eposta yazdır zoom+ zoom-

Erdoğan'dan rehine açıklaması

Erdoğan'dan rehine açıklaması

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Slovenya'da Çağlayan Adliyesi'ndeki rehine kriziyle ilgili açıklama yaptı.

PAYLAŞ tw fb
Eklenme Tarihi: 31-03-2015 22:08 - Güncelleme: 28-10-2015 11:28
Cumhurbaşkanı Erdoğan, Çağlayan Adliyesi'ndeki rehine kriziyle ilgili açıklama yaptı.
Erdoğan, İstanbul Cumhuriyet Savcısı Kiraz'ın şehit olduğu terör saldırısına ilişkin, "Üzerinde çok çok önemle durulacak ibretlik bir olaydır" dedi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, resmi ziyaret için geldiği Romanya'nın başkenti Bükreş'te havalimanından konaklayacağı otele gelişinde, basın mensuplarına açıklamada bulundu.

Bazı kişilerin Avukat cübbesiyle içeri girmek suretiyle, savcı Selim Kiraz'ı odasında rehin aldığını söyleyen Erdoğan, “İstanbul valiliğimiz, emniyet, sürekli irtibat halinde kendileriyle bir takım görüşmeler yapılıp bu ilişkilerle netice alır mıyız diye bazı adımlar atılıyor. Az öncesine kadar bu süreç devam etti. İçeriden silah sesleri duyulunca, bunun üzerine güvenlik teşkilatımız odaya giriyorlar" diye konuştu.

3 DEĞİL 2 TERÖRİST

Emniyet müdürünün kendisine bilgi verdiğini söyleyen Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Bana verdiği 3 değil, 2 teröristi öldürüyorlar. Savcımız 3 tane başından, 2 tane de vücudunun değişik yerlerinde maalesef kurşunlanıyor. Şuanda ameliyatta. Dua edelim, inşallah ameliyatın neticesinde sağlığına kavuşur. Ama durumu ciddiyetini koruyor. Az önce hastane yetkililerinden aldığım bilgi, bu istikamette. Rabbim kendisine sağlık, sıhhat, afiyetler versin. Sayın Başbakanla görüşmelerimizi yaptık. Onlar da bakan arkadaşlarımızda olay yerinde durum değerlendirmelerini yapıyorlar. Biz de döner dönmez, yarın akşam aynı şekilde tekrar arkadaşlarımızla bu işi her yönüyle ele almak suretiyle, bundan sonraki süreçte avukatların adalet saraylarına girmesinden tutun da ve diğer görevlilerin de aynı şekilde adalet saraylarını girişlerinde, bunların ne gibi muameleye tabi tutulacaklarını, bunların hepsini ele almak gerekiyor. Bu işin hafife alınır bir yanı yok. Bu üzerinde çok çok ibretle, durulacak bir vaka, bir olay" diye konuştu.

POLİSE TEBRİK

Operasyonu gerçekleştiren polisleri tebrik eden Erdoğan, "Çünkü onlar da bir yerde bu silah seslerinden sonra, can siperhane odaya girerek, orada da gereğini yerine getirmiş oldular. Ben ailesine geçmiş olsun diyorum savcımızın. Şuanda dua etmekten başka elimizden bir şey gelmiyor,. Doktor arkadaşlarımız ellerinden geleni zaten yapıyorlar" dedi.

BELKİ İSTANBUL'A DÖNECEĞİZ

Bir soru üzerine Romanya programında iptal olmadığını, Enerji bakanı Yıldız'ın heyetten ayrılıp Türkiye'ye döndüğünü söyleyen Erdoğan, "Buradaki programımızı toparlayıp, Ankara'ya belki İstanbul'a döneceğiz" dedi.

 

PAYLAŞ tw fb

YORUM YAZIN Erdoğan'dan rehine açıklaması haberine yorum yapın

adınız ve soyadınızla doğrudan da yorum yapabilirsiniz
BU HABERE YAPILAN YORUMLAR86 YORUM
  • adem ademoglu 02 Nisan 2015 10:16 avukat cubbesi diye baslaniyor ddegil mi aciklamaya; daha oncesi var mi; suriyeden iki fuze ne olacak gibi mi bu durum kime yaradi?? nasil bi basaridan soz ediliyor; operasyon basarili mi neden; herkes olmedi mi; bayiltici gaz mi koy o zaman balik agi atamadiniz mi; kursun gecirmez kiyafet mi kesfedilmedi; o da mi elektrikler gibi kesildi vicdanlar nerde kaldi??

    CEVAP YAZ 0 0

İNTERNET HABER MOBİL

iPhone iPad Android
İnternethaber Yayın Grubu Tüm Hakları Saklıdır © 2000-2019 - İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz ! Tel : +90 212 266 99 99  /  Faks : +90 212 266 98 98 Yazılım Geliştirme ve Sistem Destek: Bilgin Pro