eposta yazdır zoom+ zoom-

Erdoğan İnce'nin Maltepe mitinginden 2 puan çıkardı

Erdoğan İnce'nin Maltepe mitinginden 2 puan çıkardı

Fatih Altaylı, araştırma şirketi GENAR'ın sahibi İhsan Aktaş ile konuştu. CHP'nin cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce'nin Maltepe mitingininin muhafazakar camiada tedirginliğe yol açtığını söyleyen Aktaş, bunun 24 Haziran seçimlerinde Erdoğan'a artı 2 puan olarak yansıdığını belirtti.

PAYLAŞ tw fb gp
Eklenme Tarihi: 28-06-2018 07:46 - Güncelleme: 28-06-2018 07:46

24 Haziran seçimleri ilk turda sonuçlandı. Erdoğan yüzde 52.6 ile cumhurbaşkanı seçildi. Peki bu oy oranı nasıl alındı? Gazeteci Fatih Altaylı, bugünkü köşesinde ilginç bir ayrıntı paylaştı. AK Parti'ye yakınlığıyla bilinen araştırma şirketi GENAR'ın patronu İhsan Aktaş ile seçim sonuçları üzerine konuşan Altaylı, aralarında geçen sohbeti okurlarına aktardı:

ERDOĞAN MALTEPE’DEN 2 PUAN ÇIKARMIŞ
"AK Parti’ye yakın araştırma kuruluşu GENAR’ın patronu İhsan Aktaş, seçimlerden 2 hafta önce cumhurbaşkanı adayı Recep Tayyip Erdoğan’ın oy oranını artı-eksi 1 yanılma payıyla yüzde 53 olarak fısıldamıştı kulağıma.

Seçime birkaç gün kala tekrar konuştuğumuzda ise “Yüzde 51’e geriledi ama yine de ilk turda işi bitiriyor” demişti. Aktaş’la önceki akşam beraberdik.

'EYVAH REİS GİDİYOR' KORKUSU
“İlk söylediğin çıktı”
dedim. “Aslında öyleydi. 50-51 arasındaydı ama Muharrem İnce’nin Maltepe mitingi muhafazakâr camiada büyük bir tedirginlik ve korku yarattı. ‘Eyvah, Reis gidiyor’ korkusu. AK Partililer o geceki kadar yoğun bir telefon, mail ve mesaj trafiği yaşamamıştır. Sandığa gitmeyecek, oy vermeyecek ne kadar AK Partili varsa o mitingin yarattığı korkuyla sandığa gittiler ve bu da Erdoğan’ı 2 puan yukarı taşıdı. Yine kazanacaktı ama en fazla 51 alacaktı” dedi.

Fatih Altaylı'nın yazısının tamamı

PAYLAŞ tw fb gp

YORUM YAZIN Erdoğan İnce'nin Maltepe mitinginden 2 puan çıkardı haberine yorum yapın

adınız ve soyadınızla doğrudan da yorum yapabilirsiniz
BU HABERE YAPILAN YORUMLAR12 YORUM
  • Misafir 28 Haziran 2018 11:01 ZATEN SANDIĞA GİTMEYEN O KADAR ÇOK İNSAN VARKİ NASIL OLSA ALIR DİYENLER ...BEN ŞAHİT OLDUM KOMŞULARA AKRABALARA

    CEVAP YAZ 2 14

İNTERNET HABER MOBİL

iPhone iPad Android
İnternethaber Yayın Grubu Tüm Hakları Saklıdır © 2000-2018 - İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz ! Tel : +90 212 266 99 99  /  Faks : +90 212 266 98 98 Yazılım Geliştirme ve Sistem Destek: Bilgin Pro