eposta yazdır zoom+ zoom-

Ermenistan Apple'ı yasakladı!

Ermenistan Apple'ı yasakladı!

ERMENİSTAN'da Bakanlar Kurulu, bundan böyle yerli üretim bilgisayarların kullanılacağını açıkladı. Konuyla ilgili açıklama yapan Ermenistan Başbakanı Nikol Paşinyan, parlamentoya da yerli bilgisayarlara geçişi önereceklerini söylerken, vatandaşlarını da yerli ürünleri tercih etmeye çağırdı.

PAYLAŞ tw fb gp
Eklenme Tarihi: 06-07-2018 10:00 - Güncelleme: 06-07-2018 10:00

Sputnik'te yer alan habere göre hükümet toplantısında konuşan Ermenistan Başbakanı Nikol Paşinyan, hükümet üyelerinin yerli üretim yeni bilgisayarları kullanacağını açıkladı. 

Daha önce Apple dizüstü bilgisayarları kullanan hükümet üyeleri yerli üretim ArmTab'a geçecek.

'YERLİ BİLGİSAYARLARDA ÇALIŞACAĞIZ'
Paşinyan, "Gördüğünüz gibi yaklaşımımız değişti. Şimdi Ermeni bilgisayarlarda çalışacağız" dedi. Toplantının yapıldığı salon yeni bilgisayarlarla donatılmıştı.

Paşinyan, "Bu politik bir yaklaşım. Ermenistan'daki ileri teknolojilerin gelişiminin bizim için öncelik olduğunu duyurmuştuk. Üstelik sadece yazılım değil üretim anlamında da" diye ekledi.

Parlamentoya da yerli bilgisayarlara geçişi önereceklerini dile getiren Paşinyan, vatandaşları da yerli ürünleri tercih etmeye çağırdı.

PAYLAŞ tw fb gp

YORUM YAZIN Ermenistan Apple'ı yasakladı! haberine yorum yapın

adınız ve soyadınızla doğrudan da yorum yapabilirsiniz
BU HABERE YAPILAN YORUMLAR0 YORUM

İNTERNET HABER MOBİL

iPhone iPad Android
İnternethaber Yayın Grubu Tüm Hakları Saklıdır © 2000-2018 - İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz ! Tel : +90 212 266 99 99  /  Faks : +90 212 266 98 98 Yazılım Geliştirme ve Sistem Destek: Bilgin Pro