eposta yazdır zoom+ zoom-

Erdoğan neden artık 'metal yorgunluğu' sözünü sarf etmiyor?

Erdoğan neden artık 'metal yorgunluğu' sözünü sarf etmiyor?

Son dönemde gündeminde sürekli 'partideki değişim' olan Cumhurbaşkanı Erdoğan son iki konuşmasında neden 'metal yorgunluğu' sözünü hiç sarf etmedi. Hürriyet yazarı Abdulkadir Selvi bugünkü köşesinden 'yeni dönemin şifreleri' anlatırken bu soruyu da cevaplandırıyor.

PAYLAŞ tw fb gp
Eklenme Tarihi: 22-08-2017 09:10 - Güncelleme: 22-08-2017 09:10

2019 seçimleri öncesi AK Parti'de değişim sürecini başlatan Cumhurbaşkanı Erdoğan her geçen gün dozunu artırıyor. Yeni dönemde partide görev alacaklarda olması gereken özellikleri sıralarken, yanlış ve hatalı gördüğü noktalarda teşkilata uyarılarda bulunuyor. Peki AK Parti'yi önümüzdeki dönemde ne gibi değişiklikler bekliyor? 'Yeni dönemin şifreleri' yazısında Hürriyet yazarı Abdulkadir Selvi Erdoğan'ın konuşmalarının satır aralarından çıkardığı tespitlerle bu soruya yanıt veriyor.

Erdoğan'ın her fırsatta 'yeni Ömerler bulmaktan' söz etiğini söyleyen Sevli, son dönemde sıkça adını duyduğumuz 'metal yorgunluğu' sözünü de Erdoğan'ın sarf etmediğini sözlerine ekliyor. Sebebini ise teşkilatların bu sözden duyduğu rahatsızlığa bağlıyor.

Selvi'nin yazsının öne çıkan bölümleri şöyle:

Erdoğan, adeta AK Parti’nin, ‘yol haritası’nı veriyor.

Cumhurbaşkanı’nın konuşmalarında, kimi zaman bazı uyarılar çok ön plana çıkıyor. Trabzon’da “yeni Ömer’ler bulmaktan” söz etmesi gibi. “Bu hırsızı nereden buldunuz dedirtmemeliyiz” demesi gibi.

İstanbul konuşmasında da “Kimse benim adıma racon kesmesin” diye uyarıda bulundu. Erdoğan, sözünü muallakta bırakmadı. “Sosyal medya hesapları ve kimi köşe yazarları” diyerek açık adres verdi. “Birilerinin şahsımın adına adeta racon kestiği, herkese ayar vermeye çalıştığı anlaşılıyor. Kimsenin racon kesmesine ihtiyacım yoktur. Eğer bir racon kesilecekse, bu raconu bizzat kendim keserim” diye konuştu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın uyarısının arkasında yatanlara bakıp, anlık bir çıkış olup olmadığını ölçmeye çalıştım. Cumhurbaşkanı adına medyadan racon kesilmesi konusu 14 Ağustos tarihinde Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın başkanlığında yapılan Merkez Karar ve Yönetim Kurulu toplantısında gündeme geliyor. 

Abdulkadir Selvi'nin yazısın devamını okumak için tıklayın

PAYLAŞ tw fb gp

YORUM YAZIN Erdoğan neden artık 'metal yorgunluğu' sözünü sarf etmiyor? haberine yorum yapın

tw gp fb rs yukarıdaki hesaplarınızdan biri ile yorum yapabilirsiniz adınız ve soyadınızla doğrudan da yorum yapabilirsiniz
BU HABERE YAPILAN YORUMLAR13 YORUM
  • Misafir 22 Ağustos 2017 10:39 Yeni Ömerler bulmak mı? Hazreti Ömer'in adaletine mi atıf yapılıyor? Çok düşündürücü bu... KPSS sınavlarında 60 puan alıp da icad edilen mülakat sınavlarında 99 verilerek ataması yapılan öğretmen bu adaletin sonucu muydu? 80-90 puan alıp da 60 verilerek açıkta bırakılan öğretmenlerin üzüntüleri de bu adaletin sonucu muydu? Sayın Recep Tayyip Erdoğan bu ülkenin Milli Eğitim Bakanını karşısına alıp da; yapmayın bu adaletsizliği...Sonra bu kul haklarının altında eziliriz dedi mi?

    CEVAP YAZ 2 3

İNTERNET HABER MOBİL

iPhone iPad Android
İnternethaber Yayın Grubu Tüm Hakları Saklıdır © 2000-2017 - İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz ! Tel : +90 212 266 99 99  /  Faks : +90 212 266 98 98 Yazılım Geliştirme ve Sistem Destek: Bilgin Pro