eposta yazdır zoom+ zoom-

Erdoğan'dan haberal açıklaması!

Erdoğan'dan haberal açıklaması!

Başbakan Erdoğan Pakistan'da yaptığı basın toplantısından Mehmet Haberal ile ilgili soruları yanıtladı

PAYLAŞ tw fb gp
Eklenme Tarihi: 22-05-2012 12:59 - Güncelleme: 11-10-2015 21:22

Pakistanlı doktorlar, Pakistan’ı ziyaret eden Başbakan Erdoğan’dan Ergenekon tutuklusu Prof. Dr. Mehmet Haberal’ın serbest bırakılmasını istediler.

Başbakan Erdoğan'a gazeteciler ''Ne düşünüyorsunuz bu istek karşısında?'' diye sordular. Başbakan, ''Tamamen yargının konusudur. Bazı aktivistlerin temennileri bizi pek ilgilendirmiyor'' yanıtını verdi.

Erdoğan, İslamabad'da Pakistan Başbakanı Yusuf Rıza Gilani ile düzenlediği ortak basın toplantısında şunları söyledi:

Haberal konusu şu anda tamamen yargının konusudur. Ve yargı ile ilgili olan bu konu hakkında şuanda dışarıdan içeriden bazı aktivistlerin şu veya bu kişilerin bu tür temennileri bizi pek ilgilendirmiyor. Bizi alakadar etmiyor. Yargı bu konuda ne karar verirse herkes ona uymak durumundadır. Konu sıradan bir konu değildir ve konunun ilişkili olduğu madde ciddi bir maddedir. Ve bu maddeyi bile bile, bu maddenin muhatabı olduğunu bile bile ne yazıkki mensubu oldukları siyasi parti bu kişileri aday göstermiştir. Mesleki noktadaki taassubla bu iş ele alınırsa bu yanlış olur. Haberal milletvekili adaylığına dışarıdayken değil, tutukluyken gösterilmiş bir kişidir.

PAYLAŞ tw fb gp

İNTERNET HABER MOBİL

iPhone iPad Android
İnternethaber Yayın Grubu Tüm Hakları Saklıdır © 2000-2018 - İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz ! Tel : +90 212 266 99 99  /  Faks : +90 212 266 98 98 Yazılım Geliştirme ve Sistem Destek: Bilgin Pro