eposta yazdır zoom+ zoom-

Erdoğan'dan sert tepki: Adi, alçak, terbiyesiz

Erdoğan'dan sert tepki: Adi, alçak, terbiyesiz

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan BM oylaması öncesi dünyayı tehdit eden ABD Başkanı Trump'a "Sen bizim irademizi satın alamazsın" diye çıkıştı. Fahreddin Paşa sözleri için de Birleşik Arap Emirlikleri Dışişleri Bakanı'nına ağır ifadelerle yüklendi.

PAYLAŞ tw fb gp
Eklenme Tarihi: 21-12-2017 14:52 - Güncelleme: 21-12-2017 15:44

CUMHURBAŞKANI Recep Tayyip Erdoğan, ABD Başkanı Donald Trump BM Genel Kurulu'ndaki Kudüs oylaması öncesi dünya ülkelerini "takipteyim" tehdidi nedeniyle, Birleşik Arap Emirlikleri Dışişleri Bakanı'na ise Fahreddin Paşa sözleri nediyle de sert sözlerle yüklendi. Trump'a "Sin bizim irademizi dolarla satın alamazsın" diyen Erdoğan, BAE Dışişleri Bakanı'na da "Bu adam petrolün elindeki paranın şımarığıdır. Benim ecdadım Medine'yi müdafaa ederken be terbiyesiz senin ecdadın neredeydi?" diye seslendi. 

İşte Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Kültür Sanat Büyük Ödülleri töreninde yaptığı konuşmanın satır başları:

HER ENGEL AZMİMİZİ DAHA DA KAMÇILIYOR: Ülkemizde belli bir kesimin yaşadığımız hadiselerin önemini kavrayamadığını görüyoruz. Sizlerinde yakından takip ettiği gibi terör örgütleri ile mücadelemizi sürdürüyoruz. Sınırlarımızın yanı başında oluşturulmaya çalışılan terör koridorlarına izin vermeyeceğimizi ortaya koyduk.Ülkemizi durdurmak için önümüze çıkarılan her engel azmimizi daha da kamçılıyor. 15 Temmuz bizi yolumuzdan döndürmek bir yana mücadelemizi çok daha kararlı bir şekilde sürdürdük.

TERBİYESİZ SENİN ECDADIN NEREDEYDİ?

Fahreddin Paşa'yı bilmezsek işte bir kendini bilmez çıkar Erdoğan'ın ecdadı böyledir diyecek kadar alçaklaşır, ileri gider. Bu adam petrolün elindeki paranın şımarığıdır. Benm ecdadım Medine'yi müdafa ederken be terbiyesiz senin ecdadın neredeydi? Sen önce bunun hesabını ver. Fahreddin Paşa biliyordu ki İngilizler gelir orada bir işgal hareketine girerse o eşyalar nereye gider biliyordu ve oradan o emanetleri 2 bin civarında askerle İstanbul'a gönderiyor. Ve buraya da bir saldırı olur diye Anadolu'ya götürülüyor. Şimdide Topkapı Sarayı'nda 24 saat Kuran tilaveti ile bu koruma süreci devam ediyor. Bu saygısızlığı yapan kişi bu emanetler ne diye sorsanız inanın bilmez.

BU BÖLGELER: İSTANBUL, HALEP, BAĞDAT, YEMEN, SELANİK...

1909 yılında Astsubay okullarının ilki olan okulların açılmasına karar verildiğinde bunun 7 bölgede faaliyet gösterilmesine karar verilir. Bu bölgeler: İstanbul, Halep, Bağdat, Yemen, Selanik... Bakın biz nerelerde astsubay okulu kurmuşuz. Biz bir asır önce buralarda okullar kurmanın hazırlığını yapıyorduk.

DOLARLARLA İRADENİZİ BİRİLERİNE ASLA SATMAYIN

BM'de oylama var. Kudüs'ü başkent yapma girişimi. Ne yapıyor ABD başkanı. Tehdit sallıyor... Demokrasinin beşiği dünyada dolarla satın alınacak iradeler arıyor. Sayın Trump siz Türkiye'nin demokrasi iradesini dolarla satın alamazsınız. Tüm dünyaya sesleniyorum. Dolarlarla demokrasi iradenizi birilerine asla satmayın. Dolarlar gelir satılan irade gelmez. Temenni ediyorum ki ABD bugün beklediği neticeyi alamaz ve dünya Amerika'ya ders verir. Kimse bizim gönül sınırlarımıza ket vuramaz.

PAYLAŞ tw fb gp

YORUM YAZIN Erdoğan'dan sert tepki: Adi, alçak, terbiyesiz haberine yorum yapın

adınız ve soyadınızla doğrudan da yorum yapabilirsiniz
BU HABERE YAPILAN YORUMLAR30 YORUM
  • Misafir 21 Aralık 2017 21:50 Bu oylamadan sonra Dünya genelinde tüm devletler Merkez bankalarını kendi kontrolü altına almalı ve iç piyaslarda para dolaşımı Halk seçmiş olduğu Hükümetlere rapor vermeli.Her ülke Merkez bankası FED ajanı olarak çalışmakta.Tüm ticari antlaşmalar Milli para ile ödemeler yapılmalı.Borsalara Petrol lira ile kısıtlmallı.Petrol lira iç dinamikleri Enerji sarfiyatına göre değerlendirmeli.US nekadar petrol satacak ve ya alacak endeksli ekonomi sayfası kapatılmalı.Dünya ticareti sade altın ve petrol olarak algılanmamalı artık ruzgyar enerji ve ya başka enerji türü enerjileri de göz önunde buludurarak piyasalarda doları fiyatlandırmalı..dolar artık sade İphpne satılmalı tüm maden zenginikler US kalmadı ve başka topraklarda maden zenginikler sade orada yaşayan yerel halklara ait denilmeli

    CEVAP YAZ 18 3
KİMDİR ?
Recep Tayyip Erdoğan
RECEP TAYYİP ERDOĞAN KİMDİR?

Aslen Rizeli olan Recep Tayyip Erdoğan 26 Şubat 1954'te İstanbul'da doğdu. 1965 yılında Kasımpaşa Piyale İlkokulu'ndan, 1973 yılında ise İstanbul İmam Hatip Lisesi'nden mezun oldu. Fark dersleri sınavını vererek Eyüp Lisesi'nden de diploma aldı.

DEVAMI »

İNTERNET HABER MOBİL

iPhone iPad Android
İnternethaber Yayın Grubu Tüm Hakları Saklıdır © 2000-2018 - İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz ! Tel : +90 212 266 99 99  /  Faks : +90 212 266 98 98 Yazılım Geliştirme ve Sistem Destek: Bilgin Pro