eposta yazdır zoom+ zoom-

Erdoğan'a diktatör diyen vekiller Öcalan'ı kızdırdı!

Erdoğan'a diktatör diyen vekiller Öcalan'ı kızdırdı!

DBP'li Emine Ayna'nın Öcalan ve Erdoğan iddiası HDP'lileri kızdıracak. Ayna'nın iddiasına göre, 2014'deki yerel seçim döneminde Erdoğan'a 'diktatör' diyen Kürt vekillerin sözleri Öcalan'ı kızdırdı. Bakın Öcalan o dönem ne dedi!

PAYLAŞ tw fb gp
Eklenme Tarihi: 08-02-2016 17:30 - Güncelleme: 08-02-2016 17:30

Emine Ayna, Cizre'de bir evin bodrumunda yaralı olduğu iddiaları, çözüm süreci ve DBP Eş Genel Başkanlığı'ndan istifa etmesiyle ilgili değerlendirmede bulundu.

Bölücü terör örgütü PKK'nın lideri Abdullah Öcalan'ın eleştirel bir yaklaşımı olduğunu söyleyen eski DBP Eş Başkanı Emine Ayna, "Zannediyorum 2014 yerel seçim dönemindeydi. Seçim döneminde ifadelerimiz daha agresifleşiyor. Erdoğan'a yönelik 'diktatör' gibi ifadeler kullanmıştık. O zamanda bize dönük bir eleştirisi olmuştu. Kelimesi kelimesine değil ama mealen şöyle demişti. 'Bir yandan görüşüp müzakere yürütüyorsak peki biz diktatör dediğimizle nasıl görüşüyoruz ki?” dedi.

"UMUDUM TÜKENİNCE İSTİFA KARARI ALDIM"

Cumhuriyet'e röportaj veren Emine Ayna, Cizre’de bir bodrum katında yaklaşık 2 hafta boyunca yardım bekleyen yaralılar konusunda umudu tükenince istifa etmeye karar verdiğini söyledi. Ayna, “Açıklama metnini dört beş gün beklettim. Belki o süre içinde ambulanslar gelir ve yaralıları alır diye umdum. Ambulanslar gelmiş, onlar o binadan çıkarılmış olsaydı bu açıklamayı yapmayacaktım” dedi. Kürt hareketinin savaşı seçtiği yönündeki iddialara dair Ayna, “Savaşı seçmek diye bir şey söz konusu değil, o seçimi Türkiye Cumhuriyeti devleti yaptı. O binayı bombalayan devlet” diye konuştu. “10 yıl sonra da bugün Cizre’deki o evde yaşananlar için pek çok kişi vicdanında müthiş bir özeleştiri yapacak” diyen Ayna, “Ama biz hem o evdeki insanları hem de bir 10 yılı daha kaybetmiş olacağız” diye konuştu.

"İKNA ETMEYE ÇALIŞACAKLARINI BİLİYORDUM"

İstifasını DBP ve HDP'li siyasetçilerin basından öğrendiğini ifade eden Ayna, "Kararımı danışsaydım ikna etmeye çalışacaklarını biliyordum. İkna olmasam da onları kıramayacağım için inanmadığım bir durumun içinde durmuş olacaktım" dedi.

PAYLAŞ tw fb gp

YORUM YAZIN Erdoğan'a diktatör diyen vekiller Öcalan'ı kızdırdı! haberine yorum yapın

adınız ve soyadınızla doğrudan da yorum yapabilirsiniz
BU HABERE YAPILAN YORUMLAR3 YORUM
  • kemal 08 Şubat 2016 22:14 bakın sayın yorumcular insan eyri oturup doğruyu konuşmak zorunda ağo nun bir zerre kadar suçu bunu kiralıyan derin devlete sorun Ecevit kenyadan getirirken apoya karşı yani sınırlı şart koştular kim sış Siyonistler apo mitin eski müsteşarı alevi kökenli ali yıldrımın eniştesi kullanıldı diye terörün baş aktörüdür diye anlıyan

    CEVAP YAZ 0 0
KİMDİR ?
Abdullah Öcalan
ABDULLAH ÖCALAN KİMDİR?

1948 yılında Şanlıurfa’nın Halfeti ilçesi Amara (Ömerli) köyünde doğdu. İlkokulu Amara’da, ortaokulu Nizip’te okuduktan sonra 1966’da Ankara Tapu Kadastro Meslek Lisesi’nde yatılı okudu. 1969 yılınd

DEVAMI »

İNTERNET HABER MOBİL

iPhone iPad Android
İnternethaber Yayın Grubu Tüm Hakları Saklıdır © 2000-2018 - İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz ! Tel : +90 212 266 99 99  /  Faks : +90 212 266 98 98 Yazılım Geliştirme ve Sistem Destek: Bilgin Pro