eposta yazdır zoom+ zoom-

Erdoğan-Gül yarışsalardı ne olurdu Fehmi Koru açıkladı

Erdoğan-Gül yarışsalardı ne olurdu Fehmi Koru açıkladı

Fehmi Koru 24 Haziran seçimlerine sayılı günler kala cumhurbaşkanı adaylarının seçim kampanyalarını eleştirdi. Gül'ün aday gösterilmesinin hayal kırıklığını üzerinden atamayan Koru, 'Erdoğan-Gül yarışsalardı' dedi, yanıtını köşesinde verdi.

PAYLAŞ tw fb
Eklenme Tarihi: 20-06-2018 13:34 - Güncelleme: 20-06-2018 13:42

24 Haziran seçimlerine 4 gün kaldı. Kıran kırana yarışta cumhurbuşkanı adayları birbirlerine sert sözler ve ithamlarla yükleniyorlar. Gergin atmosferde gerçekleşen seçim kampanyası gazeteci Fehmi Koru'nun da gündemindeydi. Kendi sitesinde bu konuyu kaleme alan yazar, adayların teveccühe daha fazla layık olmak yerine, birbirlerini yerin dibine batırmaya çalıştığını yazdı.

Demokrasisi yerleşik ülkelerde siyasete ilgi duyanların “Bana görevi verirseniz ben de elimden geleni yaparım” anlayışıyla halkın önüne çıktığını yazan Koru, bu beklentinin şimdiki seçim ortamında olmadığını savundu,

Gül'ün adaylığının konuşulduğu dönemde Erdoğan'ın rakibinin Gül olmasını her fırsatta dile getirmesiyle gündeme gelen çeken Koru, Gül ve Erdoğan arasındaki olası yarışın bugünkü ortamdan çok daha iyi olacağını düşüncesinde. Yazara kulak veriyoruz:

ERDOĞAN-GÜL YARIŞSALARDI
"Tayyip Erdoğan ile Abdullah Gül arasında geçiyor olsaydı cumhurbaşkanlığı yarışı, bu beklentimin büyük çapta gerçekleşebileceğini sanıyorum.
[Bu yazıyı keşke başka biri yazsaydı diye düşünmemin sebebini sanırım anlamışsınızdır.]

Öyle olmadı, farklı bir ortamda seçime gidiliyor. Kusura bakmasınlar, ama bir ülkede en itibarlı makam için yapılan siyasi yarışa katılanlar, yürüttükleri kampanyalarda rakipleri hakkında öylesine ağır ithamlarda bulunuyorlar, yıpratıcı, hatta yıkıcı, kişilikleri yok edici bir üslupla yek diğerlerini suçluyorlar ki, yarıştan hangisi önde çıkarsa, daha ilk günden halkın önemli bir bölümünün gözünde ‘eksik biri’ olarak kalacak.

[‘İstisnalar kaideyi bozmaz’ kuralı burada da geçerli elbette.]
Yazımın burasında durun ve adayların birbirleri hakkında seçim meydanlarına taşıdıkları iddia ve ithamları gözünüzün önüne getirin, ne demek istediğimi daha iyi anlayacaksınız.

Rakibinin ve ona oy verenlerin gözünde ‘o göreve aslında layık olmayan biri’ cumhurbaşkanımız olacak, adaylardan hangisi seçilmiş olursa olsun… İşte ben bu durumu içime sindiremiyorum."

PAYLAŞ tw fb

YORUM YAZIN Erdoğan-Gül yarışsalardı ne olurdu Fehmi Koru açıkladı haberine yorum yapın

adınız ve soyadınızla doğrudan da yorum yapabilirsiniz
BU HABERE YAPILAN YORUMLAR21 YORUM
  • Arif 20 Haziran 2018 18:33 Patisine ihanet etti, Gül defteri kapandı.

    CEVAP YAZ 0 0
KİMDİR ?
Recep Tayyip Erdoğan
RECEP TAYYİP ERDOĞAN KİMDİR?

Aslen Rizeli olan Recep Tayyip Erdoğan 26 Şubat 1954'te İstanbul'da doğdu. 1965 yılında Kasımpaşa Piyale İlkokulu'ndan, 1973 yılında ise İstanbul İmam Hatip Lisesi'nden mezun oldu. Fark dersleri sınavını vererek Eyüp Lisesi'nden de diploma aldı.

DEVAMI » Abdullah Gül
ABDULLAH GÜL KİMDİR?

Abdullah Gül kaç yaşında aslen nereli, eşi ve çocukları kimdir? 11. Cumhurbaşkaın Abdullah Gül'ün siyasi hayatı ve ailesine dair biyografisi şöyle; Abdullah Gül 29 Ekim 1950’de Kayseri’de doğdu. &Ou

DEVAMI »

İNTERNET HABER MOBİL

iPhone iPad Android
İnternethaber Yayın Grubu Tüm Hakları Saklıdır © 2000-2019 - İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz ! Tel : +90 212 266 99 99  /  Faks : +90 212 266 98 98 Yazılım Geliştirme ve Sistem Destek: Bilgin Pro