eposta yazdır zoom+ zoom-

Erdoğan MİT'e niye teşekkür etti? Perde arkası aralandı

Erdoğan MİT'e niye teşekkür etti? Perde arkası aralandı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın MİT Müsteşarı Hakan Fidan ve beraberindeki heyeti kabul ettiği perşembe günkü görüşmenin ayrıntılarını Milliyet gazetesi yazarı Serpil Çevikcan yazdı.

PAYLAŞ tw fb gp
Eklenme Tarihi: 07-04-2018 08:01 - Güncelleme: 07-04-2018 08:01

Cumhurbaşkanı Erdoğan MİT Müsteşarı Hakan Fidan'a Afrin ve Kosova'daki FETÖ operasyonundaki başarıları nedeniyle özel teşekkür etmiş. Erdoğan'ın kabul ettiği heyet üyeleri arasında, Zeytin Dalı Harekatı’nda görev alan istihbarat birim başkanlarının yanı sıra dost unsurların yöneticileri de vardı.

Olağan dışı bu görüşmenin ayrıntılarını Milliyet gazetesi yazarı Serpil Çevikcan, "Erdoğan MİT’e niye teşekkür etti?" başlıklı köşesinde kaleme aldı.

TEŞEKKÜRÜN 5 NEDENİ: "Erdoğan’ın özel teşekkürünün nedenleri şöyle sıralanıyor:
- Afrin operasyonunda Türkiye’nin kırmızı çizgisi olan sivillerin zarar görmemesinde gösterilen başarı.
- Genelkurmay’la harekât boyunca yürütülen en üst düzey koordinasyon.
- Başta Rusya olmak üzere, sahadaki ülkelerdeki muhataplarla yürütülen arka kapı diplomasisi.
- Kamuoyuna yansımayan kriz süreçlerinde gösterilen refleks ve sonuç alıcı koordinasyon.
- ÖSO’nun eğitimi, sahadaki kontrolü, yönlendirilmesi ve ÖSO kaynaklı olası yol kazalarının önlenmesindeki başarı."

MİT'in 15 Temmuz’dan sonra FETÖ bilmecesinin çözülmesinde en etkili rolü oynayan kurum olduğunu yazan, Çevikcan, yeniden yapılandırılan MİT'in operasyonel başarısının arttığına dikkat çekti.

Kosova'da 6 üst düzey FETÖ yetkilisinin Türkiye'ye getirilmesine değinen Çevikcan, “Kosova operasyonu yeni operasyonları doğuracak” deniyor. FETÖ’nün, 15 Temmuz’dan sonraki yeni yapılanmasının kodlarının anlaşılabilmesini sağlayacak büyüklükte bir operasyondan söz ediliyor." ifadelerine yer verdi.

Serpil Çevikcan'ın yazısının tamamı

PAYLAŞ tw fb gp

YORUM YAZIN Erdoğan MİT'e niye teşekkür etti? Perde arkası aralandı haberine yorum yapın

adınız ve soyadınızla doğrudan da yorum yapabilirsiniz
BU HABERE YAPILAN YORUMLAR6 YORUM
  • salhor 07 Nisan 2018 11:31 Şu anda ve baştan beri FETÖ problemini kökünden ve kesin olarak çözecek tek güç MİT'imizdir. Onda bütün bilgiler olmak zorunda.Kim Fetöcü, kimler gerçek Fetöcü olarak günahsız, vatansever insanlar üzerine kısım kısım ve güdümlü olarak iftira kumpası uyguladılar? O müfterîleri yönlendiren abiler,ablalar,ib..ler kimler? Bunları ben mi bileceğim? Sonunda bu yapılacak elbette. Ama hapiste çürüyenlerin mahvolmuşluklarını, ailelerinin sürünmelerini,mahcubiyetlerini, kınanmışlıklarını,dışlanmışlıklarını kim ve nasıl telafi edecek? GEÇ KALAN ADÂLET GÜCENDİRİCİDİR. İntiharın eşiğinde insanlar var tanıdığım. Vatan aşıkı adam, hapiste. Ağlıyor, inliyor. Mahkeme başkanı şöyle diyor ona,onlara,bunu yaşıyorum mahkemelerde: "Tutukluluk hallerinin devâmına...." l8 aydır. Sonra ben kızımı ve torunumu avutmak,kandırmak için yalanlar arıyorum. Artık gerçekleri tükettim.

    CEVAP YAZ 4 1
KİMDİR ?
Recep Tayyip Erdoğan
RECEP TAYYİP ERDOĞAN KİMDİR?

Aslen Rizeli olan Recep Tayyip Erdoğan 26 Şubat 1954'te İstanbul'da doğdu. 1965 yılında Kasımpaşa Piyale İlkokulu'ndan, 1973 yılında ise İstanbul İmam Hatip Lisesi'nden mezun oldu. Fark dersleri sınavını vererek Eyüp Lisesi'nden de diploma aldı.

DEVAMI »

İNTERNET HABER MOBİL

iPhone iPad Android
İnternethaber Yayın Grubu Tüm Hakları Saklıdır © 2000-2018 - İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz ! Tel : +90 212 266 99 99  /  Faks : +90 212 266 98 98 Yazılım Geliştirme ve Sistem Destek: Bilgin Pro