eposta yazdır zoom+ zoom-

Erdoğan'dan CHP'nin yürüyüşüne çok sert sözler

Erdoğan'dan CHP'nin yürüyüşüne çok sert sözler

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Kılıçdaroğlu'nun yürüyüşünü sert sözlerle eleştirdi, CHP'yi terör örgütleri ve onları kışkırtan dış güçlerle birlikte hareket etmekle suçladı.

PAYLAŞ tw fb gp
Eklenme Tarihi: 01-07-2017 11:28 - Güncelleme: 01-07-2017 11:28

Cumhurbaşkanı Erdoğan, CHP'nin yürüyüşünü eleştirerek "Terör örgütlerine karşı yapmayı aklınızdan geçirmediğiniz yürüyüşü, teröristleri ve onlara destek verenleri savunmak için başlatıyorsanız kimseyi amacınızın adalet olduğuna inandıramazsınız" dedi.

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, AK Parti Genel Merkezi'nde düzenlenen İl Başkanları Toplantısı'nda konuştu. Erdoğan'ın hedefinde Kılıçdaroğlu'nun başlattığı 'adalet yürüyüşü' vardı. İşte Erdoğan'ın konuşmasından öne çıkan satır başları:

-CHP'nin temsil ettiği çizgi artık siyaseten muhalif olma, siyaseten farklı duruş sergileme, siyaseten farklı söylemde bulunma boyutunu aşmıştır. Terör örgütleriyle ve onları özellikle ülkemizin üzerine kışkırtan güçlerle birlikte hareket etme noktasına geldiğini görmek durumundayız.

GİTTİGİNİZ YOL KANDİL VE PENSİLVANYA'NIN YOLUDUR

Yürüyüşte FETÖ'cüler var mı? Kılıçdaroğlu'ndan bomba yanıt

-MHP'nin onurlu duruşuna baktığımız zaman CHP ve aynı çizgideki çevrelerin konumunu daha iyi görüyoruz. Güya adalet diyen ama adaleti sağlamakla görevli mahkemelere saldıran bir zihniyetin derdi adalet olamaz, hukuk olamaz. Bir defa bile gönül diliyle şehitleri andıklarını duymadıklarımız, teröristler ve onlara yardım edenler için adeta dünyayı ayağa kaldırıyor. Gittiğiniz yol Kandil ve Pensilvanya'nın yoludur. Darbecileri bırakıp darbeye maruz kalanları suçlayanlara yazıklar olsun.

KİMSEYİ AMACINIZIN ADALET OLDUĞUNA İNANDIRAMAZSINIZ

-Terör örgütlerine karşı yapmayı aklınızdan geçirmediğiniz yürüyüşü, teröristleri ve onlara destek verenleri savunmak için başlatıyorsanız kimseyi amacınızın adalet olduğuna inandıramazsınız.

ÜLKEMİZE KURULAN TUZAKLARIN BİR PARÇASIDIR

-Geçmişlerindeki millete rağmen siyaset yapma anlayışları sebebiyle demokrasi sicilleri zaten bozuk olanlar şimdi işi bir adım daha ileriye götürüp millete karşı siyaset yapmaya başlamışlardır. Aklı başında olan herkesin rahatlıkla görebildiği bu durum, Suriye'de, Irak'ta, Körfez'de, Avrupa'da ülkemize karşı kurulan tuzakların bir parçasıdır. Güya 'adalet' diyen ama adaleti sağlamakla görevli ilk derece mahkemelerinden Anayasa Mahkemesine kadar tüm kurumlara saldıran bir zihniyetin derdi asla adalet, hukuk olamaz.

15 TEMMUZ'UN UNUTULMASINA İZİN VERMEYECEĞİZ

-15 Temmuz'un unutulmasına, unutturulmasına, bu ihanetin üzerinin örtülmesine, bu hainlerin yaptıkları alçaklığın hesabının sorulmasının önüne geçilmesine kesinlikle izin vermeyeceğiz. O gece canları pahasına sokakları, meydanları doldurarak ülkelerine sahip çıkan milyonların, şehitlerimizin ve gazilerimizin üzerimizdeki vebalini hiç aklımızdan çıkarmayacağız. Birileri hava meydanından kaçar gider ama birileri de orada şehadete yürür. İşte fark bu.

-Kendi milletvekillerinin dünyanın her yerinde vatana ihanet suçu kapsamında kabul edilen eylemine sahip çıkanlar, aslında taammüden aynı suça ortak olmaktadırlar.

AK PARTİ'DE METAL YORGUNLUĞU

-Bazı teşkilatlarımızda metal yorgunluğu görüldüğü bir gerçektir. Teşkilatlarımızda kapsamlı bir değişimin şart olduğunu sanıyorum sizler de kabul edersiniz.

PAYLAŞ tw fb gp

YORUM YAZIN Erdoğan'dan CHP'nin yürüyüşüne çok sert sözler haberine yorum yapın

adınız ve soyadınızla doğrudan da yorum yapabilirsiniz
BU HABERE YAPILAN YORUMLAR66 YORUM
  • SONDAKİKA: 02 Temmuz 2017 02:09 BEKLENENLER OLUYOR: Yürüyüşü Sakarya girişinde tekbirlerle Rabia yapan AKP'liler karşıladı. Yürüyüşçüler yola alkışlarla devam etti...

    CEVAP YAZ 50 1
KİMDİR ?
Recep Tayyip Erdoğan
RECEP TAYYİP ERDOĞAN KİMDİR?

Aslen Rizeli olan Recep Tayyip Erdoğan 26 Şubat 1954'te İstanbul'da doğdu. 1965 yılında Kasımpaşa Piyale İlkokulu'ndan, 1973 yılında ise İstanbul İmam Hatip Lisesi'nden mezun oldu. Fark dersleri sınavını vererek Eyüp Lisesi'nden de diploma aldı.

DEVAMI »

İNTERNET HABER MOBİL

iPhone iPad Android
İnternethaber Yayın Grubu Tüm Hakları Saklıdır © 2000-2018 - İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz ! Tel : +90 212 266 99 99  /  Faks : +90 212 266 98 98 Yazılım Geliştirme ve Sistem Destek: Bilgin Pro