eposta yazdır zoom+ zoom-

Erdoğan'dan 29 Ekim mesajı: Üzerimize salınan piyonlarla

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı dolayısıyla mesaj yayınladı. Terör örgütleriyle mücadelede kararlılık vurgusu yapan Erdoğan 2023 hedeflerina dikkat çekti.

PAYLAŞ tw fb gp
Eklenme Tarihi: 28-10-2017 11:05 - Güncelleme: 28-10-2017 11:05

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan yayımladığı 29 Ekim mesajında  "Manşetlerle, tezgahlarla, üzerimize salınan piyonlarla çarpışa çarpışa, 2023 hedeflerimiz doğrultusunda yolumuza devam ediyoruz." ifadelerine yer verdi.

Cumhurbaşkanlığı internet sitesinden 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı mesajı yayınlandı. İşte Erdoğan'ın açıklamaları:

"CUMHURİYETİMİZE HAYAT VEREN RUH BUGÜN DE DİMDİK AYAKTADIR"
"Değerli Vatandaşlarım,
Geleceğimizin teminatı Sevgili Gençler,
Aziz Kardeşlerim,

Bugün, Türk Milleti olarak şanlı tarihimizde çok önemli bir dönüm noktasını, Cumhuriyetimizin ilanının 94’üncü sene-i devriyesini kutluyoruz. Ülkemizde ve yurt dışında yaşayan milyonlarca vatandaşımızın her birinin Cumhuriyet Bayramı’nı tebrik ediyorum.

Bu vesileyle, bin yıldır aziz vatan topraklarının müdafaası için bir gonca gül gibi toprağa düşen kahraman şehitlerimize Yüce Mevla’dan rahmet ve mağfiret diliyorum.

Başta Cumhuriyetimizin banisi, Kurtuluş Savaşımızın muzaffer komutanı Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, tüm gazilerimizi de rahmetle, tazimle yâd ediyorum.

Türkiye Cumhuriyeti; asırlardır hürriyetinden ve onurundan taviz vermektense ölmeyi tercih eden asil bir milletin şahlanışının, küllerinden yeniden doğuşunun nişanesidir.

Türk Milleti, 29 Ekim 1923’te bir kez daha tüm dünyaya iradesine pranga vurdurmayacağını, kendi kaderi üzerinde hiç kimsenin müdahil olamayacağını kanıyla ve canıyla ilan etmiştir.

“Hasta Adam” ilan ettikleri Osmanlının mirasını talan için Anadolu’ya koşanlar, milletimizin cesareti, kararlığı ve mücadelesi karşısında büyük bir hezimet yaşamışlardır.

İstiklal Harbimizi zafere taşıyan, Cumhuriyetimize hayat veren ruh, tıpkı 94 yıl önce olduğu gibi bugün de dimdik ayaktadır.

15 Temmuz ihaneti karşısında, milletimizin 250 şehit ve 2 bin 193 gazi pahasına gösterdiği şanlı direniş, işte bu ruhun ifadesidir. O gece kadını-erkeği, genci-yaşlısıyla milletimizin tüm fertleri, iradelerine, değerlerine, Cumhuriyetin kazanımlarına sahip çıkmışlardır.

"MİLLETE EFENDİKİLİK YOKTUR HİZMET VARDIR"
“Bağımsızlık karakteri” olan böyle necip, böyle kahraman bir milletin mensubu olmaktan iftihar ediyoruz. “Millete efendilik yoktur, hizmet vardır” düsturuyla, hiçbir ayrım gözetmeden ülkemize en iyi şekilde hizmet etmek için gece gündüz çalışıyoruz.

Son 15 yıldır demokrasiden özgürlüklere, ticaretten yatırımlara, sağlıktan dış politikaya kadar tüm alanlarda hayata geçirdiğimiz tarihi reformlar, bu irademizin en açık ispatıdır.

"2013 HEDEFLERİ DOĞRULTUSUNDA YOLUMUZA DEVAM EDİYORUZ"
Bugün, dünyadaki tüm mazlum ve mağdurların umut kapısı Türkiye’dir. Eli kanlı terör örgütlerinin hedefi olmamızın da başta gelen sebebi budur. DEAŞ, PKK, PYD/YPG ve FETÖ gibi katil sürülerinin bizi hedeflerimizden alıkoymasına izin vermedik, vermeyeceğiz. Manşetlerle, tezgâhlarla, üzerimize salınan piyonlarla çarpışa çarpışa, 2023 hedeflerimiz doğrultusunda yolumuza devam ediyoruz.

Dost ve kardeşlerimizin desteği, gönlünü ve gözünü ülkemize kilitlemiş mazlumların duası, aziz milletimizin birlik ve beraberliğiyle, inşallah hedeflerimize ulaşacağız.

Bu düşüncelerle ülkemizin gurur günü olan 29 Ekim Cumhuriyet Bayramımızı bir kez daha tebrik ediyor, milletimize sağlık, huzur ve esenlik diliyorum.

Şehitlerimizin ruhları şad olsun!
Cumhuriyetimizin 94’üncü kuruluş yıldönümü kutlu olsun!
Kalın sağlıcakla.

PAYLAŞ tw fb gp

YORUM YAZIN Erdoğan'dan 29 Ekim mesajı: Üzerimize salınan piyonlarla haberine yorum yapın

adınız ve soyadınızla doğrudan da yorum yapabilirsiniz
BU HABERE YAPILAN YORUMLAR8 YORUM
  • Misafir 30 Ekim 2017 00:16 Cumhuriyet Bayramlarını sahalardan sokaklardan salonlara aldıracaksın SONRA DA.YOK CUMHURİYETİMİZ I AYAKTA TUTAN RUH BUGÜN HÂLÂ . ..BİLMEM NE. CUMHURİYETE SAVAŞI SEN BAŞLATTIN ERDOĞAN ÖYLE HİÇ FETÖ YÜ METÖ YÜ BAHANE ETME BUNU SENİN YAPTIĞINI ÇOK İYİ BİLİYORUZ MİLLET DEDİĞİN O İLLET AFFEDERMİ BİLMEM AMA İÇİNDE AZICIK CUMHURİYET SEVGİSİ OLAN BİRİ SENİ DE YAPTIKLARINI DA.NE.UNUTACAK NE DE AFFEDECEKTİR

    CEVAP YAZ 29 0
KİMDİR ?
Recep Tayyip Erdoğan
RECEP TAYYİP ERDOĞAN KİMDİR?

Aslen Rizeli olan Recep Tayyip Erdoğan 26 Şubat 1954'te İstanbul'da doğdu. 1965 yılında Kasımpaşa Piyale İlkokulu'ndan, 1973 yılında ise İstanbul İmam Hatip Lisesi'nden mezun oldu. Fark dersleri sınavını vererek Eyüp Lisesi'nden de diploma aldı.

DEVAMI »

İNTERNET HABER MOBİL

iPhone iPad Android
İnternethaber Yayın Grubu Tüm Hakları Saklıdır © 2000-2018 - İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz ! Tel : +90 212 266 99 99  /  Faks : +90 212 266 98 98 Yazılım Geliştirme ve Sistem Destek: Bilgin Pro