eposta yazdır zoom+ zoom-

Erdoğan'a yakın isimden yeni Başbakan için flaş tüyo!

Erdoğan'a yakın isimden yeni Başbakan için flaş tüyo!

Cumhurbaşkanı Erdoğan'a yakın isimlerden AK Parti Ankara Milletvekili Aydın Ünal, yeni Başbakan için "profili daha düşük olacak" dedi.

PAYLAŞ tw fb gp
Eklenme Tarihi: 05-05-2016 20:05 - Güncelleme: 06-05-2016 10:52

AK Parti Ankara Milletvekili Aydın Ünal, "Güçlü cumhurbaşkanı ve güçlü başbakan ile yürümüyor. Bundan sonra gelecek başbakanın profili daha düşük olacak" dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın bir dönem konuşma metinlerini hazırlayan ve bu sabah Erdoğan ile görüşen AK Partili vekiller arasında yer alan Aydın Ünal, Habertürk TV'de Balçiçek İlter'in sorularını yanıtladı.

BİZ 21 AY HİÇ KONUŞMADIK

AK Parti'deki yeni dönemi "yumuşak geçiş" olarak değerlendiren Ünal şu bilgileri verdi;

-"Diğer partilerde göremeyeceğiniz bir değişim sürecini yaşıyoruz. Biz 21 ay boyunca hiçbir şeyi konuşmadık. Sayın Cumhurbaşkanı ile Başbakan arasındaki meseleler konuşulmaz. Aile içindeki mahrem konular ama çok kolay geçmiş bir süre değildi. Bu sorunlar ortalığa dökülmeden çözüme kavuşuyor.

GÜÇLÜ BAŞBAKAN İYİ OLMADI

-Sütliman bir süreç yaşamadık. Sayın Başbakanımız da ifade etti, Sayın Cumhurbaşkanımız "Güçlü cumhurbaşkanı, güçlü başbakan" demişti. Ama böyle olduğu zaman Türkiye'nin iyi idare edilmediğini gördük. Güçlü cumhurbaşkanı ve güçlü başbakanın iyi sonuçlar doğurmadığını gördük.

İLİŞKİLERİ HEP SORUNLUYDU

-İkisini itham etmek mümkün değil. Cumhurbaşkanı ve başbakan ilişkileri hep sorunluydu. Birbirlerini çok iyi tanıyan iki isim buna rağmen görüş ayrılıkları ortaya koydu. Çok yumuşak bir geçiş gerçekleşti. Bu süreç Cumhurbaşkanımız tarafından yönetilmiş bir süreç değildir.

DAHA DÜŞÜK PROFİLLİ BAŞBAKAN GELECEK

-"Bundan sonra gelecek başbakanın profili daha düşük olacak" diyen Ünal, Erdoğan'ın daha etkin olacağını belirterek, "Fiili olarak oluşan durum bundan sonra da devam edecek. Türkiye açısından daha sağlıklı olacak" diye konuştu.

PAYLAŞ tw fb gp

YORUM YAZIN Erdoğan'a yakın isimden yeni Başbakan için flaş tüyo! haberine yorum yapın

adınız ve soyadınızla doğrudan da yorum yapabilirsiniz
BU HABERE YAPILAN YORUMLAR25 YORUM
  • Misafir 06 Mayıs 2016 22:23 sayın cumhurbaşkanım bu ülkeye bir prof. geldi ekonomiyi batırdı biride dış ilşkileri bundan sonra prof olmasın .

    CEVAP YAZ 1 0

İNTERNET HABER MOBİL

iPhone iPad Android
İnternethaber Yayın Grubu Tüm Hakları Saklıdır © 2000-2018 - İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz ! Tel : +90 212 266 99 99  /  Faks : +90 212 266 98 98 Yazılım Geliştirme ve Sistem Destek: Bilgin Pro