eposta yazdır zoom+ zoom-

Esad, PKK ve ABD'ye meydan okudu

Esad, PKK ve ABD'ye meydan okudu

PKK/PYD'li teröristlerin ABD desteğiyle Rakka'yı DEAŞ'tan almasının bir tiyatro olduğunu söyleyen Esad yönetimi "Ordumuz Rakka'yı onlardan geri alacak" dedi.

PAYLAŞ tw fb gp
Eklenme Tarihi: 23-10-2017 19:17 - Güncelleme: 24-10-2017 00:17

Suriye Uluslararası İlişkiler Komitesi Başkan Yardımcısı Amar el Asad, Rakka'nın kurtarılmasının Suriye hükümeti karşıtlarının morallerini yükseltmeye yönelik bir oyun olduğunu söyledi.

Suriye Uluslararası İlişkiler Komitesi Başkan Yardımcısı Amar el Asad, Sputnik'e yaptığı açıklamada son günlerde Rakka'nın birtakım güçler tarafından kontrol edildiğine yönelik çok sayıda haber geldiğini, ancak bu haberlerin Rakka'dan değil, başka kaynaklardan geldiğini belirtti. Asad "Koalisyon ve DEAŞ, Rakka'da taşları, ağaçları bile imha etti, kentte canlı hiçbir şey kalmadı. Kent hayalet şehre dönüştü. Yurttaşların bir kısmı kaçtı, birçok insan öldü" ifadelerini kullandı.

"ABD, KÜRTLERİ KENDİ PLANLARI İÇİN KULLANIYOR"

ABD'nin Kürtleri kendi planları için kullandığını savunan Asad "Suriye ordusu kenti kontrolüne alır almaz, işler değişecek. ABD'nin Suriye'deki planları siyasi ve askeri cephedeki başarısızlıkların ardından son nefesini veriyor" ifadelerini kullandı.

"SURİYE ORDUSU RAKKA'NIN KONTROLÜNÜ ALACAK"

Rakka'daki operasyonların, özellikle de gerçekleştiriliş biçimin akıllarda birçok soru işareti yarattığını vurgulayan Asad şunları da söyledi:

"Rakka'nın kurtarılması Suriye ordusunun ilerleyişi ve başarılarından sonra Şam karşıtlarının morallerini yükseltmeye yönelik yapılmış bir tiyatro oyunu. Ordu kentin kontrolünü tamamen alacak, bu konuda hiçbir taviz olamaz."

"DEAŞ MİLİTANLARI NEREYE KAYBOLDU?"

Asad, Rakka ile akıllara gelen başlıca sorunun da kentte savaşan DEAŞ militanlarının nereye kaybolduğu olduğunu söyledi.

PAYLAŞ tw fb gp

YORUM YAZIN Esad, PKK ve ABD'ye meydan okudu haberine yorum yapın

adınız ve soyadınızla doğrudan da yorum yapabilirsiniz
BU HABERE YAPILAN YORUMLAR6 YORUM
  • Burdayiz. 24 Ekim 2017 08:43 Herşey açık net ki pkk'nın bitişi tamamı ile ABD'nin dizginlemekten geçiyor, bunlar eskiden yüzümüze gülüp arkamızdan iş çevirmiş, her şey artık daha net görünüyor.

    CEVAP YAZ 0 3

İNTERNET HABER MOBİL

iPhone iPad Android
İnternethaber Yayın Grubu Tüm Hakları Saklıdır © 2000-2018 - İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz ! Tel : +90 212 266 99 99  /  Faks : +90 212 266 98 98 Yazılım Geliştirme ve Sistem Destek: Bilgin Pro