da yorum yapabilirsiniz
BU HABERE YAPILAN YORUMLAR0 YORUM

İNTERNET HABER MOBİL

iPhone iPad Android
İnternethaber Yayın Grubu Tüm Hakları Saklıdır © 2000-2018 - İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz ! Tel : +90 212 266 99 99  /  Faks : +90 212 266 98 98 Yazılım Geliştirme ve Sistem Destek: Bilgin Pro