Ersoy Dede'den Arınç'a jet yanıt: Tasfiye olmayı hazmedemiyor

Hikmet Genç'in "olayı kişiselleştirmeyelim" uyarısı üzerine, "Olayı kişiselleştirimiyorum politik bir analiz yapacağım" diyen Ersoy Dede şunları söyledi:

"Ben AK Parti hareketini yakından takip etmiş bir gazeteciyim. Abdullah Gül ve Bülent Arınç'ın başlattığı kongre sürecini de yakından takip ettim. O süreçte hareketin adı Tayyip Erdoğan hareketi olduğu biliyordu ama hareketi yürütenler Gül ve Arınç'tı.

Tarih 2000. Şu anda 2016 yılındayız. 2000'den 2016'ya kadar kuruluşundan itibaren zaman zaman yürütücülüğünü sürdürdüğü bu hareketin Cumhurbaşkanı ya da Başbakan olamadan siyaseten tasfiye olmayı hazmedemiyor Bülent Arınç. Bütün mesele bu.

Her seferinde diyor ki, 2007'deki Cumhurbaşkanlığı sürecinde de öyleydi. Ya sen ya ben ya Gül demişti. Daha sonra da kendini öne sürdü. Ama her seferinde bu panik halinde yapmış olduğu bu çıkışlar... Belki başka bir yerde durabilseydi çok başka olurdu. Gezi sürecinde Gezi bileşenlerden, işgalci bileşenlerden mütareke bildirisi almasaydı başka şeyler olabilirdi."

  • Güncel 02 Ağustos 2016 14:43
  • SİTENE EKLE
  • PAYLAŞ fb tw gp

YORUM YAZIN Ersoy Dede'den Arınç'a jet yanıt: Tasfiye olmayı hazmedemiyor videosuna yorum yapın

adınız ve soyadınızla doğrudan da yorum yapabilirsiniz
BU VİDEOYA YAPILAN YORUMLAR0 YORUM

İNTERNET HABER MOBİL

iPhone iPad Android
İnternethaber Yayın Grubu Tüm Hakları Saklıdır © 2000-2018 - İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz ! Tel : +90 212 266 99 99  /  Faks : +90 212 266 98 98 Yazılım Geliştirme ve Sistem Destek: Bilgin Pro