eposta yazdır zoom+ zoom-

Esad şokta! Kabun ablukası kırıldı

Esad şokta! Kabun ablukası kırıldı

Suriye'de muhaliflerin Şam'daki ilerlemesi sürüyor! Dün gün boyu operasyona devam eden muhalifler, Şam'da Kabun kuşatmasını kırarak Cobar semtindeki ilerlemesini sürdürdü.

PAYLAŞ tw fb gp
Eklenme Tarihi: 20-03-2017 00:31 - Güncelleme: 20-03-2017 00:31

Suriye’nin başkenti Şam’da Beşşar Esed rejiminin saldırılarına karşı harekete geçen muhalifler, Cobar semtinden ilerleyerek kuşatma altındaki Kabun’a ulaştı.

Muhaliflerin ilerleyişi sonucu Esed rejimi kuşatmasındaki Kabun bölgesi ile Doğu Guta birleşti.

Muhalif gruplardan Feylak Er-Rahman’ın Esed rejiminin ateşkes ihlallerine karşı başlattığı “Allah'ın kulları Cobar'da Kalın” operasyonuna Doğu Guta’daki birçok muhalif grup katıldı.

AA muhabirlerinin yerel kaynaklardan edindiği bilgilere göre, muhalifler sabahın ilk ışıkları ile Şam’ın doğusundaki Cobar semti başta olmak üzere yaklaşık on noktada saldırıya geçti.

Semtin kuzeybatısındaki elektrik santrali, Abbasiye garaj binası ve tekstil fabrikasını ele geçiren muhalifler ilerleyişlerini sürdürdü.

Muhalif gruplardan Ahraru’ş Şam, operasyon ile ilgili açıklamasında, “Sabahın ilk ışıkları ile birlikte saldırıya geçen mücahitler onlarca Esed militanını öldürdü ve yaraladı. Çatışmalar bölgenin tamamını ele geçirene kadar sürecektir.” ifadelerine yer verdi.

Açıklamada, muhaliflerin akşam saatlerinde Cobar ve Kabun mahalleleri arasında yer alan sanayi bölgesinin büyük bölümlerini ele geçirdiği, operasyona Kabun semtindeki muhaliflerin de destek verdiğini bildirdi.

Kabun’daki muhalif gruplar da televizyon fabrikası Sironiks’i ele geçirdi. Cobar’ın kuzeybatısındaki sanayi bölgesinin ve Sironiks’in ele geçirilmesi ile kuşatma altındaki iki bölge Kabun ile Doğu Guta birleşti.

PAYLAŞ tw fb gp

YORUM YAZIN Esad şokta! Kabun ablukası kırıldı haberine yorum yapın

adınız ve soyadınızla doğrudan da yorum yapabilirsiniz
BU HABERE YAPILAN YORUMLAR8 YORUM
  • Misafir 20 Mart 2017 10:08 en büyük algı yönetimi bu işte, suriyedeki teröristlere muhalif gruplar deyip Türkiyede bu teröristleri güzel gösterme çabanız yeter artık, zamanında bunu işid için denediniz elinizde patladı, bu ülkenin ne açılımla pkk ya, ne Müslüman sanıp işide el kaideye, Müslüman kardeşlere sempatisi olamaz, kendinize gelin artık, bunu vatan için yapın, bu vatanın çıkarı suriyedeki merkezi hükümettir, yoksa 700 km sınırda terörist grupların kantonları bu ülke için çok önemli tehdittir, yeter artık algı yönetiminiz, o işide türk hastanelerinde nasıl bakıldı, bizden giden silahlar kime gitti, bunlar çok büyük suçlardır

    CEVAP YAZ 2 1

İNTERNET HABER MOBİL

iPhone iPad Android
İnternethaber Yayın Grubu Tüm Hakları Saklıdır © 2000-2018 - İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz ! Tel : +90 212 266 99 99  /  Faks : +90 212 266 98 98 Yazılım Geliştirme ve Sistem Destek: Bilgin Pro