eposta yazdır zoom+ zoom-

Erdoğan'dan FETÖ'ye 15 Temmuz mesajı

Erdoğan'dan FETÖ'ye 15 Temmuz mesajı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Münazara Turnuvası'nda konuştu. Biat eden değil neye inandığını neyi savunduğunu bilen bir gençlik istediklerini söyleyen Erdoğan, bir kez daha özgürlük vurgusu yaptı.

PAYLAŞ tw fb gp
Eklenme Tarihi: 07-05-2017 20:10 - Güncelleme: 08-05-2017 00:29

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 15 Temmuz'da kendilerini dev aynasında görenlere bu milletin en iyi cevabı verdiğini söyledi. Türkiye'nin kendisini yetiştirmiş gençlere ihtiyacı olduğunu belirten Erdoğan, bu gençlerin 15 Temmuz'da gözünü kırpmadan ülkesi adına canını dahi ortaya koyduğunu söyledi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Haliç Kongre Merkezinde düzenlenen "İstanbul Meridyen Open '17 Uluslararası Münazara Turnuvası"nın ödül töreninde yaptığı konuşmada, uluslararası bir boyut kazanan bu turnuvanın düzenlenmesinde, bugünlere gelmesinde emeği geçenlere teşekkür etti.

"İfade özgürlüğünü sadece kendi düşüncelerini ifade edilebilmesi olarak görenlerle elbette anlaşamadık" diyen Erdoğan sözlerini şöyle sürdürdü:

"Çünkü biz insanı eşref-i mahlukat olarak gören medeniyetin mirasçılarıyız. Biz, yaradılanı severiz yaradandan ötürü diyen bu yaklaşımdan hareketle tüm insanlara saygı duyan bir anlayışa mensubuz. Böyle olduğu için de çoğulculuk ve özgürlükçülük konusunda en küçük bir sıkıntımız yok. Ülkemizin ve dünyanın her yerinde tüm farklı inanç, düşünce, meşrep gruplarıyla karşılıklı görüş alışverişimiz olmuştur.

"BİZE HER TÜRLÜ DONANIMA SAHİP BİR GENÇLİK LAZIM"

Bize sorgusuz, sualsiz biat eden cahil bir gençlik değil, neye inandığını, neyi savunduğunu, neyin mücadelesini verdiğini bilen, bunun için gereken her türlü donanıma sahip bir gençlik lazım.15 Temmuz gecesi gördük ki işte bu vasıflara sahip gençlik, gerektiğinde ülkesi ve milleti için, istiklali ve istikbali için gözünü kırpmadan canını dahi ortaya koyabilmektedir.

"KENDİLERİNİ DEV AYNASINDA GÖRENLER..."

Bu ülkenin geçtiğimiz 20-30 yıllık beşeri birikimine gözlerini dikenlerin, devşirdikleri kitleye bakarak kendilerini dev aynasında gördükleri anlaşılıyor. Milletimiz 15 Temmuz'daki duruşuyla bunlara dev değil, adeta sinek olduklarını göstermiştir.

PAYLAŞ tw fb gp

YORUM YAZIN Erdoğan'dan FETÖ'ye 15 Temmuz mesajı haberine yorum yapın

tw gp fb rs yukarıdaki hesaplarınızdan biri ile yorum yapabilirsiniz adınız ve soyadınızla doğrudan da yorum yapabilirsiniz
BU HABERE YAPILAN YORUMLAR12 YORUM
  • Çağıl 07 Mayıs 2017 21:38 Türkiye'de 157 gazeteci tutuklu... Erdoğan: Düşünce ve ifade özgürlüğünü sonuna kadar savunduk dedi!

    CEVAP YAZ 45 23
KİMDİR ?
Recep Tayyip Erdoğan
RECEP TAYYİP ERDOĞAN KİMDİR?

Aslen Rizeli olan Recep Tayyip Erdoğan 26 Şubat 1954'te İstanbul'da doğdu. 1965 yılında Kasımpaşa Piyale İlkokulu'ndan, 1973 yılında ise İstanbul İmam Hatip Lisesi'nden mezun oldu. Fark dersleri sınavını vererek Eyüp Lisesi'nden de diploma aldı.

DEVAMI »
Dilediğiniz platformdan Bizi izlemeye devam edin! tw gp fb rs

İNTERNET HABER MOBİL

iPhone iPad Android
İnternethaber Yayın Grubu Tüm Hakları Saklıdır © 2000-2017 - İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz ! Tel : +90 212 266 99 99  /  Faks : +90 212 266 98 98 Yazılım Geliştirme ve Sistem Destek: Bilgin Pro