eposta yazdır zoom+ zoom-

Erdoğan'ın 3. havaalanına ineceği tarih belli oldu!

Erdoğan'ın 3. havaalanına ineceği tarih belli oldu!

29 Ekim’de resmen açılacak olan İstanbul'un yeni havalimanında inşaat çalışmaları son aşamaya gelirken, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın 22 Haziran günü uçağıyla yeni havalimanına ineceği belirtildi.

PAYLAŞ tw fb
Eklenme Tarihi: 31-05-2018 10:21 - Güncelleme: 31-05-2018 10:21

Tamamlandığında dünyanın en büyük havalimanları arasında yer alacak olan İstanbul Yeni Havalimanı’nda çalışmalarda son aşamaya gelindi. İnşaatının yüzde 90’ı bitirilen yeni havalimanında bir pist tamamlanırken, ikinci pistin ise bitimine çok az bir süre kaldı.

Airporthaber'in haberine göre, İlk etapta iki pistle açılacak olan yeni havalimanında uçuş sistemlerinin testleri de yapılmaya başlandı. DHMİ’ye ait TC-LAD kuyruk tescilli uçakla bir süredir aletli yaklaşma sistemlerinin kalibrasyon testleri yapılırken, pistin kısa süre içerisinde hazır hale getirileceği belirtiliyor.

SEÇİMLERDEN İKİ GÜN ÖNCESİNE DENK GETİRİLDİ: Yeni havalimanının ilk misafiri ise Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ı taşıyan uçak olacak. 22 Haziran’da Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı taşıyan uçağın İstanbul Yeni Havalimanı’na iniş yapacağı belirtildi.

KÖRÜKLER YERLEŞTİRİLDİ: Öte yandan İHA'nın haberine göre, havalimanı inşaatı çalışmalarında Ana Terminal binasının çatısı tamamlanırken, ince işçiliği kalan çatı montajında işçiler çalışmaya devam ediyor. Birinci kısmının büyük çoğunluğu tamamlanan havalimanında, uçaklar için yapılan hangarların iskeleti havadan çekilen görüntülerde ortaya çıktı.

TAHTA BLOKLAR KULLANILIYOR: İnce işçiliği kalan çatıda işçiler yürürken, çatıya zarar vermemek için tahta bloklar kullanıyor. Uçaklar için yapılan dev hangarların iskeleti de ortaya çıktı. Uçakların yolcuların transferinde kullandığı körüklerin çoğu yerleştirildi. Yer trafiğine yardımcı olacak kulenin üzerinde dalgalandırılan Türk Bayrağı büyük beğeni topladı. Uçakların hangar dışında park edecekleri alanları aydınlatması için kırmızı beyaz direkler yerleştirildi.

PAYLAŞ tw fb

YORUM YAZIN Erdoğan'ın 3. havaalanına ineceği tarih belli oldu! haberine yorum yapın

adınız ve soyadınızla doğrudan da yorum yapabilirsiniz
BU HABERE YAPILAN YORUMLAR24 YORUM
  • DURMAK YOK REİSLE YOLA DEVAM 31 Mayıs 2018 15:46 EVET ARKADAŞLAR ANLATMAYA GEREK YOK SAYIN CUMHURBAŞKANIMIZ RECEP TAYYİP ERDOĞANIN ÜLKEMİZE VE MİLLETİMİZE YAPTIĞI BU BÜYÜK HİZMETLERDEN DOLAYI DEĞERLİĞİ DEVLET BÜYÜĞÜMÜZÜ YÜCE RABBİM ÜLKEMİZİN BAŞINDAN EKSİK ETMESİN. AMİN DURMAK YOK YOLA RECEP TAYYİP ERDOĞAN İLE DEVAM...

    CEVAP YAZ 6 22

İNTERNET HABER MOBİL

iPhone iPad Android
İnternethaber Yayın Grubu Tüm Hakları Saklıdır © 2000-2019 - İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz ! Tel : +90 212 266 99 99  /  Faks : +90 212 266 98 98 Yazılım Geliştirme ve Sistem Destek: Bilgin Pro