eposta yazdır zoom+ zoom-

Erdoğan'dan net mesaj: Asla izin vermeyeceğiz

Erdoğan'dan net mesaj: Asla izin vermeyeceğiz

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Ramazan Ayı'nın ilk iftarında şehit ailelerini ağırladı. Erdoğan, Gazze'deki İsrail terörüne ilişkin, "Filistin'de büyük bir insanlık suçuyla karşı karşıyayız." dedi.

PAYLAŞ tw fb
Eklenme Tarihi: 16-05-2018 21:43 - Güncelleme: 17-05-2018 00:21

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, ABD'nin BM ve uluslararası kurumların kararlarını hiçe sayarak büyükelçiliği Kudüs'e taşımasının İsrail'i azdırdığını söyledi. Erdoğan,"Kudüs'ün İsrail tarafından gasp edilmesine asla izin vermeyeceğiz'' ifadesini kullandı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Beştepe'de şehit ailelerini konuk etti. İftar sonrası konuşma yapan Erdoğan, Filistin'de yaşanan katliama ilişkin, Birleşmiş Milletlerin olaylar karşısında bittiğini, tükendiğini vurguladı. İşte Erdoğan'ın açıklamalarından bazı satır başları:

"Bu millet namusunu Çanakkale'de çiğnetmediği gibi yeni devletini kurmak için kolları sıvadı. Ecdadın çağrısını uygun şekilde dünyayı alsak bile vermeyeceğimiz bu cennet vatanı, korumayı sürdüreceğiz. Hamdolsun milletçe tek yürek, tem yumruk olarak FETÖ'nun alçak girişiminin başarısız olmasını sağladık. Sizler bu ülkenin en ulvi değerlerinin sembollerini temsil ediyorsunuz.

"4 BİN 456 TERÖRİST ETKİSİZ HALE GETİRİLDİ"

Afrin'de 4 bin 456 teröristi etkisiz hale getirdik. Yurt içinde son dönemde 345 teröristi etkisiz hale getirdik. Bin yıllık kutlu nöbetin bugünki temsilcileri olan sizlerden taşıdığınız sıfatın hakkını vermenizi istiyoruz. 

Filistin'de tek suçları haklarını savunmak olan mazlum insanlara yönelik büyük bir insanlık suçuyla karşı karşıyayız.

"BÜYÜK BİR AYMAZLIK"

Dünyanın bir başka yerinde yaşansa tüm uluslararası kurumların tüm devletlerin ayağa kalkacağı bu saldırı, İsrail tarafından Filistinlilere uygulandığında maalesef büyük bir aymazlıkla karşılanmıştır. Türkiye'nin girişimleri, İslam coğrafyasındaki mazlum halkların yürek yakan isyanları ve kimi vicdanlı Batılıların itirazları dışında bu trajediye sadece seyirci kalınmıştır.

Şu anda BM Genel Sekreteri'ne hukukumuz ileri derecede olmasına rağmen ulaşamıyoruz.

''KUDÜS'ÜN GASP EDİLMESİNE İZİN VERMEYECEĞİZ''

İsrail askerleri topraklarını savunmak isteyen masum Filsitinlileri katlediyor. Tüm dünya gözünü yumsa da biz İsrail zulmüne zıra göstermeyeceğiz. Kudüs'ün İsrail tarafından gasp edilmesine izin vermeyeceğiz.

Son hadisede olaylar başlamadan İsral'i sağduyulu olması konusunda ikaz ettik. BMGK'nın bu konuyu özel ele alması için girişime başladık. Yaptığım telefon görüşmeleri önümüzdeki günlerde de sürecek. Dev miting gerçekleştireceğiz. Dünyaya sesleneceğiz. Pazar günü de Diyarbakır'da miting düzenleyeceğiz.

İsrail'in engellemelerine rağmen çabalarımIzıdan vazgeçmiyoruz. İsrail'in Ankara Büyükelçisine ülkesine gitmesini tavsiye ettik ve gitti. Hakkın hakiketin mazlumun yanında yer alacağız. İnsani yardımlarda milli gelire oranla birinci sırada yer almamızın nedeni budur. Türkiye geçtiğimiz 16 yılda tarihinin en önemli demokratik ekonomik reformlarına imza attı.

Ülkemizin güney sınırları boyu terör koridoru oluşturulmaya başlandı. Bu süreçte gördük ki mevcut sistem ile sorunların üstesinden gelmek zorlaşıyor. 15 Temmuz süreci Türkye'de pek bir mesele  gibi siyasetin de duruşunu değiştirmiştir. Geçtiğimiz 16 Nisan'daki halk oylamasında yaşananlar bizi erken seçimle karşı karşıya bıraktı."

PAYLAŞ tw fb

YORUM YAZIN Erdoğan'dan net mesaj: Asla izin vermeyeceğiz haberine yorum yapın

adınız ve soyadınızla doğrudan da yorum yapabilirsiniz
BU HABERE YAPILAN YORUMLAR21 YORUM
  • Misafir 17 Mayıs 2018 10:07 bm çöktü,ab çöktü,islam işbirliği teşkilatı çöktü,arap örgütü çöktü....erdoğan,haz etmediği ve kendine hizmet etmeyen uluslararası kuruluşları kara listesine almış,kara propaganda ile yaylım ateşine geçmiş.onlar çöktülerse,senin içlerinde ne işin var?türkiye,bir zamanlar cento örgütünü kurdu.üç üyesi vardı:türkiye,iran,pakistan.üçü bir araya gelip bir uluslararası örgütü dare edemediler.çöktüler,darmadağın oldular,örgütü fes ettiler.kendileri, üçü bir araya gelip bir örgüt idare edemediler.erdoğan şimdi kalkmış, örgüt beyenmiyor.beyenmediğin yerde, ne işin var erdoğan?

    CEVAP YAZ 0 1
KİMDİR ?
Recep Tayyip Erdoğan
RECEP TAYYİP ERDOĞAN KİMDİR?

Aslen Rizeli olan Recep Tayyip Erdoğan 26 Şubat 1954'te İstanbul'da doğdu. 1965 yılında Kasımpaşa Piyale İlkokulu'ndan, 1973 yılında ise İstanbul İmam Hatip Lisesi'nden mezun oldu. Fark dersleri sınavını vererek Eyüp Lisesi'nden de diploma aldı.

DEVAMI »

İNTERNET HABER MOBİL

iPhone iPad Android
İnternethaber Yayın Grubu Tüm Hakları Saklıdır © 2000-2019 - İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz ! Tel : +90 212 266 99 99  /  Faks : +90 212 266 98 98 Yazılım Geliştirme ve Sistem Destek: Bilgin Pro