eposta yazdır zoom+ zoom-

Erdoğan: Kandil'e ilerledikçe Muharrem'i efkar basıyor

Erdoğan: Kandil'e ilerledikçe Muharrem'i efkar basıyor

Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Vatan yansa, ateşinde ısınacak kadar gözü dönmüş bir muhalefetimiz var. İşte bunun için, biz bunlara yıkım ekibi diyoruz." dedi.

PAYLAŞ tw fb
Eklenme Tarihi: 11-06-2018 19:21 - Güncelleme: 12-06-2018 00:12

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Türkiye'nin yönetim sistemini değiştirdiklerini ancak ana muhalefetin zihniyetini bir türlü değiştiremediklerini söyledi. Kandil operasyonuyla ilgili CHP'nin tavrını da eleştiren Erdoğan, "Askerimiz Kandil'e ilerledikçe Muharrem'i efkar basıyor. Anlaşılan, Kandil'den de 'Bizi kurtar.' diye telefonlar geliyor." diye konuştu.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Bursa mitinginde vatandaşlara hitap etti. Bursa'ya yapılan yatırımlardan bahseden Erdoğan, "Bursa, vakit birlik vakti diyor muyuz, vakit Bursa vakti, Türkiye vakti diyor muyuz? Sizlerin desteği ile Türkiye şahlanacak. Biz öyle hizmetin sadece vaadini yapanlardan değiliz. Biz icraatlerimizle, yatırımlarımızla konuşuyoruz. Bay Kemal'in adamlarına, Bay Muharrem'e, diğerlerine de söyleyin 44.5 katrilyon yatırım yaptık Bursa'ya." dedi.

"HASTANE DEYİNCE AKLA HİJYEN GELİR"

Cumhurbaşkanı Erdoğan, izlettiği videonun ardından ise "Hastane deyince akla ne gelir hijyen gelir. Bay Kemal'in genel müdür olduğu o hastanelerde hijyen yoktu. Bay Kemal siz busunuz." ifadesini kullandı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, "İstanbul Bursa arası 2.5 saatten 1 saate iniyor. Bay Kemal, Bay Muharrem bunları biz yaptık sizlerin geçmişinde bunlar var mı ya? Hızlı tren hattı tamamlandığında Bursa-Eskişehir arası 1 saat olacak. Bursa'ya yüksek hızlı tren garı yapacağız. Bursa'ya 18 baraj, 15 gölet yaptık.  İznik Barajı'nın yapımına başladık. Uludağ ülkemizin en güzel milli parklarından biri. Uludağ'ı 4 mevsim turizmin yapılacağı merkez haline getireceğiz" dedi.

"BU YOLLAR, BU YATIRIMLAR NEYLE YAPILIYOR?"

Erdoğan, "Kılıçdaroğlu çıkmış Malatya'da '7.4 büyüme, çiftçi kardeşim, esnaflar size bu yansıdı mı?' diyor. Bay Kemal sen ekonomi dersi alman gerek.  Bu derslikler, bu yurtlar, bu yollar bunlar neyle yapılıyor? Büyüyen ülke yapabilir, büyümeyen ülke bunları yapabilir mi? Ama anlamaz. Öbürü ustasına çekmiş çırak. Büyüyen Türkiye olmasa bu yapılır mıydı? ifadesini kullandı.

"MUHALEFETİN KÖTÜ BİR HUYU VAR"

Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Muhalefetin kötü bir huyu var. Bunlar istiyor ki emek vermeden iktidar olsunlar. Vatan yansa ateşinde ısınacak kadar gözü dönmüş bir muhalefetimim var. Bunun için biz bunlara yıkım ekibi diyoruz.Bu çolpa herifler milletimizin kazanımlarına gözdikmişler. Getir göster makbuz ne oldu hepsi yalan. Yok böyle bir şey çünkü hayatın yalan. " ifadesini kullandı. 

"Mega endüstri kuruyoruz. Bunu İnce anlamaz, Kılıçdaroğlu anlamaz." diyen Erdoğan, "Ama Bursa çok iyi anlar. Bursa da bu projenin içerisinde yer alıyor. Ne diyor 'gel bakalım buraya Muharrem' ifadesini kullanıp Muharrem İnce'ye ait bir video daha izletti.

"KEKE TAKILI KALMIŞLAR"

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan İnce'ye ait videoyu izlettikten sonra, "Evet doğru diyor. Bay Muharrem 24 Haziran'da sen birinci olamazsan çekip gidecek misin? Bunlar aynı ya, aynı. Bunlar kayda giriyor bunlar arşivde. Türkiye bunların aslından ne gördü ki çakmasından onu görsün. Hık mık ediyor. Çık delikanlıca bırakırm de ay. Derdi cumhurbaşkanlığı değil, tek derdi CHP'ye dönüp orada mevzi tutmak. Sağa, sola dağıta dağıta ortada CHP bırakmadılar. Milletvekillerini ağlata ağlata başka partilere pazarladılar. Dün sakın ha Afrin'e girmeyin diyorlardı, bugün sakin ha Kandil'e girmeyin diyorlar. Keke takılı kalmışlar. Bunlar biliyor çocuklarımz gelişirse, okursa bunların geçmişini öğrenir. Bay Muharrem istersen çorba da verirler. Kıraathane demek okuma evi demek. Öğren." ifadesini kullandı. 

"ASKERİMİZ İLERDİKÇE MUHARREM'İ EFKAR BASIYOR"

"Şimdi de askerin moraline takmış." diyen Erdoğan, "Alkış Bay Muharrem'in moralini bozmuş. Askerimiz Kandil'e ilerledikçe Muharrem'i efkar basıyor. Anlaşılan, Kandil'den de 'Bizi kurtar.' diye telefonlar geliyor." ifadesini kullandı.

Erdoğan, "Türkiye'nin yönetim sistemini değiştirdik ama anamuhalefetin zihniyetini değiştirmeyi henüz başaramadık. O da olacak inşallah" dedi.

PAYLAŞ tw fb

YORUM YAZIN Erdoğan: Kandil'e ilerledikçe Muharrem'i efkar basıyor haberine yorum yapın

adınız ve soyadınızla doğrudan da yorum yapabilirsiniz
BU HABERE YAPILAN YORUMLAR40 YORUM
  • abcd 12 Haziran 2018 04:22 Şehitler ölmez vatan bölünmez söyleminden tiksinenlerin bu ülkede yatacak bir karış yeri olmaması lazım.

    CEVAP YAZ 7 25
  • Misafir 12 Haziran 2018 09:42 Nenen garibanlar fakirler şehit olur?Neden torunu İngizili kolejinde okuyan biri mitingde halktan bir çocuğu yanına çıkarıp ''inşallah şehit olursun ''der?Neden Ak PArtililerin yakınlarının hiç biri askerlik yapmamıştır ya raporludur ya bedellidir?Kim ölür kimler ölmesin diye?

    27 10
  • Misafir 12 Haziran 2018 10:53 Şehitlik herkese nasip olmaz, zengin fakir de ayırmaz. Şehidi on binler uğurlar, kiminin ise yatacak yeri bile olmaz.

    0 25
KİMDİR ?
Recep Tayyip Erdoğan
RECEP TAYYİP ERDOĞAN KİMDİR?

Aslen Rizeli olan Recep Tayyip Erdoğan 26 Şubat 1954'te İstanbul'da doğdu. 1965 yılında Kasımpaşa Piyale İlkokulu'ndan, 1973 yılında ise İstanbul İmam Hatip Lisesi'nden mezun oldu. Fark dersleri sınavını vererek Eyüp Lisesi'nden de diploma aldı.

DEVAMI »

İNTERNET HABER MOBİL

iPhone iPad Android
İnternethaber Yayın Grubu Tüm Hakları Saklıdır © 2000-2019 - İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz ! Tel : +90 212 266 99 99  /  Faks : +90 212 266 98 98 Yazılım Geliştirme ve Sistem Destek: Bilgin Pro