Erdoğan'dan eski yaveri için 'canbaz' çıkışı

Cumhurbaşkanı Erdoğan 15 Temmuz darbe girişimi sonrası tutuklanan yaveri eski Albay Ali Yazıcı'yla ilgili dikkat çeken ifadeler kullandı. FETÖ mensuplarının akla hayale gelmeyecek yollara başvurduklarını ifade eden Erdoğan, eski yaveri Yazıcı için "Benim kurmay subayım da o da ayrı bir cambaz. Psikiyatrik bir vaka olduğuna dair raporlar uydurmuş. Cezaevinden çıkabilmek için bunlara başvuruyorlar." dedi.

Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde düzenlenen 43. Muhtarlar Toplantısı'nda konuşan Erdoğan şunları söyledi:

"AKLA HAYALE GELMEDİK YOLLARA BAŞVURUYORLAR"

-Baktılar ki Türkiye'nin önünü bu şekilde de kesemeyecekler bu defa en alçak en hain yöntemi devreye soktular. Neydi o? 15 Temmuz gecesi ordumuzun içerisine yıllarca sinsice sokulup organize olmuş bir grup darbe girişimi başlattı. Milletimizle birlikte bu ihanet girişimini başarısızlığa uğrattık. Hukuk devleti ilkesinden taviz vermeden FETO ihanet çetesinin tüm mensuplarını adalet önüne çıkardık çıkarıyoruz.Mahkemeler yavaş yavaş sonuçlanıyor. FETO'cu alçaklar masumla suçluyu birbirine karıştırarak yürütülen operasyonların yapılan yargılamaların itibarını sarsmak için akla hayale gelmeyecek yollara başvurdular başvuruyorlar.

"BENİM KURMAY SUBAYIM AYRI BİR CAMBAZ"

-Benim kurmay subayım da o da ayrı bir cambaz. Psikiyatrik bir vaka olduğuna dair raporlar uydurmuş. Cezaevinden çıkabilmek için bunlara başvuruyorlar. Tabi avukatlarımız müdahale ettiler. Bunlar her şeyi yapar. Biz kuyumcu hassasiyeti ile bunları da birer birer ayrıştırarak suçluları hak ettikleri cezalara çarptırmak suretiyle mücadeleyi başarı ile sonuçlandıracağız.

  • Siyaset 11 Ocak 2018 15:47
  • SİTENE EKLE
  • PAYLAŞ fb tw gp

YORUM YAZIN Erdoğan'dan eski yaveri için 'canbaz' çıkışı videosuna yorum yapın

adınız ve soyadınızla doğrudan da yorum yapabilirsiniz
BU VİDEOYA YAPILAN YORUMLAR0 YORUM

İNTERNET HABER MOBİL

iPhone iPad Android
İnternethaber Yayın Grubu Tüm Hakları Saklıdır © 2000-2018 - İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz ! Tel : +90 212 266 99 99  /  Faks : +90 212 266 98 98 Yazılım Geliştirme ve Sistem Destek: Bilgin Pro