eposta yazdır zoom+ zoom-

Erdoğan'ın Kılıçdaroğlu'na yeni yanıtı her satırı olay!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu'nun dünkü açıklamalarına bugün Cuma namazı çıkışı çok sert ifadelerle yanıt verdi.

PAYLAŞ tw fb gp
Eklenme Tarihi: 08-04-2016 14:31 - Güncelleme: 08-04-2016 14:31

Cumhurbaşkanı ile CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu arasındaki 'Siyasi sapık' polemiğinde tansiyon giderek yükseliyor.

Bugün İstanbul'da Cuma namazı çıkışı konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, Kılıçdaroğlu'nun ismini dahi anmadı. Erdoğan, Kılıçdaroğlu için önce "Bu zat bulunduğu makamın adamı değil" dedi ardından da ekledi:

"Akşam başka, sabah başka bir tip, bir tipleme. Allah bu tiplerden Türk siyasetini ve Türk diplomasisini korusun." 

Erdoğan'ın açıklamalarının detayları şöyle:

"İkili bir atışmaya girmeyi doğrusu zayi addediyorum. Şu anda bu zat bir defa bulunduğu makamın adamı değil. Bu zat siyaseti henüz öğrenemedi. Ben daha önce kendisi için 'Çırak bile olamadı' demiştim, gerçekten çırak bile hala olamadı. Çok çok buna yakışacak ifadeler var da, bu ifadeleri kullanmayı edebim müsade etmiyor.

Geçen söyledim, 'siyasi sapık' dedim. Niye dedim. Aile ve Sosyal Politikalar Bakanımız benim partimizin kuruluşundan beri dava arkadaşımdır. Onun inancı noktasındaki değerleri değerlendirmeye bu zatın ne ilmi, ne yaşamı, ne de siyasetteki yeri zaten el vermez. İşte bir kasetle geldiği makam var. Eğer o kaset olayı olmasaydı zaten o makama da gelemezdi.

Kaldı ki bir başka yön, Sayın Baykal’ın yanından çıktıktan sonra ‘Hayır adaylık falan düşünmüyorum’ diyen kişi, ertesi gün aday oldu. Bunda yalan, dolan her türlü şey var. Sabah başka akşam başka. Böyle bir tip, tipleme. Allah bu tiplerden Türk siyasetini, Türk demokrasisini korusun diyorum. CHP’yi de korusun diyorum.

Tek üzüntüm var. CHP’ye gönül vermiş hanım kardeşlerimin Türkiye’de kadınlara yapılmış olan bu hakareti, bu saygısızlığı aslında çok farklı değerlendirmeleri gerekirdi. Bunu değerlendirmekleri için de ayrıca üzgün olduğumu söylemek isterim."

ANAYASA MAHKEMESİ'NİN CUMHURBAŞKANI'NA HAKARET DOSYASINI İNCELEMESİ

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Anayasa Mahkemesi'nin "Cumhurbaşkanı'na hakaret" suçunun iptaline yönelik görüşme kararı almasına ilişkin ise, "Bu bir rutindir. Bu tür müracaatlarda 10 gün içinde yanılmıyorsam esasa girmenin kararını verir, ondan sonra da yine yanılmıyorsam bir ay içerisinde de bunu görüşür, gereken cevabı verir. Olay bu rutinin işlemesidir" dedi.

VATANDAŞLIKTAN ÇIKARMA ÖNERİSİ

Cumhurbaşkanı Erdoğan, 'Vatandaşlıktan çıkarma önerisi'yle ilgili ise şunları söyledi:

"Bunlar zaten kendileri için başka tür vatansızlık veya başka tür vatandaşlık arıyorlar. Bunları oralara havale etmek, sevk etmek lazım. Çünkü Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlığında Türkiye'ye, Türk vatanına, Türk milletine ihanet olamaz. Bunlar bu millete, bu vatana, Türkiye Cumhuriyeti'ne ihanet içerisindedirler. Bu ihanet içerisinde olanların da bir Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlığı vasfını taşımalarını doğru bulmuyorum."

PAYLAŞ tw fb gp

YORUM YAZIN Erdoğan'ın Kılıçdaroğlu'na yeni yanıtı her satırı olay! haberine yorum yapın

adınız ve soyadınızla doğrudan da yorum yapabilirsiniz
BU HABERE YAPILAN YORUMLAR99 YORUM
  • ali pasa 17 Nisan 2016 21:06 konusmayin artik,oglunuz ve akrabalariniz vergilerini ödedilermi onu cevaplayin lütfen.

    CEVAP YAZ 1 0
KİMDİR ?
Recep Tayyip Erdoğan
RECEP TAYYİP ERDOĞAN KİMDİR?

Aslen Rizeli olan Recep Tayyip Erdoğan 26 Şubat 1954'te İstanbul'da doğdu. 1965 yılında Kasımpaşa Piyale İlkokulu'ndan, 1973 yılında ise İstanbul İmam Hatip Lisesi'nden mezun oldu. Fark dersleri sınavını vererek Eyüp Lisesi'nden de diploma aldı.

DEVAMI »

İNTERNET HABER MOBİL

iPhone iPad Android
İnternethaber Yayın Grubu Tüm Hakları Saklıdır © 2000-2018 - İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz ! Tel : +90 212 266 99 99  /  Faks : +90 212 266 98 98 Yazılım Geliştirme ve Sistem Destek: Bilgin Pro