eposta yazdır zoom+ zoom-

Erdoğan o esnafların talebine onay vermedi!

Erdoğan o esnafların talebine onay vermedi!

Cumhurbaşkanı Erdoğan, İstanbul'da esnaflarla bir araya geldi. Servisçilerin plaka tahdidi taleplerine yönelik Erdoğan, böyle bir söz vermediğini, bunun fiyatları yükselteceğini söyledi.

PAYLAŞ tw fb gp
Eklenme Tarihi: 19-03-2017 19:15 - Güncelleme: 20-03-2017 00:04

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, servisçilerin plaka tahdidi talebiyle ilgili konuştu, böyle bir söz vermediğini söyledi. Plaka tahdidi konusunda bir adım atılması halinde bunun en büyük bedelini çocukların ödeyeceğini belirten Erdoğan, slogan atan esnafa da "Hak etmediğiniz şeyi, kusura bakmayın veremeyiz" diye konuştu.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, dün İstanbul’da Bağcılar Spor Kompleksi’nde düzenlenen Türkiye Esnaf Buluşması’na katıldı. Son dönemde esnaflar için yapılan ekonomik düzenlemelere değinen Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Türkiye, Allah'ın izniyle, tüm meselelerin üzerinden gelecek dirayete, imkana sahiptir. İş dünyamız, lütfen dedikodulara, güncel tartışmalara aldırmasın, devletin verdiği teşvikleri alın, işiniz yoksa işinizi kurun, varsa geliştirin, büyütün. Göreceksiniz ki siz yürüdükçe devletiniz de sizin önünüzü açmaya devam edecektir" diye konuştu.

"DELİKANLI OLUN, CİĞERİMİZİ YİYİN"

“Siyasette her türlü tercihe görüşe saygımız var ama bir şartla. Dürüst olunması delikanlı olunması şartıyla. Bizde Anayasa değişikliğine karşı çıkanlara diyoruz ki delikanlı olun ciğerimizi yiyin” diyen Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Ana muhalefet, anayasa değişikliği konusunda, maalesef doğruları söylemiyor. Hatta konuştuklarının tamamı yalan, tamamı yanlış, tamamı iftira desek yeridir. Mesela diyorlar ki 'rejim değişecek, rejim tehlikede.' Yalan, rejim falan değişmiyor” şeklinde konuştu.

"TAYYİP ERDOĞAN VERDİĞİ SÖZÜN ARKASINDA DURUR"

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın konuşması sırasında servisçilerin tahdit konusundaki sloganları üzerine, “Ben size plaka tahdidi sözü vermedim. Eğer ben plaka tahdidi söze verdiysem o günün konuşmaları ortada gelin sözümün arkasındayım. En büyük bedeli çocuklarımız öder. Hak edinmediğiniz bir şeyi kusura bakmayın hak olarak veremeyiz. Burada plakalar konusuna yapılan görüşmelerde mevcut plakaların farklılık arz eder hale getirmesi konusunda bir adım atılması arz ediliyor. Ama tahdit koyduğunuz anda bir anda piyasalarda plaklar hak edilmediği bir şekilde artacak gidecek. Kimse kapris yapıp bu kaprislere ülkeyi alet etmesin. Tayyip Erdoğan verdiği bir sözün arkasında durur. O günkü konuşmamı çıkartacağım kayıtlardan. Ben plaka sorunun halledeceğimizi söyledim tahditli plaka sözü vermedim” ifadelerini kullandı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Mustafa Kemal'e hakaret ediyorsunuz

 

PAYLAŞ tw fb gp

YORUM YAZIN Erdoğan o esnafların talebine onay vermedi! haberine yorum yapın

adınız ve soyadınızla doğrudan da yorum yapabilirsiniz
BU HABERE YAPILAN YORUMLAR29 YORUM
  • Misafir 20 Mart 2017 15:29 5 seçimde oy devşirdiği mavi marmarayı israille yapılan doğalgaz anlaşması nedeniyle 1 kalemde silen adamdan 2 sene önce verdiği sözü tutmalarını bekliyorlar.

    CEVAP YAZ 3 4
KİMDİR ?
Recep Tayyip Erdoğan
RECEP TAYYİP ERDOĞAN KİMDİR?

Aslen Rizeli olan Recep Tayyip Erdoğan 26 Şubat 1954'te İstanbul'da doğdu. 1965 yılında Kasımpaşa Piyale İlkokulu'ndan, 1973 yılında ise İstanbul İmam Hatip Lisesi'nden mezun oldu. Fark dersleri sınavını vererek Eyüp Lisesi'nden de diploma aldı.

DEVAMI »

İNTERNET HABER MOBİL

iPhone iPad Android
İnternethaber Yayın Grubu Tüm Hakları Saklıdır © 2000-2018 - İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz ! Tel : +90 212 266 99 99  /  Faks : +90 212 266 98 98 Yazılım Geliştirme ve Sistem Destek: Bilgin Pro