eposta yazdır zoom+ zoom-

Erdoğan referandum sonuçları için bakanlara bunları söylemiş

Erdoğan referandum sonuçları için bakanlara bunları söylemiş

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan başkanlığında yapılan Bakanlar Kurulu toplantısında, yüzde 51.4 oranındaki evetin analizi yapıldı. Erdoğan, “Kısa sürede yüzde 51.5 sonuç başarıdır, zaferdir” dedi.

PAYLAŞ tw fb gp
Eklenme Tarihi: 21-04-2017 09:01 - Güncelleme: 21-04-2017 09:09

Referandumun ardından toplanan Bakanlar Kurulu toplantısında seçim sonuçları yorumlandı. Referandum konusunda Erdoğan’ın yaptığı değerlendirmeler kamuoyuna yansıdı. Erdoğan sonuçları başarı olarak niteledi. Özetle Erdoğan'ın kabinede şunları söylediği bildiriliyor;

“Referandum kararının Meclis’ten çıktığı hafta yapılan anketlerde, bu düzenlememeye destek yüzde 36-38 civarındaydı. AK Parti tabanındaki destek de yüzde 70’i geçmiyordu. Kısa sürede, yüzde 51.5 sonuç başarıdır, zaferdir. Yapılması gereken bu sonucu iyi analiz etmek. Bunun için genel merkez bir çalışma yapsın. Özellikle İstanbul ve Ankara olmak üzere büyük şehirlerde neden hayır oylarının önde olduğunu iyi değerlendirmek gerekir. Nerede hata yaptık, eksik neydi değerlendirelim. Belediyelerin ve parti teşkilatlarının bu sonuçlara etkisi neydi görmek lazım.

İDAM VE KONGRE SÜRECİ İdam konusu açılınca, Erdoğan, “Ben de meydanlar gibi düşünüyorum” dedi, ancak bu konuda müzakere yapılmadı. Toplantıda, AK Parti kongre sürecinin hızlandırılması, ancak olağanüstü kongreye gerek olmadığı da belirtildi.

YATIRIMA DEVAM
Doğu ve Güneydoğu’dan gelen destek önemli. Bu da halkın özellikle son dönemlerde yaptığımız hizmetlerden memnun olduğunu gösterir. Devletin terörle mücadele konusunda gösterdiği kararlılık, halkın desteğini gördü. Bundan taviz veremeyiz. Buradaki vatandaşların desteğini artırmak için çalışmalıyız. Terör örgütünün baskısı azaldıkça, ortam değişiyor. Bölgede, devlete ve hükümete güveni artırmalıyız. İnsandan insana gönül köprüsü kurmak lazım.

ŞİMDİ İCRAAT ZAMANI
Her şeyi bir tarafa bırakın işinizi yapın. Şimdi icraat zamanı. Bakanlar kendi alanları ile ilgili çalışmalara hız versin. Yeni planlar ve projeler üretsin. Hizmet önemli ama başarı için yeterli olmaz. O nedenle bakanlar insan ilişkilerine, diyaloğa önem vermeli. Toplumun tüm kesimleri ile ilişkileri geliştirmeli. Tüm topluma hitap edecek projeler yapmalı.”

PAYLAŞ tw fb gp

YORUM YAZIN Erdoğan referandum sonuçları için bakanlara bunları söylemiş haberine yorum yapın

adınız ve soyadınızla doğrudan da yorum yapabilirsiniz
BU HABERE YAPILAN YORUMLAR16 YORUM
  • akoğlan 21 Nisan 2017 23:35 Evet için mitinglere verilen emek ve masraflar hayırcılarınkinden daha fazla.Aradaki fark daha fazla olmalıydı. Cumhurbaşkanımızın yardımcıları eyalet isteğini açıklayınca evet oyları düştü. neden daha fazla evet çıkmadı denildiğinde genelde eyalet istemedikleri için hayır verdiklerini söylüyorlar.

    CEVAP YAZ 0 0
KİMDİR ?
Recep Tayyip Erdoğan
RECEP TAYYİP ERDOĞAN KİMDİR?

Aslen Rizeli olan Recep Tayyip Erdoğan 26 Şubat 1954'te İstanbul'da doğdu. 1965 yılında Kasımpaşa Piyale İlkokulu'ndan, 1973 yılında ise İstanbul İmam Hatip Lisesi'nden mezun oldu. Fark dersleri sınavını vererek Eyüp Lisesi'nden de diploma aldı.

DEVAMI »

İNTERNET HABER MOBİL

iPhone iPad Android
İnternethaber Yayın Grubu Tüm Hakları Saklıdır © 2000-2018 - İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz ! Tel : +90 212 266 99 99  /  Faks : +90 212 266 98 98 Yazılım Geliştirme ve Sistem Destek: Bilgin Pro