eposta yazdır zoom+ zoom-

Erdoğan'ı çeken Ara Güler 'dönek' mi? Ahmet Hakan yazdı

Erdoğan'ı çeken Ara Güler 'dönek' mi? Ahmet Hakan yazdı

Ahmet Hakan bugünkü yazısında Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın fotoğraflarını çeken Ara Güler'e yönelik eleştirilere tepki gösterdi.

PAYLAŞ tw fb gp
Eklenme Tarihi: 21-12-2015 08:06 - Güncelleme: 21-12-2015 11:19

Ünlü fotoğrafçı Ara Güler, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ı fotoğraflarını çekti olay oldu.

Kariyeri başarılarla dolu Ara Güler'e sosyal medyada linç kampanyası başlatıldı. "Dönek" ve "yalaka" eleştirileri birbirini izledi. Cumhuriyet gazetesi haberi, "Ustayı 'Ara' ki bulasın"  başlığıyla verdi.

Ödüllü fotoğrafçıya yöneli ağır eleştirilere yanıt Hürriyet yazarı Ahmet Hakan'dan geldi. "Ara Güler müdafaası" başlıklı yazısında yazar, talebin Erdoğan'dan geldiğini hatırlatarak, 14 yıla damgasını vurmuş siyasetçinin fotoğraflarını çekmesinin doğal olduğunu savundu.

"ARA GÜLER'İ YÜCELTTİ"

"Neden ille de Ara Güler’in Tayyip Erdoğan’a yaranmaya çalıştığını düşünüyoruz ki?" diye soran Hakan, aslında Erdoğan'ın “Benim fotoğraflarımı Ara Güler çekmeli” diyerek Ara Güler’i yücelttiği görüşünde.

Ara Güler'den Cumhuriyet'e cevap

Büyük usta Ara Güler Akşam'a konuştu. İşinin fotoğraf sanatı olduğunu belirten Ara Güler, "Cumhuriyet gazetesi benim umurumda bile değil, artık o gazeteye bakmıyorum. Ben fotoğrafımı sanatımı yapıyorum. Bu tür şeyleri yazanlarla uğraşacak zamanım yok" dedi.

"ERDOĞAN NEFRETİ" UĞRUNA

Erdoğan nefretine dikkat çeken yazar, yazısında "İyi ama koskoca Ara Güler’i, neden bu nefretinize kurban ediyorsunuz ki? Ayıp değil mi? Yazık değil mi?" ifadelerini kullandı.

"ECEVİT VE KILIÇDAROĞLU'NU DA ÇEKTİ"

Bülent Ecevit'in fotoğraflarından oluşan kitabı olduğunu belirten yazar, Güler'in Kemal Kılıçdaroğlu'nun fotoğraflarını da çektiğini hatırlatarak köşesinde CHP lideri ile Ara Güler'in fotoğrafını yayımladı.

Ara Güler'in mesafe duygusunu koruyarak ve tamamen yaptığı işe odaklanarak fotoğraf çektiğini söyleyen yazar, yazısını böyle tamamlıyor:

"Ara Güler bir foto muhabiridir. Dün Kemal Bey’in fotoğraflarını çeker, bugün Tayyip Bey’in... Hatta istesinler... Yarın, Devlet Bey ile Selahattin Bey’i de çeker. Zaten çekmezse... Ara Güler olmaz ki."

Yazının tamamı için

PAYLAŞ tw fb gp

YORUM YAZIN Erdoğan'ı çeken Ara Güler 'dönek' mi? Ahmet Hakan yazdı haberine yorum yapın

adınız ve soyadınızla doğrudan da yorum yapabilirsiniz
BU HABERE YAPILAN YORUMLAR7 YORUM
  • fiyakalı 21 Aralık 2015 10:37 ahmet haka nasıl doğru biry yazabildin...ilk defa alkışlıyorum seni.

    CEVAP YAZ 0 3
KİMDİR ?
Ahmet Hakan Coşkun
AHMET HAKAN COŞKUN KİMDİR?

Ahmet Hakan Coşkun ismini Türkiye Kanal 7'deki anchormanlik dönemiyle tanıdı. Hürriyet Gazetesi'ne transfer olunca bilinirliğini daha artıran Ahmet Hakan, aslen Yozgatlı. 1967 yılında Yozgat'da dünyaya gelen Ahmet Hakan'ın babası

DEVAMI »

İNTERNET HABER MOBİL

iPhone iPad Android
İnternethaber Yayın Grubu Tüm Hakları Saklıdır © 2000-2018 - İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz ! Tel : +90 212 266 99 99  /  Faks : +90 212 266 98 98 Yazılım Geliştirme ve Sistem Destek: Bilgin Pro