Erdoğan'dan mahkemeye Demirtaş çağrısı

AK Parti Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, dün Kocaeli mitinginde Milli İrade Meydanı'nda konuştu.  HDP'nin Cumhurbaşkanı adayı Selahattin Demirtaş'ın serbest bırakılmasını talep edenlere, " Bu bile ona fazla" sözleriyle tepki gösteren Erdoğan, "Buyurun, konuşmasını yapacak. Partisi de propagandasını yapıyor. Bu bile ona fazla. Çünkü, aday olmanın da bir ehliyetinin olması lazım. Şuanda tutuklu mu bu adam? Tutuklu. Bitti. Biran önce adalet kararını vermesi lazım" diye konuştu. 

İşte Erdoğan'ın o açıklaması...

"ADAY OLMANIN EHLİYETİ OLMASI LAZIM": Tutturmuşlar, 'çıksın aday'. Ne demek ya? Buyurun, konuşmasını yapacak. Bitti. Partisi de propagandasını yapıyor. Bu bile ona fazla. Çünkü, aday olmanın da bir ehliyetinin olması lazım. Şuanda tutuklu mu bu adam? Tutuklu. Bitti. Biran önce adalet kararını vermesi lazım. Çünkü bu kadar insanın ölümüne neden olan birisini önce ölenlerin ailelerine sormak lazım. Ne düşünüyorsunuz? Yasin Börü'nün annesine sormak lazım. Ne diyorsunuz? Yoksa bunların sırtında tabi küfe yok."

  • Güncel 11 Haziran 2018 08:51
  • SİTENE EKLE
  • PAYLAŞ fb tw gp

YORUM YAZIN Erdoğan'dan mahkemeye Demirtaş çağrısı videosuna yorum yapın

adınız ve soyadınızla doğrudan da yorum yapabilirsiniz
BU VİDEOYA YAPILAN YORUMLAR0 YORUM

İNTERNET HABER MOBİL

iPhone iPad Android
İnternethaber Yayın Grubu Tüm Hakları Saklıdır © 2000-2018 - İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz ! Tel : +90 212 266 99 99  /  Faks : +90 212 266 98 98 Yazılım Geliştirme ve Sistem Destek: Bilgin Pro