eposta yazdır zoom+ zoom-

Erdoğan ile Davutoğlu 3 saat görüştü! Ne konuştular?

Erdoğan ile Davutoğlu 3 saat görüştü! Ne konuştular?

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, eski Başbakan Ahmet Davutoğlu'nu Beştepe'de kabul etti. 3 saatlik görüşmede gündem Afrin operasyonu ve 2019 seçimleriydi...

PAYLAŞ tw fb gp
Eklenme Tarihi: 29-01-2018 13:34 - Güncelleme: 29-01-2018 15:08

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, eski Başbakan ve Konya Milletvekili Ahmet Davutoğlu’nu Beştepe’de kabul etti. Yeni Şafak'ın haberine göre görüşme geçtiğimiz pazartesi günü gerçekleşti ve üç saat sürdü.

AFRİN ve 2019 SEÇİMLERİ: Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Davutoğlu’nun görüşmede gündemdeki konuları ele aldıkları, özellikle Suriye’deki gelişmeleri, Afrin Harekâtını ve 2019 seçimlerini etraflıca değerlendirdikleri öğrenildi.

TEK YÜREK YOLA DEVAM: Erdoğan ile Davutoğlu arasındaki görüşmeyi değerlendiren kaynaklar, bu görüşme ile çeşitli spekülasyonların önüne geçileceğini, AK Parti’nin bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da tek yürek halinde yoluna devam edeceğini ifade ettiler.

NEDEN GÖRÜŞTÜNÜZ SORUSUNA YANIT : Bugün Silivri'de FETÖ davası izleyen Ahmet Davutoğlu'na görüşme sorulunca verdiği yanıt şu şekilde oldu :
- "(Cumhurbaşkanı Erdoğan ile görüşmesi) Hem iki dava arkadaşı olarak, yıllarca omuz omuza vermiş ve kader birliği yapmış iki dava arkadaşı olarak hem de değişik dönemlerde başbakan-dışişleri bakanı, cumhurbaşkanı-başbakan ilişkilerinde ortak devlet sorumlulukları üstlenmiş devlet adamları olarak böyle kritik süreçlerde konuşmamızdan, görüşmemizden, istişare etmemizden daha doğal bir şey olmaz. Sayın Cumhurbaşkanımızla da bu anlamda gündemdeki bütün konuları muhtevi, kapsamlı bir görüşme gerçekleştirdik"

Davutoğlu: 2019'da yeni bir dönem başlayacak

PAYLAŞ tw fb gp

YORUM YAZIN Erdoğan ile Davutoğlu 3 saat görüştü! Ne konuştular? haberine yorum yapın

adınız ve soyadınızla doğrudan da yorum yapabilirsiniz
BU HABERE YAPILAN YORUMLAR16 YORUM
  • Hayrettin 07 Şubat 2018 18:39 Davutoğlu Nezaket göstermiş ve eski dost ve yolarkadaşını ziyaret etmişdir. Bunun altından malzeme (dedikodu) lütfen çıkarmayalım.

    CEVAP YAZ 0 0
KİMDİR ?
Recep Tayyip Erdoğan
RECEP TAYYİP ERDOĞAN KİMDİR?

Aslen Rizeli olan Recep Tayyip Erdoğan 26 Şubat 1954'te İstanbul'da doğdu. 1965 yılında Kasımpaşa Piyale İlkokulu'ndan, 1973 yılında ise İstanbul İmam Hatip Lisesi'nden mezun oldu. Fark dersleri sınavını vererek Eyüp Lisesi'nden de diploma aldı.

DEVAMI » Ahmet Davutoğlu
AHMET DAVUTOĞLU KİMDİR?

26 Şubat 1959’da Konya’da doğdu. Ortaöğrenimini İstanbul Erkek Lisesinde tamamladı. 1983–84 eğitim öğretim yılında Boğaziçi Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Siyaset Bilimi ve Ekonomi b&oum

DEVAMI »

İNTERNET HABER MOBİL

iPhone iPad Android
İnternethaber Yayın Grubu Tüm Hakları Saklıdır © 2000-2018 - İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz ! Tel : +90 212 266 99 99  /  Faks : +90 212 266 98 98 Yazılım Geliştirme ve Sistem Destek: Bilgin Pro