eposta yazdır zoom+ zoom-

Erdoğan'dan o kuruluşlara sert sözler!

Erdoğan'dan o kuruluşlara sert sözler!

Başkan Recep Tayyip Erdoğan Balıkesir'de Türkiye ekonomisini hedef alan yabancı kredi derecelendirme kuruluşlarına sert sözlerle yüklendi. Vatandaşa, 'Bu sahtekar ve düzenbazları dinlemeyin' dedi.

PAYLAŞ tw fb gp
Eklenme Tarihi: 31-08-2018 14:24 - Güncelleme: 31-08-2018 14:51

Cumhurbaşkanı Erdoğan Balıkesir'de cuma namazı çıkışı toplanan vatandaşlara seslendi. Türkiye'ye yönelik ekonomik savaş gündemindeydi. Bu tehditlere sakın aldırmayın diyen Erdoğan, uluslararası kredi derecelendirme kuruluşlarının son günlerde Türkiye hakkında yaptığı açıklamaları sert sözlerle eleştirdi.

Erdoğan'ın açıklamaları

Bugün dünden daha güçlüyüz. Yarın daha güçlü olacağız. Cuma'yı Zağnos Mehmet Paşa Camii'nde kıldık. Bu belde bu şehir Hasan Basri Çantay'ların şehri. Gönenmli Mehmet Efendi'nin şehri. Bu şehirde Zağnos Mehmet Paşa bu eseri inşa ve ihya etmiştir. 

Zağnos Mehmet Paşa Camii'nin başka bir özelliği var. Gazi Mustafa Kemal hutbe irad etti. Mehmet Akif Ersoy burada hutbe irad etti. 

BU TEHDİTLERE SAKIN ALDIRMAYIN
Ben karşımda istiklal ve istikbal mücadelemizin insanlarını görüyorum. Bu kardeşinize verdiğiniz yüzde 50'den fazla destek için teşekkür ediyorum. Mart seçimlerinde daha güçlü olarak yürümeye varız değil mi? Beraber yürümeye devam edeceğiz inşallah. Bizi bölemeyecekler. Bu tehditlere sakın aldırmayın. Bu millet tehditlerle sindiremez. 

FİTNEYE FESADA YER VERMEYİN
Benim sizden bir ricam var: Ne olur birbirinizi çok sevin. Fitneye fesada yer vermeyin. Birbirinizi Allah için sevin.

SAHTEKAR DÜZENBAZLARI BIRAKIN
Batı'nın ekonomik tehdidi bize sindiremez. Siz de dik durun. Biz size güveniyoruz. Türkiye'nin öyle anlatıldığı gibi derece kuruluşları sahtekar ve düzenbazları bırakın. Bu dünyada batan ülkelerin notunu 4 derece artıran bunlar. Bunlar, böyle teşkilatlardır. Ne durumdayız ona bakalım. Turizmde patladık, istihdamda gayet iyi gidiyoruz. Tarım ve hayvancılık da iyi. Bayramda 4 milyon civarında hayvan kurban edildi. Biz size inandık. Durmak yok, yola devam. Sağ olun, var olun. Sizlerle daha çok bir araya geleceğiz".

PAYLAŞ tw fb gp

YORUM YAZIN Erdoğan'dan o kuruluşlara sert sözler! haberine yorum yapın

adınız ve soyadınızla doğrudan da yorum yapabilirsiniz
BU HABERE YAPILAN YORUMLAR20 YORUM
  • Misafir 31 Ağustos 2018 21:23 Erdoğan uzun süren tartışılan Aksaray ile de gündemde kalmıştı. Erdoğan için Muğla’nın Marmaris ilçesi Okluk Koyu’nda 300 odalı ‘yazlık saray inşaat ise devam ediyor.Yiyorlar ama is yapiyorlar?

    CEVAP YAZ 0 0

İNTERNET HABER MOBİL

iPhone iPad Android
İnternethaber Yayın Grubu Tüm Hakları Saklıdır © 2000-2018 - İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz ! Tel : +90 212 266 99 99  /  Faks : +90 212 266 98 98 Yazılım Geliştirme ve Sistem Destek: Bilgin Pro