eposta yazdır zoom+ zoom-

Erdoğan'ın kongrede yapacağı konuşma ilk 100 günde...

Erdoğan'ın kongrede yapacağı konuşma ilk 100 günde...

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın 21 Mayıs Pazar günü AK Parti Kongresi'nde yapacağı konuşmanın detayları belli oldu.

PAYLAŞ tw fb gp
Eklenme Tarihi: 19-05-2017 09:49 - Güncelleme: 19-05-2017 09:49

AK Parti’nin 3. Olağanüstü Kongresi ile birlikte Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın açıklayacağı yeni yol haritasıyla büyük reformların startı da verilecek.

2019 seçimlerine hazırlanan AK Parti, 100 günlük takvim içinde “Demokrasi, değişim, reform” paketini hayata geçirecek. Ekonomi-istihdamda rahatlama sağlanacak

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, AK Parti 3. Olağanüstü Kongresi'nde yeni yol haritasının kilometre taşlarını açıklayacağını söylemişti. Gözler, günlük hayata dokunan, sokaktaki vatandaştan iş dünyasına kadar her kesimi kucaklayan, hizmet ve reformlara odaklanan, AB ilişkileri başta olmak üzere diplomaside yeni bir sayfa açan, Türkiye'yi 2019'a götürecek eylem planına çevrildi. "Demokrasi, değişim, reform" paketi ile ekonomi ağırlıklı olmak üzere yeni kararlar, uygulamalar hızla devreye girecek. Vatandaş bu sürecin getirdiği yenilikleri hem cebinde, hem de günlük hayatında hissedecek.

YENİ İCRA DÖNEMİ BAŞLIYOR

AK Parti kongresinin ardından parti vitrini başta olmak üzere her alanda büyük bir değişim yaşanacak. 50 kişilik Merkez Karar Yönetim Kurulu'nun yanı sıra Merkez Yürütme Kurulu, bazı il ve ilçe teşkilatları da yenilenecek. Yeni dönemde öncelikle toplumun tüm kesimlerini kucaklayan, piyasaları rahatlatan başta ekonomik adımlar olmak üzere yeni kararlar devreye girecek. Kısa sürede icraatlar yaşamın her alanında hissedilebilecek.

EKİP ÇALIŞMAYA BAŞLADI

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın danışman, hukuk, teknik ekibi 100 günlük takvime bağlı proje ve vizyon paketinin üzerinde çalışıyor. Erdoğan, bakanlardan ve bürokratlardan alanları ile ilgili projeler üretmelerini isterken, icra döneminde ekonomi- istihdam ön plana çıkacak. Büyümenin yüzde 4'ün üstüne çıkartılması, üretime ağırlık verilmesi ve bu yönde adımlar atılacak.

ÖZGÜRLÜK-GÜVENLİK DENGESİ

Yeni dönemin en önemli göstergesi "özgürlük-güvenlik dengesi" olacak. İçerde ve dışarıda etkili terörle mücadele sürdürülürken AB ile ilişkiler yeniden şekillenecek. Avrupa ülkelerinden bir adım gelirse Türkiye iki adım atacak. İnsan hakları, hukukun üstünlüğü gibi konular başta olmak üzere Türkiye reformcu kimliğini her alana yansıtacak. Etkili diplomasi ön plana çıkacak. FETÖ'ye yönelik mücadelede Türkiye gerçekleri her platformda anlatılacak. Resmi temasların ötesine geçilerek sivil diplomasi ön plana çıkarılacak. Türkiye bölgenin asli unsurları ile işbirliğini sürdürecek.

ORTA DİREK GÜÇLENECEK

Türkiye'nin yüksek gelirli ülke statüsüne ulaşması için yapısal reformlara odaklanılacak. Orta direği güçlendiren bir büyüme modeline geçilecek. Cumhurbaşkanlığı'na bağlı Yatırım İzleme Başkanlığı, yatırımları birebir takip edecek. Sosyal politikalarda emekliden işsize, memurdan ev kadınına toplumun tüm kesimlerin taleplerine yanıt veren adımlar sürecek.

PAYLAŞ tw fb gp

YORUM YAZIN Erdoğan'ın kongrede yapacağı konuşma ilk 100 günde... haberine yorum yapın

adınız ve soyadınızla doğrudan da yorum yapabilirsiniz
BU HABERE YAPILAN YORUMLAR3 YORUM
  • Hakkı ARAR 19 Mayıs 2017 14:58 15 yıldır ne söylemişse yine aynı şeyleri söyleyecektir.

    CEVAP YAZ 0 0
KİMDİR ?
Recep Tayyip Erdoğan
RECEP TAYYİP ERDOĞAN KİMDİR?

Aslen Rizeli olan Recep Tayyip Erdoğan 26 Şubat 1954'te İstanbul'da doğdu. 1965 yılında Kasımpaşa Piyale İlkokulu'ndan, 1973 yılında ise İstanbul İmam Hatip Lisesi'nden mezun oldu. Fark dersleri sınavını vererek Eyüp Lisesi'nden de diploma aldı.

DEVAMI »

İNTERNET HABER MOBİL

iPhone iPad Android
İnternethaber Yayın Grubu Tüm Hakları Saklıdır © 2000-2018 - İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz ! Tel : +90 212 266 99 99  /  Faks : +90 212 266 98 98 Yazılım Geliştirme ve Sistem Destek: Bilgin Pro