eposta yazdır zoom+ zoom-

Erdoğan'a pankartlı soru (Video)

Erdoğan'a pankartlı soru (Video)

Nükleer karşıtı eylemleriyle bilinen çevreci örgütlerden Greenpeace, başbakan Erdoğan'a bu soruyu sordu.

PAYLAŞ tw fb gp
Eklenme Tarihi: 07-06-2011 11:00 - Güncelleme: 16-10-2015 05:48

Greenpeace Akdeniz grubu Taksim Meydanı'nda kurduğu nükleer karşıtı kampta yeni bir eyleme daha imza attı. Meydanda bulunan iki aydınlatma direğine çıkan Greenpeace üyesi 2 kişi, "Başbakan'dan Cevap Bekliyoruz" yazılı 25 metre eninde, 3,5 metre boyunda pankart açtı.

Türkiye'de, hükümet tarafından Sinop ve Mersin'de yapılması planlanan nükleer santralleri protesto etmek için Taksim Meydanı'na 3 Haziran'da kamp kuran Greenpeace Akdeniz grubu, 5'inci günde ilginç bir eylemi gerçekleştirdiler. Greenpeaceli iki tırmanışçı, sabah 06:00 sıralarında Taksim Meydanı'ndaki iki aydınlatma direğine tırmandılar. Yaklaşık üç saat süren uğraşların ardından Greenpeaceliler, "Başbakan'dan Cevap Bekliyoruz" yazılı, 25 metre eninde, 3,5 metre boyundaki dev pankartı Taksim Meydanı'nda açtılar.

Greenpeace Akdeniz İklim ve Enerji Kampanyası sorumlusu Pınar Aksoğan yaptıkları eylemin amacını açıkladı:

"Nükleere karşı direniş kampımızın 5'inci gününde en zorlu tırmanışı gerçekleştiriyoruz. Bundan önce nükleere karşı olarak, yerde bir insan pankartı oluşturduk. Bugünde göklere yazıyoruz. Başbakan nükleer santral planlarını iptal edene kadar da burada eylemlerimizi sürdürmeye devam edeceğiz. Enerji Bakanı Taner Yıldız bugün 2071 yılına kadar nükleer santralleri kapatacaklarını açıkladı dünyada ilk kez bir ülke nükleer santrali olmadan bunları kapatacaklarını açıkladı. Buda gösteriyor ki aslında bu enerjiye ihtiyacımız yok. Türkiye'nin geleceği temiz enerjilerde ve biz bu planları iptal edilinceye kadar eylemlerimize devam ediyoruz"

PAYLAŞ tw fb gp

İNTERNET HABER MOBİL

iPhone iPad Android
İnternethaber Yayın Grubu Tüm Hakları Saklıdır © 2000-2018 - İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz ! Tel : +90 212 266 99 99  /  Faks : +90 212 266 98 98 Yazılım Geliştirme ve Sistem Destek: Bilgin Pro