eposta yazdır zoom+ zoom-

Erdoğan konuştu turizmcileri bayram tatili sevinci sardı

Erdoğan konuştu turizmcileri bayram tatili sevinci sardı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Kurban Bayramı tatiline ilişkin açıklamaları 'Tatil 10 gün oluyor' yorumlarına neden oldu. Bu duruma en çok turizmciler sevindi. İşte ilk tepkiler...

PAYLAŞ tw fb
Eklenme Tarihi: 11-08-2017 16:18 - Güncelleme: 11-08-2017 16:18

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Kurban Bayramı'nın 10 güne çıkarılmasının turizm için isabetli bir karar olacağı yönündeki açıklamaları turizmcileri çok sevindirdi. Sektörün Türkiye ekonomisi için önemine dikkat çeken turizmciler, Cumhurbaşkanı Erdoğan'a teşekkür etti.

Türkiye Otelciler Federasyonu (TUROFED) Başkanı Osman Ayık,"Cumhurbaşkanımıza çok teşekkür ederiz" derken tatilin uzamasının çok yerinde olacağını belirtti.

Ayık, şöyle konuştu: 

Erdoğan'dan son dakika bayram tatili açıklaması 10 güne hazır olun

 "Bizce de tatilin uzaması çok yerinde olur. İç pazarda yoğun bir hareketlenme yaşanır. Biz 500 bin civarında Türk vatandaşının turizm tesislerinde konaklama yapacağını düşünüyoruz. Ayrıca 10 günlük tatil içeride çapraz turizm anlamında da büyük bir hareket sağlayacak. Eş, dost ve akraba ziyaretleri çoğalacak, Anadolu'ya doğru ciddi bir yoğunluk oluşacak. Turizmi sadece kıyı bölgeler olarak düşünmeyin. Toplamda 2 milyon kişinin seyahata çıkacağını düşünüyoruz"

Akdeniz Turistik Otelciler ve İşletmeciler Birliği (AKTOB) Başkanı Erkan Yağcı da Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın açıklamalarının sektör için çok olumlu olduğunu belirterek, "İç pazardaki son uzun dönemli tatil olacak. Tatilin uzaması bir tarafa Sayın Cumhurbaşkanı'nın sektöre verdiği destek ve turizmin öneminin farkına varılması çok sevindirici. İnsanlara tatillerini planlarken büyük bir rahatlık ve hareket alanı sağlayacak. Kaç kişinin tatile çıkacağı ile ilgili bir şey diyemem ama otellerdeki doluluk oranının yüzde 100'e ulaşacağını söyleyebilirim" diye konuştu.

Güney Ege Turistk Otelciler ve İşletmeciler Birliği (GETOB) Başkanı Bülent Bülbüloğlu da açıklamanın son derece sevindirici olduğunu ve tatilin uzaması fikrine çok olumlu baktığını ifade ederek, "Hem bir turizmci hem de Türkiye ekonomisini düşünen br vatandaş olarak konuşuyorum. Turizmde çarkların dönmesi ekonomiye büyük katkı sağlıyor. Elbette sanayide çalışmanın, ihracatın, üretmenin çok önemli değeri var ama turizmdeki katma değer de çok yüksek. Çarkların sıhhatli dönmesi için iç pazarın kuvvetli olması lazım" dedi.

PAYLAŞ tw fb

YORUM YAZIN Erdoğan konuştu turizmcileri bayram tatili sevinci sardı haberine yorum yapın

adınız ve soyadınızla doğrudan da yorum yapabilirsiniz
BU HABERE YAPILAN YORUMLAR6 YORUM
  • Misafir 11 Ağustos 2017 23:36 denizler değil insanlar pis ve hastalıklı o plajlara onbinlerce insan giriyor bu nedenle deniz suyuda kirleniyor o kumlarda ne mikrop barındırıyor bir bilseler

    CEVAP YAZ 0 0

İNTERNET HABER MOBİL

iPhone iPad Android
İnternethaber Yayın Grubu Tüm Hakları Saklıdır © 2000-2019 - İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz ! Tel : +90 212 266 99 99  /  Faks : +90 212 266 98 98 Yazılım Geliştirme ve Sistem Destek: Bilgin Pro