eposta yazdır zoom+ zoom-

Erdoğan'dan İnce'nin randevu talebine cevap

Erdoğan'dan İnce'nin randevu talebine cevap

Sırbistan Cumhurbaşkanı Aleksandar Vuçiç ile yapılan anlaşmaların ardından Cumhurbaşkanı Erdoğan ile Sırbistanlı mevkidaşı ortak basın toplantısı düzenlenledi. Erdoğan, CHP'nin Cumhurbaşkanlığı adayı Muharrem İnce'nin randevu talebine ilişkin de açıklama yaptı.

PAYLAŞ tw fb gp
Eklenme Tarihi: 07-05-2018 19:06 - Güncelleme: 08-05-2018 00:07

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'dan CHP'li Muharrem İnce'nin randevu talebine yeşil ışık! Cumhurbaşkanı adayı İnce'yi AK Parti Genel Merkezi'nde kabul edebileceğini söyleyen Erdoğan, televizyon programı talebine ise "Üzerimizden kimsenin pirim yapmasını istemiyorum" sözleriyle cevap verdi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, dün Sırp lider Vucic ile Beştepe'de yaptığı ortak basın toplantısında, Muharrem İnce'nin randevu talebiyle ilgili soruya yanıt verdi.

Muharrem İnce'nin randevu talebi ile ilgili Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Özellikle televizyondaki tartışma olaylarına kesinlikle girmek istemiyorum. Üzerimizden kimsenin pirim yapmasını istemiyorum .Partimize kabul edebiliriz. Randevu talebinde bulundular ve bu talebe de herhalde kısa zamanda bir cevap veririz, partimizde kendilerini kabul ederiz." dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Ticaret hacmimizin ilk kez ilk kez 2017'de 1 milyar doları aşmış olması sevindirici ama hedefimiz 5 milyar dolara çıkarmak. Belgrad Saraybosna Otoyolu Projesi bir dostluk ve barış projesidir. Sırbistan'ın FETÖ ile mücadelede sürdürükleri desteği unutmamız mümkün değil. Türkiye bursları ile onlarca Sırbistanlı öğrenciye üniversiyte imkanı sağlıyoruz." dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Birilerinin ülkemizin Balkanlar'daki faaliyetleri ile kurduğumuz bağdan rahatsız olduklarını görüyoruz. Meyve veren ağaç taşlanır. Boş işlerle uğraşmak yerine Balkanlar'ın barış ve istikrarına katkı veren konulara yoğunlaşsınlar. Fenerbahçe Basketbol takımımız Avrupa Liği finallerinde mücadele edecek. Bir başka ortak başarıya daha imza atacağız. " diye konuştu.

''ERDOĞAN'IN BÜYÜK KATKISI VAR''

Sırbistan Cumhurbaşkanı Aleksandar Vuçiç, "Demokrasiye saldırıldığı zaman, meclis bombalandığı zaman açık bir şekilde kınadık. Meclisi ziyaret ettiğimizde 15 Temmuz gecesinde meclise saldırıldığına inanamadık. Şehit olanlar için çelenk bıraktık. Biz kendi geleceklerini belirleyen ülkelerden yana olacağız.  Ülkenin yükselmesi için Sayın Erdoğan'ın çok büyük katkısı vardır. Hiç bir yatırımcı oraya gelmek istemiyordu, sayın Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın gelmesininardından gelmeye başladılar." diye konuştu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, " Dün itibari ile 400'e yakın iş adamı İstanbul'da bir araya geldi. Onların ikili görüşmeleri oldu, bakanlarımız orada bulundu. 10 bakanımız burda bulunuyor şuan. Bütün bunlar bu işi ne kadar ciddiye aldığımızın ifadesidir. Ulaştırma Bakanlarını bir araya getirerek orada tekrar üzerinden geçtik. Temenni ediyoruz ki hemen yoğun bir şekilde başlayıp bu yol ve alt yapı inşaatlarını bitirmek Sırbistan ve Bosna Hersek'i rahatlatmak." diye konuştu.

"TÜRKİYE EN BÜYÜK GÜÇ"

Aleksandar Vuçiç, "Ben böyle bir karşılamayı hiç bir yerde yaşamadım, bu inanılmaz bir karşılamaydı. Türkiye Balkanlarda en büyük, en güçlü ülke. Türkiye'nin de ne düşündüğü önemli tabi. Dolayısıyla Sırbistan küçük bir üke ama Balkanlarda en büyük ülke" diye konuştu.

Erdoğan, "Dün İstanbul'da yaptığımız toplantı ile Sırbistan'da yapılacak yatırımlar Sırbistan halkı için istihdam imkanı sağlayacaktır. Bölgede barış için, huzur için birer vesile olacaktır. Hizmet sektörüne bir hareketin gelmesi ciddi manada Sırbistan'ı rahatlatacaktır. Bu yıl turist sayısı 40 milyonu bulacak. 40 milyonluk bir turist potansiyeli ile Türkiye ciddi bir güç." diye konuştu.

 

PAYLAŞ tw fb gp

YORUM YAZIN Erdoğan'dan İnce'nin randevu talebine cevap haberine yorum yapın

adınız ve soyadınızla doğrudan da yorum yapabilirsiniz
BU HABERE YAPILAN YORUMLAR41 YORUM
  • Misafir 08 Mayıs 2018 14:08 O gariban İnce, bir tv oturumu için kendisine hodri meydan dediğinde fellik fellik kaçmak nedir?

    CEVAP YAZ 1 6
KİMDİR ?
Recep Tayyip Erdoğan
RECEP TAYYİP ERDOĞAN KİMDİR?

Aslen Rizeli olan Recep Tayyip Erdoğan 26 Şubat 1954'te İstanbul'da doğdu. 1965 yılında Kasımpaşa Piyale İlkokulu'ndan, 1973 yılında ise İstanbul İmam Hatip Lisesi'nden mezun oldu. Fark dersleri sınavını vererek Eyüp Lisesi'nden de diploma aldı.

DEVAMI »

İNTERNET HABER MOBİL

iPhone iPad Android
İnternethaber Yayın Grubu Tüm Hakları Saklıdır © 2000-2018 - İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz ! Tel : +90 212 266 99 99  /  Faks : +90 212 266 98 98 Yazılım Geliştirme ve Sistem Destek: Bilgin Pro