eposta yazdır zoom+ zoom-

Erken seçim ekonomiyi nasıl etkiler? Bakan'dan Bahçeli'ye destek..

Erken seçim ekonomiyi nasıl etkiler? Bakan'dan Bahçeli'ye destek..

Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekçi, gazetecilerin 'erken seçime gidilmesi halinde ekonominin nasıl etkileneceği' sorusu üzerine "Bir an önce bu adımın atılması ve belirsizlik ortamının ortadan kaldırılması gerekir" dedi.

PAYLAŞ tw fb gp
Eklenme Tarihi: 17-04-2018 13:32 - Güncelleme: 17-04-2018 13:32

EKONOMİ Bakanı Nihat Zeybekçi, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin cumhurbaşkanlığı ve milletvekili seçimlerinin 26 Ağustos 2018'de yapılması çağrısına ilişkin konuştu. Zeybekçi, gazetecilerin, Bahçeli'nin çağrısıyla erken seçime gidilmesi halinde ekonominin nasıl etkileneceğinin sorulması üzerine, bir an önce bu adımın atılması ve belirsizlik ortamının ortadan kaldırılması gerektiğini söyledi. 

EKONOMİ KÖTÜYE Mİ GİDER?.. Ekonominin kötüye gidebileceği ve bir an önce seçim yapılması gerektiği yönünde görüşler bulunduğunun belirtilmesi üzerine Zeybekci, "Şu anda etrafımızdaki ateş çemberi ve yaşananlara bakarsak, Suriye, Irak veyahut ticaret savaşları, Çin, Amerika, Rusya... Daha kötü ne olabilir? Türk ekonomisinin performansı inanılmaz bir dayanıklılıkta." ifadesini kullandı.

GELECEKLE İLGİLİ BEKLENTİ YÜKSEK... Özel sektörün üretme iştahı, ihracatla ilgili ön sipariş raporlarına bakıldığında gelecekle ilgili beklentinin yüksek olduğunu dile getiren Zeybekci, ihracatla ilgili orta vadeli programdaki beklentiyi yukarıya revize edeceklerini kaydetti. Zeybekci, birinci çeyrekle ilgili büyüme beklentilerinin yüzde 7'inin üzerinde olduğunu bildirdi.

OLUMLU OLUR... Zeybeki, "Yeni sistemi kurup Türkiye'nin gelecekle ilgili o uzun yolculuğa çıkması lazım. Ekonomik anlamda da son derece öngörülebilirlik ve sürdürülebilirlik anlamında olumlu bir adım. 2019'da da olsa bir şey değişmez. Fiili bir sistem var. Bu sistemin anayasal sisteme uyması, dönüşmesi lazım. Olumlu olur." diye konuştu.

PİYASA BU KARARI OLUMLU SATIN ALIR... Finans piyasalarının bu haberi yarın veya daha sonrasında olumlu satın alacağını ifade eden Zeybekci, Türkiye'nin artık rüzgardan etkilenen küçük bir tekne değil, büyük bir gemi olduğunu vurguladı.

PAYLAŞ tw fb gp

YORUM YAZIN Erken seçim ekonomiyi nasıl etkiler? Bakan'dan Bahçeli'ye destek.. haberine yorum yapın

adınız ve soyadınızla doğrudan da yorum yapabilirsiniz
BU HABERE YAPILAN YORUMLAR4 YORUM
  • Misafir 17 Nisan 2018 22:24 şu ekonominin rezilliğine bakın Türkiye de şimdiye kadar yapılmış bütün seçimlerde bu yaşanmış yaşanıyor para değer kaybediyor bütün ürünler fiyatlanıyor iş adamları ve esnaf tüccar zam silahına saldırıyor borsa düşüyor yapaılan haksız zamlar için haram zıkkım olsun diyorum bizdeki ticaret çok kötü bütün esnaf sanki bu zamanı bekler gibi haramzade oluyor

    CEVAP YAZ 0 1
  • Misafir 18 Nisan 2018 09:09 olurmu biz daha diyeceğiz ki başka kim var ki ona oy verelim hadigösterin dünyadaki en iyi yönetim bizde biz dünyayı yönetiyoruz hele şu lozan geçsin hedef 2023 falan filan inter milannn

    0 0

İNTERNET HABER MOBİL

iPhone iPad Android
İnternethaber Yayın Grubu Tüm Hakları Saklıdır © 2000-2018 - İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz ! Tel : +90 212 266 99 99  /  Faks : +90 212 266 98 98 Yazılım Geliştirme ve Sistem Destek: Bilgin Pro