eposta yazdır zoom+ zoom-

Erken seçim ihtimali vekilleri yaktı!

Erken seçim ihtimali vekilleri yaktı!

Hükümet kurma çalışmalarının uzaması ve erken seçim ihtimalinin gündemden düşmemesi de Ankara dışından evini taşımaya hazırlanan vekilleri zorda bıraktı.

PAYLAŞ tw fb gp
Eklenme Tarihi: 07-07-2015 03:35 - Güncelleme: 21-10-2015 11:24

25. Dönem için işbaşı yapan milletvekilleri, kötü bir sürprizle karşılaştı. Tebrik ziyaretleri için gelen seçmenlerin akınına uğrayan milletvekilleri, Meclis’teki bahçe lokantasının yıkıldığını öğrenince şoke oldu.

Seçmene kampus dışında yemek ısmarlama durumunda kalan vekiller, harcamaları nedeniyle lokantanın yıkılmasına tepki gösterdi.

Milletvekillerini bekleyen bir başka kötü sürpriz de herkese “oda” verilmemesi oldu. Habertürk'ün haberine göre, aralarında MHP’den Ekmeleddin İhsanoğlu ve CHP’den Zekeriya Temizel’in de bulunduğu 40 milletvekili açıkta kaldı. Hükümet kurma çalışmalarının uzaması, bu vekilleri ‘mobil’ olarak çalışmaya itiyor. Odalarına yerleşenler ise “tadilat” sürpriziyle karşılaştı.

Seçim boyunca yapılmayan bakım onarım çalışmasının yeni vekiller odalarına yerleştikten sonra başlatılması vekilleri zor durumda bıraktı. Bazı milletvekilleri boya badana için odalarını boşaltmak zorunda kaldı. Hükümet kurma çalışmalarının uzaması ve erken seçim ihtimalinin gündemden düşmemesi de Ankara dışından evini taşımaya hazırlanan vekilleri zorda bıraktı. Geleceği net göremeyen vekiller ev arayışlarını erteliyor. Bu tablodan en çok küçük çocuğu olan yeni milletvekilleri olumsuz etkileniyor. Aileleriyle milletvekili lokantasına giden yeni vekillerin danışmanları da bebek bakıcılığı yapıyor. TBMM yönetimi, ilk kez lokantaya “mama sandalyesi” aldı.

PAYLAŞ tw fb gp

YORUM YAZIN Erken seçim ihtimali vekilleri yaktı! haberine yorum yapın

adınız ve soyadınızla doğrudan da yorum yapabilirsiniz
BU HABERE YAPILAN YORUMLAR11 YORUM
  • önce vatan 07 Temmuz 2015 11:03 HALEN İÇİMİZDE DÜŞLERİNİ OYNAŞLARINI SÖYLEYENLER VAR ADAM ORADAN BANGIR BANGIR BAĞIRIYOR hdp DİYE BİR PARTİYİ TANİMİYORUM DİYE NASIL OLACAK chp / mhp koalisyonu yetmiyor yetmiyor sayısı yoksa hesap mı bilmiyor

    CEVAP YAZ 0 0

İNTERNET HABER MOBİL

iPhone iPad Android
İnternethaber Yayın Grubu Tüm Hakları Saklıdır © 2000-2018 - İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz ! Tel : +90 212 266 99 99  /  Faks : +90 212 266 98 98 Yazılım Geliştirme ve Sistem Destek: Bilgin Pro