eposta yazdır zoom+ zoom-

Erdoğan Türkiye turuna çıkıyor! Başkanların kaderi belli olacak...

Erdoğan Türkiye turuna çıkıyor! Başkanların kaderi belli olacak...

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, önümüzdeki ay Türkiye turuna çıkıyor. Başta 30 büyükşehir olmak üzere kritik önemdeki kentlerin tamamını gezmesi planlanan Erdoğan, erken başlatacağı kampanya turuyla AK Parti'nin belediye başkan adaylıkları için de nabız yoklayacak.

PAYLAŞ tw fb
Eklenme Tarihi: 11-09-2018 09:34 - Güncelleme: 11-09-2018 09:34

CUMHURBAŞKANI Recep Tayyip Erdoğan'ın, yurt dışı gezi trafiğinin ardından Mart 2019’daki yerel seçimler için çalışmalarına start vereceği öğrenildi. Erdoğan'ın, gelecek ay Türkiye turuna başlayarak, belediye başkan adayları ve ittifak senaryoları için nabız yoklayacağı ifade edildi.

Hürriyet'in kulislere dayandırdığı haberine göre, AK Parti, sahada yerel seçim çalışmalarına başlarken, Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan da sahaya yurt dışı programlarının ardından hız verecek. 

ALMANYA SEYEHATİ SONRASI... Erdoğan 7 gün sürecek ABD ve Almanya seyahatinin ardından Meclis'in açılmasıyla birlikte kampanya turlarına başlayacak. Mesaisinin büyük bölümünü yurt içi seçim çalışmalarına ayıracak olan Erdoğan'ın başta 30 büyükşehir olmak üzere kritik önemdeki kentlerin tamamını gezmesi planlanıyor.

BAŞKAN ADAYLARI İÇİN NABIZ YOKLAYACAK... Erdoğan, erken başlatacağı kampanya turuyla AK Parti'nin belediye başkan adaylıkları için de nabız yoklayacak. Erdoğan, il ve ilçe teşkilatlarıyla bir araya gelerek AK Parti'nin mart ayındaki seçimlerdeki adaylarını netleştirecek.

24 HAZİRAN SONUÇLARI DA ETKİLEYECEK... Cumhurbaşkanı Erdoğan, adayları belirlerken sahadan gelen raporları, mevcut başkanların icraatlarını ve memnuniyet düzeyini de göz önüne alacak. Türkiye genelindeki bin 397 belediye için aday belirleme kriterleri arasında 24 Haziran seçim sonuçları da etkili olacak. 

HALKIN İTTİFAKA BAKIŞI... Erdoğan, bu çerçevede teşkilattan gelen bilgiler doğrultusunda yerel seçim stratejisini ve halkın MHP ile olası ittifaka bakışını belirlemiş olacak. Bu kapsamda hem Erdoğan'ın MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli ile yapacağı görüşme hem de sahadan gelen raporlar ve anketler çerçevesinde kritik şehirlerde MHP ile ittifakın çerçevesinin somutlaşacağı belirtiliyor.

PAYLAŞ tw fb

YORUM YAZIN Erdoğan Türkiye turuna çıkıyor! Başkanların kaderi belli olacak... haberine yorum yapın

adınız ve soyadınızla doğrudan da yorum yapabilirsiniz
BU HABERE YAPILAN YORUMLAR2 YORUM
  • Misafir 11 Eylül 2018 10:10 3.dönem başkanlık yapanları tekrar listeye alma sayın başkan. bu uyarıları dikkate al.

    CEVAP YAZ 0 0
KİMDİR ?
Recep Tayyip Erdoğan
RECEP TAYYİP ERDOĞAN KİMDİR?

Aslen Rizeli olan Recep Tayyip Erdoğan 26 Şubat 1954'te İstanbul'da doğdu. 1965 yılında Kasımpaşa Piyale İlkokulu'ndan, 1973 yılında ise İstanbul İmam Hatip Lisesi'nden mezun oldu. Fark dersleri sınavını vererek Eyüp Lisesi'nden de diploma aldı.

DEVAMI »

İNTERNET HABER MOBİL

iPhone iPad Android
İnternethaber Yayın Grubu Tüm Hakları Saklıdır © 2000-2019 - İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz ! Tel : +90 212 266 99 99  /  Faks : +90 212 266 98 98 Yazılım Geliştirme ve Sistem Destek: Bilgin Pro