eposta yazdır zoom+ zoom-

Erdoğan'ın o sözleri tatilcileri sevindirdi

Erdoğan'ın o sözleri tatilcileri sevindirdi

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Kurban Bayramı tatiliyle ilgili 10 gün olmasının turizm açısından olumlu olacağına ilişkin sözleri tatilcileri sevindirdi. Tatil için hükümetin önünde 3 farklı senaryo bulunuyor.

PAYLAŞ tw fb gp
Eklenme Tarihi: 11-08-2017 23:32 - Güncelleme: 12-08-2017 00:32

Kurban Bayramı tatili 10 günü çıkıyor! Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın bayram tatiliyle ilgili sözleri tatilcileri sevindirdi. Hükümetin bu konuda önünde üç farklı senaryo bulunuyor. İşte tatilciler kadar turizmcileri de sevindiren o sözlerin detayları;

Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Başbakan Binali Yıldırım’ın, bir süredir herkesin merak ettiği Kurban Bayramı tatiliyle ilgili tatil süresinin uzatılıp uzatılmayacağı konusunda önemli açıklamalarda bulunmasını turizm sektörü yakından takip etti. Bayram tatili için üç senaryo üzerinde duran hem turizm sektörü hem de tatile çıkacak milyonlarca vatandaş, Salı günü Bakanlar Kurulu’ndan çıkacak kararı bekliyor.

3 SENARYO VAR

Bayram tatili için ilk olarak mevcut durum yani 31 Ağustos arife günü öğleden sonra başlayıp 4 Eylül Pazartesi günü sona erecek şekilde 4.5 gün. İkinci senaryo ise 30 Ağustos Zafer Bayramı ile yarım günlük arife gününün birleştirilmesi şeklinde toplam 6 gün tatil. Üçüncü senaryoda bayramdan önceki Pazartesi ve Salı günlerinin de tatil ilan edilmesiyle 26 Ağustos- 4 Eylül şeklinde 10 günlük tatil.

"İSABETLİ OLUR"

Bu üç seçenekten birine Salı günü karar verilecek ancak öncesinde Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın "Şu anda tabii hükümet, bu 10 günü programına aldı, çalışıyor. Eğer önünde ve arkasında durum hakikaten müsaitse turizm açısından isabetli olur ve gerek iç turizmde, gerekse dış turizm açısından şu anda hareketlenen turizm, mesela bugün itibarıyla Antalya yüzde 80’i doluluk oranı itibarıyla yakalamış vaziyette. Bu da turizm sektöründeki açığımızı süratle kapama fırsatını verir. Öyle zannediyorum ki salı günü Bakanlar Kurulumuz var. Bunu Cumhurbaşkanlığı’nda yapacağız. Hayırlı bir adım olur diye düşünüyorum" şeklindeki sözleri 10 günlük tatili işaret ettiği şeklinde yorumladı.

PAYLAŞ tw fb gp

YORUM YAZIN Erdoğan'ın o sözleri tatilcileri sevindirdi haberine yorum yapın

adınız ve soyadınızla doğrudan da yorum yapabilirsiniz
BU HABERE YAPILAN YORUMLAR8 YORUM
  • ünal özer 12 Ağustos 2017 15:50 DARBECİ rumuzlu korkak hain sözüm sana dinle; 249 şehit 2100 gazi. gerçi sen şehidin anlamını anlayacak kapasiteye sahip değilsin olsaydın hani darbe diye anırıp darbeci hain dişlinin ifadesiyle konuşmazdın. babana yani fetoya söyle bir an evvel seni dizinin dibine alsın. bu vatanı bölmeye kalkan bayrağı indirmeye kalkan millete tankla silahla ateş eden haindir, soysuzdur namussuzdur . feto avaneliği yaparsan birgün karını ananı fetönün altında görürsen şaşma. soysuz yahudi

    CEVAP YAZ 0 0
KİMDİR ?
Recep Tayyip Erdoğan
RECEP TAYYİP ERDOĞAN KİMDİR?

Aslen Rizeli olan Recep Tayyip Erdoğan 26 Şubat 1954'te İstanbul'da doğdu. 1965 yılında Kasımpaşa Piyale İlkokulu'ndan, 1973 yılında ise İstanbul İmam Hatip Lisesi'nden mezun oldu. Fark dersleri sınavını vererek Eyüp Lisesi'nden de diploma aldı.

DEVAMI »

İNTERNET HABER MOBİL

iPhone iPad Android
İnternethaber Yayın Grubu Tüm Hakları Saklıdır © 2000-2018 - İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz ! Tel : +90 212 266 99 99  /  Faks : +90 212 266 98 98 Yazılım Geliştirme ve Sistem Destek: Bilgin Pro