eposta yazdır zoom+ zoom-

Eski devlet başkanı Saakaşvili rest çekti: Savcı buraya gelsin

Eski devlet başkanı Saakaşvili rest çekti: Savcı buraya gelsin

Ukrayna polisinin elinden kaçırılan Gürcistan eski cumhurbaşkanı ve Ukrayna muhalefet liderlerinden Mihail Saakaşvili, meydan okumaya devam ediyor.

PAYLAŞ tw fb gp
Eklenme Tarihi: 06-12-2017 14:58 - Güncelleme: 06-12-2017 14:58

Gürcistan eski cumhurbaşkanı ve Ukrayna muhalefet liderlerinden Mihail Saakaşvili, savcılığa ifade vermeye gitmeyeceğini ilan etti.

POLİSİN ELİNDEN ALINMIŞTI
Ukrayna güvenlik güçleri tarafından dün gözaltına alınan, fakat bindiği polis aracına protestocuların baskın yapması sonucunda polisin elinden alınan Gürcistan eski cumhurbaşkanı ve Ukrayna muhalefet liderlerinden Mihail Saakaşvili, kendisinin Ukrayna Başsavcılığı’an ifade vermeye hazır olduğunu, fakat bunun için kendisinin onların ayağına gitmeyeceğini söyledi. Saakaşvili, ancak savcının protestocuların çadır kurdukları kampa gelmesi halinde ifade vereceğini dile getirdi.

"O SAHTE SAVCIDIR, BEN ONUN AYAĞINA GİTMEM"
Bu sabaha karşı Ukrayna güvenlik güçlerinin baskınıyla gözaltına alınmaya çalışılan Saakaşvili, polisin uzaklaşmasının ardından Ukrayna Parlamentosu’nun yanıbaşında protestocuların kamp kurduğu noktada yaptığı açıklamada, “ben Ukrayna Başsavcısı’nı tanımıyorum. O, sahte bir savcıdır. Cahilin tekidir. Ben onun ayağına gitmem. O, dört yıl önce yapılan devrime ihanet etmiştir”, diye konuştu. Saakaşvili, diğer taraftan, bir başsavcılık yetkilisinin kampa gelmesi halinde ifade vereceğini idle getirdi. Mihail Saakaşvili ayrıca, Ukraynalılar’ı, bu akşam yerel saatle 18.00’da yapılacak olan protesto gösterisine katılmaya çağırdı.  

PAYLAŞ tw fb gp

YORUM YAZIN Eski devlet başkanı Saakaşvili rest çekti: Savcı buraya gelsin haberine yorum yapın

adınız ve soyadınızla doğrudan da yorum yapabilirsiniz
BU HABERE YAPILAN YORUMLAR0 YORUM

İNTERNET HABER MOBİL

iPhone iPad Android
İnternethaber Yayın Grubu Tüm Hakları Saklıdır © 2000-2018 - İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz ! Tel : +90 212 266 99 99  /  Faks : +90 212 266 98 98 Yazılım Geliştirme ve Sistem Destek: Bilgin Pro