SON DAKİKA

eposta yazdır zoom+ zoom-

Ermeni açıklaması meclis gündeminde!

Ermeni açıklaması meclis gündeminde!

Türkiye Cumhuriyeti tarihinde bir ilk yaşandı, 1915 olaylarının yıldönümü nedeniyle Ermenilere Başbakan düzeyinde taziye mesajı yayınlandı, acıları paylaşıldı.

PAYLAŞ tw fb
Eklenme Tarihi: 24-04-2014 13:31 - Güncelleme: 25-10-2015 01:24

MHP Kocaeli Milletvekili Lütfü Türkkan, Başbakan Erdoğan’ın Ermenilere taziye mesajı yayınlamasını TBMM gündemine taşıdı ve Başbakan Erdoğan’ın yanıtlaması istemiyle soru önergesi verdi.

Başbakan Erdoğan’a, ilk kez Başbakan düzeyinde Ermenilere taziye mesajı yayınlanmasının, acılarının paylaşılmasının özel bir nedeni var mı diye soran Türkkan, Anadolu'da Ermeniler tarafından vahşice katledilen Türkler'in torunlarına da taziye mesajı yayınlayacak mısınız sorusunu yöneltti.

TAZİYE MESAJI DÜNYA KAMUOYUNDAKİ ZARARIN TELAFİSİ Mİ ABD İLE İLİŞKİLERİ İYİLEŞTİRME ÇABASI MI?

MHP’li Türkkan, Ermeni iddiaları gibi hayati bir konuda bir ilke imza atıp, başsağlığı dilemenin diplomatik ve siyasi sonuçları hesap edildi mi sorusunu yönelttiği Başbakan’dan; taziye mesajı Gezi olayları ve 17 Aralık Yolsuzluk ve Rüşvet Operasyonu nedeniyle dünya kamuoyunda zor duruma düşülmesinin telafisi için bir başlangıç mı yoksa Türkiye ile ABD arasında ilişkileri daha da iyi bir noktaya getirme amacı mı sorularına da yanıt vermesini istedi.
MHP’li vekil, Ermeni kuruluşlarını çatısı altında toplayan Amerikan Ermeni Ulusal Komitesi’nin değerlendirmesini de önergesine taşıdı ve Başbakan Erdoğan’a ANCA’nın "Uluslararası alanda giderek yalnızlaşan Ankara, inkarı yeninden ambalajladı." şeklindeki değerlendirmesine yanıt verip vermeyeceğini sordu.

Türkkan'ın soru önergesinde yer alan sorular şöyle:

1-1915 olaylarının yıldönümü nedeniyle Türkiye Cumhuriyeti tarihinde ilk kez Başbakan düzeyinde Ermenilere taziye mesajı yayınlanmasının, acılarının paylaşılmasının özel bir nedeni var mıdır?
2-Anadolu'da Ermeniler tarafından vahşice katledilen Türkler'in torunlarına da taziye mesajı yayınlayacak mısınız?
3-Ermeni iddiaları gibi hayati bir konuda bir ilke imza atıp, başsağlığı dilemenin diplomatik ve siyasi sonuçları hesap edilmiş midir?
4-Ermenilere taziye mesajı yayınlanması Gezi olayları ve 17 Aralık Yolsuzluk ve Rüşvet Operasyonu nedeniyle dünya kamuoyunda zor duruma düşülmesinin telafisi için bir başlangıç olarak değerlendirilebilir mi?
5-ABD tarafından olumlu karşılanan taziye mesajı Türkiye ile ABD arasında ilişkileri daha da iyi bir noktaya getirme amacı mı taşımaktadır?
6-Ermeni kuruluşlarını çatısı altında toplayan Amerikan Ermeni Ulusal Komitesi’nin (ANCA), taziye mesajını "Uluslararası alanda giderek yalnızlaşan Ankara, inkarı yeninden ambalajladı." şeklinde değerlendirmesi karşısında herhangi bir açıklama yapılacak mıdır?

 

PAYLAŞ tw fb

YORUM YAZIN Ermeni açıklaması meclis gündeminde! haberine yorum yapın

adınız ve soyadınızla doğrudan da yorum yapabilirsiniz
BU HABERE YAPILAN YORUMLAR0 YORUM
KİMDİR ?
Lütfü Türkkan
LÜTFÜ TÜRKKAN KİMDİR?

Lütfü Türkkan, 5 Şubat 1959'da İstanbul'da doğdu. Babasının adı Cevat, annesinin adı Halise'dir. Sanayici; İstanbul Devlet Güzel Sanatlar Akademisi Mimarlık Yüksek Okulu (Önlisans), Yıldız Teknik Üniversitesi Matem

DEVAMI »

İNTERNET HABER MOBİL

iPhone iPad Android
İnternethaber Yayın Grubu Tüm Hakları Saklıdır © 2000-2019 - İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz ! Tel : +90 212 266 99 99  /  Faks : +90 212 266 98 98 Yazılım Geliştirme ve Sistem Destek: Bilgin Pro